صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


  چاپ        ارسال به دوست

گازرسانی سند افتخار نظام اسلامی

بهترین عملکرد گازرسانی کشور متعلق به خراسان رضوی است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، توسعه گازرسانی را سند افتخار نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: بیشترین سهم اجرای پروژه های گازرسانی کشور متعلق به خراسان رضوی است.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدحسین حسین زاده بحرینی صبح امروز چهارشنبه 30 مرداد98، در دیدار با مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با بیان این مطلب که پایه و مبنای نظام ما عدالت است اظهار کرد: گازرسانی شهری و روستایی انجام شده در چند سال گذشته، سند افتخار نظام اسلامی محسوب می شود. روستاییان ما باید همانند شهرنشینان از نعمت گاز بهره مند باشد.
وی افزود: تاکنون بخش قابل توجهی از گازرسانی روستایی استان در قالب بند "ق" یا ماده 12 به اتمام رسیده یا در حال انجام می باشد و ضریب برخورداری خانوار نیز به شدت در حال ارتقا است. در مشهد و کلات هم کارهای بسیار خوبی انجام شده است. البته در کنار تشکر و قدردانی از این اقدامات، درخواست توسعه گازرسانی و اجرای طرح های بیشتر برای بهرمندی حداکثری مردم از نعمت گاز را داریم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی روند توسعه گازرسانی در سطح روستاهای حوزه مشهد و کلات را مثبت و رو به جلو ارزیابی کرد و گفت: هم اکنون چندین پروژه در سطح روستاهای کنبیست و درزاب در مشهد و همچنین شهرستان کلات توسط پیمانکاران در حال انجام است.
این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: مطابق دستور وزیر نفت واحدهایی که در حریم 20 متری از خط لوله گاز ساخته شده باید با تغییر کلاس یا تقلیل فشار شبکه از انشعاب گاز برخوردار شوند.
حجت الاسلام و المسلمین بحرینی ادامه داد: هم اکنون مراحل طراحی و خرید لوله برای گازرسانی به منازل مستقر در حریم خط لوله انجام شده و پروژه نیز به زودی آغاز می شود.
وی تاکید کرد: باید در کنار پیگیری گازرسانی به ساکنین حریم خط لوله، نسبت به امنیت و ایمنی شهروندان نیز دغدغه جدی داشته باشیم.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اقدامات و فعالیت های شرکت گاز خراسان رضوی را جهادی و قابل تقدیر عنوان کرد و گفت: مطابق وعده مدیران شرکت گاز استان تا پایان مهرماه امسال به تمام درخواست های ثبت شده متقاضیان مستقر در حریم خط لوله دارای مجوز رسیدگی خواهد شد.
ضریب نفوذ گاز خراسان رضوی بالاتر از میانگین کشوری است
سیدحمید فانی مدیرعامل شرکت گاز استان نیز در بخشی از این نشست اظهار کرد: در حال حاضر ضریب نفوذ گاز در خانوار روستایی این استان، 88 درصد است که با اتمام طرحهای درحال اجرا به بیش از 97 درصد ارتقا خواهد یافت.
وی افزود: هم اکنون از مجموع دو هزار و ۶۶8 روستای واجد شرایط بهره‌مندی از نعمت الهی گاز در خراسان رضوی،2461 روستا گازرسانی شده یا عملیات گازرسانی آنها در حال اجراست.
فانی با بیان اینکه پوشش گازرسانی شهری و روستایی خراسان رضوی از میانگین کشوری بالاتر است افزود: خراسان رضوی پس از تهران بزرگ، بیشترین حجم تعداد مشترکین گاز کشور را به خود اختصاص داده است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی تاکید کرد: تلاش می کنیم تا در سایه تعامل و همراهی مسئولان استانی و کشوری و با بهره گیری از نیروهای متعهد، متخصص و با ایمان، زمینه بهره مندی روزافزون مردم از گازطبیعی فراهم کنیم.


١٣:٥٩ - 1398/06/02    /    شماره : ٥٤٤٣    /    تعداد نمایش : ٤٦٤خروج
تصاویر منتخب