صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


  چاپ        ارسال به دوست

لزوم بررسی مجدد دودکش وسایل گرمایشی در هنگام وقوع زلزله

رییس HSE و پدافند غیرعامل شرکت‌گاز خراسان رضوی با توجه به وقوع زلزله در برخی از مناطق این استان، از شهروندان درخواست کرد تا نسبت به بررسی و کنترل مجدد دودکش وسائل گرمایشی اقدام کنند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، محمد ایمانی فر با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از وقوع زلزله ۵.۸ ریشتری صبح روز ۱۲ دی ماه که کانون آن بخش سنگان شهرستان خواف بود، کمیته بحران شرکت‌گاز استان تشکیل و ارزیابی‌های لازم انجام شد.
وی با اشاره به اعزام تیم پیشرو و ارزیاب از مرکز استان به مناطق زلزله‌زده افزود: تیم‌های امدادی نیز در‌ محل حضور داشته و در حال انجام وظایف با هماهنگی ستاد مدیریت بحران استانداری هستیم.
ایمانی فر تصریح کرد: در منطق زلزله‌زده قطعی گاز نداریم و شبکه گازرسانی به طور ۱۰۰ درصد پایدار است.
رییس HSE و پدافند غیرعامل شرکت‌گاز خراسان رضوی گفت: از شهروندان تقاضا می کنیم نسبت به بررسی مجدد اتصالات وسایل گرمایشی و دودکش های بخاری و آبگرمن اقدام کنند. یکی از موضوعات مهم در زمان وقوع زلزله ایجاد ترک و یا آسیب در مسیر دودکشهای ساختمان است که باید مورد بازبینی مجدد قرار گیرد. در صورت آسیب به دودکش احتمال نشت مونوکسید کربن به داخل خانه و مسمومیت وجود دارد.
گفتنی است؛ کانون این زلزله ۴۱ کیلومتری سنگان و ۴۷ کیلومتری نشتیفان شهرستان خواف استان خراسان رضوی و ۵۶ کیلومتری حاجی‌آباد استان خراسان جنوبی ثبت شده است.


١٢:١٦ - 1398/10/14    /    شماره : ٧٨٤٧    /    تعداد نمایش : ١٤٥٨خروج
تصاویر منتخب