صفحه اصلی > خبرها > خبرهای داخلی 


نسخه چاپي

آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۵2 پروژه گازرسانی در استان کرمانشاه

آیین گازرسانی به ۱۵2 روستا و واحد صنعتی در استان کرمانشاه امروز ۱۷ شهریور به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیروس شهبازی، مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه، در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی 152 پروژه گازرسانی در استان کرمانشاه که با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت، حسن منتظرتربتی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، استاندار کرمانشاه، امام جمعه شهرستان پاوه، جمعی از نمایندگان مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و نیز جمعی از مسئولین محلی به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: به حول و قوه الهی، پروژه‌هایی که امروز افتتاح و کلنگ‌زنی آن آغاز خواهد شد شامل بهره‌برداری از گازرسانی به شهر مرزی نودشه، بهره‌برداری از گازرسانی به 81 روستا، بهره‌برداری از گازرسانی به 22 واحد صنعتی، آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 9 روستا و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 39 واحد صنعتی است.

وی ادامه داد: با گازرسانی به 81 روستا، در مجموع 1541 روستا از نعمت گاز بهره مند شده و ضریب نفوذ گاز به 77 درصد رسیده، ضمن اینکه برای این تعداد روستا، 6400 کیلومتر شبکه اجرا و 81 هزار علمک نیز نصب شده است.

شهبازی اظهار کرد: با احتساب 22 واحد صنعتی که امروز گازدار شدند، در مجموع، ۲ هزار و 477 واحد صنعتی در استان کرمانشاه از نعمت گاز بهره مند هستند.

به گفته شهبازی، گازرسانی به 18 شهرک صنعتی، 76 جایگاه CNG، چهار واحد نیروگاهی و نیز سه مجموعه پتروشیمی از مهمترین اقداماتی بوده که در حوزه گازرسانی به صنایع انجام شده است.

این مقام مسئول افزود: 600 هزار مشترک در استان از گاز طبیعی استفاده می کنند که روزانه 13 میلیون مترمکعب گاز تحویل آن ها می شود.

وی ادامه داد: هم اکنون عملیات گازرسانی به سه شهر و 464 روستای استان کرمانشاه در حال اجرا است که با اتمام گازرسانی به این تعداد روستا، ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی به 94 درصد و در بخش شهری به 98 درصد می‌رسد.

این مقام مسئول بیان کرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید، 209 روستا از نعمت گاز بهره مند بودند که با رشد بیش از 750 درصدی در دولت یازدهم ودوازدهم، این تعداد به 1541 روستا رسیده، یعنی سالانه 190 روستا از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند.

شهبازی تصریح کرد: در بخش صنایع نیز در دولت تدبیر و امید، رشد 83 درصدی داشتیم و صنایع از یک هزار و 146 واحد به دو هزار و 477 واحد رسیده است.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر  و امید در شبکه گذاری رشد 100 درصدی داشتیم، افزود: در این مدت میزان اجرای شبکه از پنج هزار کیلومتر به 10 هزار کیلومتر رسیده، ضمن اینکه در اشتراک پذیری نیز رشد 54 درصدی داشتیم.

این مقام مسئول در پایان، بیان کرد: با توجه به این رشد،‌ در حال حاضر ۷۵ درصد از روستاهای استان کرمانشاه به شبکه گاز متصل هستند که این موضوع علاوه بر کاهش مصرف سوخت مایع،‌ امکان حفاظت از محیط‌زیست و جنگل‌های بلوط آن منطقه را نیز فراهم آورده است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/17 - ١٠:٢٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1060