صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


  چاپ        ارسال به دوست

از ابتدای سال 92 تاکنون؛

1148 روستای خراسان رضوی گازرسانی شده است

مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به نهضت بزرگ گازرسانی در خراسان‌رضوی طی چندسال گذشته گفت: از ابتدای سال 92 تا پایان شهریور ماه امسال، 1148 روستای این استان از نعمت گاز بهره مند شدند.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی در گفتگو با خبرنگار ما به مناسبت 15 مهرماه، روز ملی روستا و عشایر اظهار کرد: توسعه قابل ملاحظه شبکه‌های گازرسانی در سطح روستاهای استان می تواند به عنوان موتور محرک اقتصادی و توانمندسازی بومی مورد توجه جدی روستاییان قرار گیرد.
وی با اشاره به نگاه ویژه وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران به محرومیت زدایی و توزیع متوازن نعمت گاز در اقصی نقاط کشور افزود: از مجموع 2668 روستای واجد شرایط استان، فقط 946 روستا تا ابتدای سال 92 گازرسانی شده بود که این رقم در چهار سال اول دولت تدبیر و امید(96-92) به 1502 روستا رسید. در دو سال گذشته(98-96) نیز 592 روستا گازرسانی شد و در حال حاضر عملیات اجرایی گازرسانی به 400 روستای دیگر هم در حال اجرا است.
فانی با بیان این مطلب که در مجموع طی شش سال گذشته، 1148روستای خراسان رضوی گازدار شده است گفت: این رقم بیش از دو برابر اقدامات انجام شده از آغاز انقلاب تا ابتدای سال 92 می باشد.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: در سایه این اقدامات، 258 هزار مشترک جدید در روستاها جذب خدمات شرکت گاز شدند. همچنین 185099 مورد علمک گاز به متقاضیان روستایی واگذار شد و 11089 کیلومتر شبکه گازرسانی نیز در سطح روستاهای استان احداث گردید.
فانی با بیان این مطلب که پایداری جریان گاز در شهر و روستا مستلزم یک عزم و تلاش جهادی است گفت: کم لطفی است اگر به این نعمت خدادادی صرفا به عنوان انرژی گرمایشی منزل نگاه کنیم. روستاییان می‌توانند با استفاده از خلاقیت و نوآوری انرژی گاز را در مسیر ایجاد ارزش افزوده و تولید ثروث هدایت کنند.


١٢:٢٣ - 1398/07/16    /    شماره : ٦٢١٧    /    تعداد نمایش : ٢٩٤١خروج
تصاویر منتخب