صفحه اصلی > خبرها 


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای ۱۵۲ کیلومتر شبکه گازرسانی در زاهدان توسط خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از اجرای ۱۵۲ کیلومتر شبکه گاز فولادی و پلی‌اتیلن در سطح شهر زاهدان خبر داد و گفت: اجرای ۵۰۰ کیلومتر شبکه گاز به همراه احداث ۱۱ ایستگاه تقلیل فشار گاز درون‌شهری به‌عهده شرکت گاز معین خراسان رضوی قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی در نشست بررسی توسعه گازرسانی در سیستان و بلوچستان که با حضور مدیران ارشد شرکت ملی گاز ایران و جمعی از مقام‌های کشوری و محلی در ساختمان استانداری برگزار شد، اظهار کرد: اجرای بزرگ‌ترین بخش توسعه شبکه گاز زاهدان بر‌عهده خراسان رضوی است.
وی افزود: از نخستین روز آغاز به کار شرکت گاز استان خراسان رضوی در شهر زاهدان، همکاری خوبی بین این شرکت با استانداری برقرار شده و به دنبال آن با شهرداری و دیگر نهادها نیز ارتباط موثری برقرار کرده‌ایم، به گونه‌ای که تا امروز هیچ مشکلی در روند اجرای کار برای ما به وجود نیامده است.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با بیان اینکه اجرای ۵۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی زاهدان به همراه ۱۱ ایستگاه به‌عهده این شرکت قرار گرفته است، اظهار کرد: این میزان خط لوله شامل خطوط فولادی و پلی‌اتیلن در سایزهای مختلف است که با هدف شتاب در اجرای طرح، آن را به سه بخش تقسیم و سه پیمانکار رتبه برتر کشور را از طریق اجرای مناقصه انتخاب کردیم که اکنون هر سه پیمانکار در سطح شهر در حال فعالیت هستند.
فانی با اشاره به اینکه اجرای طرح توسعه شبکه گاز زاهدان از سوی شرکت گاز خراسان رضوی از ابتدای خردادماه امسال آغاز شده است، ادامه داد: شرکت گاز خراسان رضوی تاکنون ۱۵۲ کیلومتر شبکه فولادی و پلی‌اتیلن را در شهر زاهدان اجرا کرده است که ۳۰ درصد از تعهد ما را شامل می‌شود.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از فرا رسیدن مرحله انتخاب پیمانکار انشعابات خبر داد و افزود: مناقصه را به صورت محدود برگزار می‌کنیم و به مقام‌های استانی نیز وعده داده‌ایم با وجود آنکه باید پس از گازدار شدن شبکه، نصب انشعاب انجام شود، اما از هم‌اکنون کار نصب انشعابات را با انتخاب پیمانکار برتر آغاز کنیم.
وی درباره مرمت بخش‌های حفاری شده شهر زاهدان که مربوط به شرکت گاز خراسان رضوی است، توضیح داد: ما در همان روزی که کار حفاری را انجام می‌دهیم بلافاصله عملیات لوله‌گذاری، پر کردن محل حفاری و صاف‌کاری را نیز انجام می‌دهیم تا پس از بررسی شبکه و رفع نواقص، آن را برای روکش نهایی به شهرداری تحویل دهیم.
فانی درباره احداث ایستگاه‌های درون شهری گفت: احداث ۱۱ ایستگاه تقلیل فشار گاز درون‌شهری به‌عهده ما قرار گرفته که از این تعداد، زمین مورد نیاز ۹ ایستگاه با حمایت مجموعه مقام‌های استانی به ما تحویل داده شده است و امیدواریم زمین مورد نیاز برای دو ایستگاه را نیز به‌زودی تحویل بگیریم.


١١:١٢ - 1398/06/16    /    شماره : ٥٧٣٦    /    تعداد نمایش : ١٥٤٧خروج
تصاویر منتخب