متون عمومي

           
          
          

سامانه امور بازرسی و پاسخگویی به شکایات
بيشتر


اخبار
100درصد روستاهای واجدشرایط مه ولات گازدارند
 • 1397/9/10 شنبه 100درصد روستاهای واجدشرایط مه ولات گازدارند
  رئیس بهره برداری گاز شهرستان های شرکت گاز خراسان رضوی گفت: با اقدامات انجام شده هم اکنون 100درصد جمعیت شهری و روستایی واجدشرایط مه ولات از نعمت الهی گاز برخوردار هستند.
  رئیس بهره برداری گاز شهرستان های شرکت گاز خراسان رضوی گفت: با اقدامات انجام شده هم اکنون 100درصد جمعیت شهری و روستایی واجدشرایط مه ولات از نعمت الهی گاز برخوردار هستند.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدرضاغفاریان با اعلام این خبر اظهار کرد: هم اکنون 27 روستای واجدشرایط با جمعیتی بالغ بر 9 هزار و 163 خانوار و دو شهر شادمهر و فیض آباد شهرستان مه ولات به شبکه سراسری گاز کشور متصل هستند.
  وی افزود: از مجموع 19 هزار و 90 مشترک این شهرستان، 10 هزار و 363 مشترک در بخش روستایی و هشت هزار و 727 مشترک در بخش شهری سکونت دارند. همچنین هشت هزار و 168 انشعاب روستایی و 5 هزار و 540 انشعاب شهری با 473 کیلومتر شبکه گازرسانی در سطح شهرها و روستاهای مه ولات اجرایی شده است.
  شهرستان مه ولات در خراسان رضوی است و از شمال به تربت حیدریه، از شرق به رشتخوار و خواف، از جنوب به گناباد و از غرب به شهرستان خلیل‌آباد محدود می‌گردد.
برگزاری مانور نشت اودرانت در ایستگاه TBS ملک آباد مشهد
 • 1397/9/10 شنبه برگزاری مانور نشت اودرانت در ایستگاه TBS ملک آباد مشهد
  رئیس اداره گاز منطقه شش مشهد از برگزاری مانور نشت اودرانت با هدف سنجش میزان آمادگی درون سازمانی و تعامل با سازمانی دیگر در ایستگاه TBS باغچه در ملک آباد مشهد خبر داد.
  رئیس اداره گاز منطقه شش مشهد از برگزاری مانور نشت اودرانت با هدف سنجش میزان آمادگی درون سازمانی و تعامل با سازمانی دیگر در ایستگاه TBS باغچه در ملک آباد مشهد خبر داد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، محمدمهدی خانی در حاشیه برگزاری این مانور که پیش از ظهر امروز چهارشنبه هفتم آذرماه 97 برگزار شد، گفت: طبق سناریوی از پیش برنامه ریزی شده برای این انجام این مانور، وقوع حادثه ای در ایستگاه گاز TBS  باغچه در ملک آباد مشهد، منجر به نشت اودرانت در فضا و ایجاد نگرانی و هراس برای مردم به علت انتشار بوی شدید این ماه شیمیایی می شود. در ادامه تیم های امدادی و ستادی شرکت استان به محل اعزام شده و با ایمن سازی و اطلاع رسانی دقیق از بروز خطرات احتمالی بعدی جلوگیری و آرامش روانی منطقه را فراهم می کنند.
  وی افزود: در این مانور که در سطح B برگزار شد واحدهای درون سازمانی شامل ادرات گاز مناطق 6 ، 2، روابط عمومی، حراست و HSE شرکت گاز استان و همچنین ادارات آتش نشانی، نیروی انتظامی، اورژانس 115 و بخشداری ملک آباد نیز به عنوان واحدهای درگیر برون سازمانی حضور داشتند.
  به گفته رئیس اداره گاز منطقه شش مشهد، سنجش میزان آمادگی نیروهای امدادی در مواجهه با شرایط بحرانی، ارتقای آمادگی درون سازمانی و تعامل و هماهنگی در ابعاد برون سازمانی از دلایل برگزاری این مانور بود.
  لازم به توضیح است؛ گاز متان گازی قابل اشتعال بوده که بو و رنگ ندارد و برای بودار کردن آن از ماده‌ای شیمیایی به نام اودرانت استفاده می شود.
افتتاح منطقه عملیاتی شرکت گاز در جوار بارگاه رضوی
 • 1397/9/10 شنبه افتتاح منطقه عملیاتی شرکت گاز در جوار بارگاه رضوی
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: تسریع در خدمت رسانی و تکریم زائران و مجاورین بارگاه رضوی، دلیل اصلی افتتاح و راه اندازی اداره گاز منطقه 8(ثامن) در محدوده حرم مطهر است.
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: تسریع در خدمت رسانی و تکریم زائران و مجاورین بارگاه رضوی، دلیل اصلی افتتاح و راه اندازی اداره گاز منطقه 8(ثامن) در محدوده حرم مطهر است.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمیدفانی در مراسم افتتاح و بهره برداری اداره گاز منطقه 8(ثامن) این شرکت در مشهد اظهار کرد: همزمان با ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) اداره گاز منطقه ۸ (ثامن) شرکت گاز استان به عنوان منطقه‌ای جدید در شهر مشهد فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.
  وی بابیان این مطلب که در ساختار سازمانی شرکت ملی گاز ایران به ازای هر منطقه باید 100هزار مشترک وجود داشته باشد گفت: اداره گاز منطقه 8(ثامن)، وظیفه خدمت رسانی به 137 هزار مشترک را برعهده خواهد داشت.
  فانی وجود بارگاه مطهر امام رضا(ع)، فشردگی جمعیتی منطقه و روند رو به افزایش ساخت و سازها را از دلایل اصلی راه اندازی این منطقه عنوان کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم زمان طلایی(گلدن تایم) خدمت رسانی در این نقطه حساس و فشرده شهر مشهد را به حداقل برسانیم.
  مدیرعامل شرکت گاز استان ادامه داد: محدوده جغرافیایی خدمت رسانی اداره گاز منطقه 8(ثامن)، حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا میدان شهدا، میدان شهدا تا چهارراه لشکر و میدان بسیج تا انتهای بلوار نخریسی، بلوار شهید رستمی تا تقاطع خیابان سرخس و از ابتدای بلوار شهید رستمی تا میدان عباسپور تا میدان امام حسین(ع) خواهد بود.
  وی در پایان از راه اندازی امداد موتوری شرکت گاز خراسان رضوی در منطقه ثامن مشهد خبر داد و گفت: یکی از اقدامات دیگری که بزودی شاهد انجام آن خواهیم بود بکارگیری امداد موتوری مجهز در این منطقه خواهد بود تا بتوانیم در زمان های خاص خدمات سریعتری را به مردم ارائه کنیم.
ضریب نفوذ شهری گازطبیعی در خراسان رضوی 99/9 است
 • 1397/8/26 شنبه ضریب نفوذ شهری گازطبیعی در خراسان رضوی 99/9 است
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به گازدار بودن 74 شهر از مجموع 76 شهر واجدشرایط این استان گفت: هم اکنون ضریب نفوذ شهری گازطبیعی در خراسان رضوی99/9 است

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به گازدار بودن 74 شهر از مجموع 76 شهر واجدشرایط این استان  گفت: هم اکنون ضریب نفوذ شهری گازطبیعی در خراسان رضوی 99/9 است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی با بیان این مطلب که پروژه گازرسانی به دو شهر باقی مانده خراسان رضوی درحال اجراست اظهار کرد: با اتصال این دو شهر، شاهد ارتقای ضریب نفوذ گازشهری به 100درصد خواهیم بود.

  وی افزود: هم اکنون 74 شهر استان با جمعیت یک میلیون و 432 هزار و 425 خانوار از نعمت گاز بهره‌مند هستند و با گازدار شدن بار و سمیع آباد نیز دو هزار و 739 خانوار دیگر به این رقم افزوده خواهد شد.

  فانی با اشاره به وجود یک میلیون و 756 هزار و 988 اشتراک پذیری در سطح شهرهای استان تصریح کرد: تاکنون برای گازرسانی به این تعداد شهر، 11 هزار و 90 کیلومتر شبکه گاز و 559 هزار و 618 مورد انشعاب اجرایی شده است.

  وی یادآور شد: تا قبل از سال 57، تنها شهر مشهد گازدار بود که این رقم طی چهار دهه فعالیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به 74 شهر رسید.

  مدیرعامل شرکت گاز استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز فصل سرما بر لزوم مدیریت مصرف بهینه و ایمن گاز در بخش خانگی تاکید کرد و گفت: مدیریت مصرف گاز ضامن آرامش جامعه است.

  استان خراسان رضوی به ترتیب رتبه های اول و دوم شبکه گذاری و تعداد مشترکین گاز کشور را به خود اختصاص داده است
تعامل درون سازمانی نقطه قوت مانور پدافندی شرکت گاز خراسان رضوی
 • 1397/8/26 شنبه تعامل درون سازمانی نقطه قوت مانور پدافندی شرکت گاز خراسان رضوی
  رئیس بهره برداری مرکز گاز استان، تعامل و همدلی درون سازمانی بخش های مختلف این شرکت را نقطه قوت مانور پدافندی امروز عنوان کرد و گفت: همراهی مردم در مواقع بحران شرط لازم و ضروری خدمت رسانی است.

  رئیس بهره برداری مرکز گاز استان، تعامل و همدلی درون سازمانی بخش های مختلف این شرکت را نقطه قوت مانور پدافندی امروز عنوان کرد و گفت: همراهی مردم در مواقع بحران شرط لازم و ضروری خدمت رسانی است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، فرشید دشتی با اعلام این خبر اظهار کرد: هدف از برگزاری مانور پدافند غیر عامل سطح A با سناریوی خرابکاری در ایستگاه تقلیل فشار گاز عباس آباد مشهد، تقویت نقاط قوت و پایش ضعف های احتمالی در ابعاد درون سازمانی و برون سازمانی بود.

  وی با بیان این مطلب که مانور امروز با همکاری و تعامل خوب تمام واحدهای درگیر برگزار شد افزود: از لحظات ابتدایی آغاز این مانور کمیته بحران شرکت گاز استان در اداره مرکزی تشکیل شد و راهکارهای مواجهه با هرگونه خطر احتمالی اتخاذ گردید.

  دشتی اضافه کرد: در این کمیته میزان مصرف گاز منطقه و راهکارهای تامین فوری آن سنجیده و به واحدهای درگیر ابلاغ شد. همچنین اولیت بندی مشترکان به جهت استفاده فوری از گاز تعیین گردید.

  وی با بیان این مطلب که همراهی مردم در مواقع بحران شرط لازم و ضروری خدمت رسانی است اظهار امیدواری کرد: برگزاری این دست مانورها به افزایش آمادگی دستگاههای مختلف در شهر مقدس مشهد به عنوان یکی از کلان شهرهای ایران موجب شود.

بيشتر