اخبار
کسب گواهینامه تعهد به تعالی سازمانی توسط شرکت گاز خراسان رضوی
 • 1396/12/15 سه‌شنبه کسب گواهینامه تعهد به تعالی سازمانی توسط شرکت گاز خراسان رضوی
  رئیس امور برنامه ریزی شرکت گاز خراسان رضوی از دریافت گواهینامه تعهد به تعالی سازمانی توسط این شرکت در جشنواره سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران خبر داد.

  رئیس امور برنامه ریزی شرکت گاز خراسان رضوی از دریافت گواهینامه "تعهد به تعالی سازمانی" توسط این شرکت در جشنواره سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، مهدی غلامی در حاشیه نخستین جشنواره سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران که روز گذشته در تهران برگزار شد اظهار کرد: بر طبق ارزیابی انجام شده توسط ارزیابان شرکت ملی گاز ایران، موفق شدیم در سایه تعامل و همکاری گروهی گواهینامه "تعهد به تعالی سازمانی" را کسب کنیم.

  وی با اشاره به حمایت مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در مسیر رشد سازمانی همه واحدهای شرکت افزود: شرکت گاز استان اقدامات مناسبی را در راستای تدوین ارکان جهت ساز استراتژیک و برنامه های مرتبط با کارکنان در چارچوب قوانین و مقررات شرکت ملی گاز ایران اجرا نموده و تسریع در تکمیل فرایند تدوین، جاری سازی، اجراپذیری و اجرای استراتژی ها در جهت نیل به قله های تعالی از اهداف نهایی این شرکت محسوب می شود.

  غلامی گفت: حرکت سازمان در مسیر تعالی با همراهی و حمایت سایر واحدهای سازمان به خوبی پشتیبانی شده و هر کدام از اجزای سازمان توانسته اند با خلاقیت و نوآوری های ویژه ای ارتباط دو  سویه بین سازمان و شرکای تجاری را بهبود بخشیده و از این رو در راستای کسب رضایت بیشتر آنان قدم بردارند.

  رئیس امور برنامه ریزی شرکت گاز خراسان رضوی گفت: به زعم اکثر ارزیابان، نتیجه ارزیابی شرکت گاز خراسان رضوی بسیار بالاتر از گواهینامه "تعهد به تعالی" تشخیص داده شد.

خراسان رضوی در جمع برترین های HSE شرکت ملی گاز ایران
 • 1396/12/14 دوشنبه خراسان رضوی در جمع برترین های HSE شرکت ملی گاز ایران
  شرکت گاز خراسان رضوی با یک جهش هفت پله ای نسبت به عملکرد سال 94، موفق به حضور در جمع برترین های HSE سال 95 شرکت ملی گاز ایران شد.

  شرکت گاز خراسان رضوی با یک جهش هفت پله ای نسبت به عملکرد سال 94، موفق به حضور در جمع برترین های HSE سال 95 شرکت ملی گاز ایران شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی، معرفی برترین های HSE شرکت ملی گاز ایران در سال 95، با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد ستادی، شرکت و مناطق، فعالین حوزه سرآمدی و HSE، در مرکز همایش‌های پژوهشگاه صنعت نفت برگزار و از شرکت‌های منتخب و فعال در این حوزه تقدیر شد.

  بنابراین گزارش؛ شرکت گاز خراسان رضوی موفق شد با بکارگیری الگوهای خلاقانه، رعایت روش های جدید و استاندارد و ارتقای حوزه های مختلف HSE طی سال 95، لوح تقدیر این بخش را از آن خود کند.

   تلاش در راستای افزایش ظرفیت و توانمندی مدیریت بحران و پدافندغیرعامل، ایمنی تاسیسات و صیانت از محیط زیست پیرامونی از مهمترین عوامل کسب این عنوان توسط شرکت گاز استان خراسان رضوی محسوب می شود.

  گفتنی است؛ تقدیر از برترین های HSE، همزمان با جشنواره سرآمدی و بهبود شرکت ملی گاز ایران برگزار شد.

جهش قابل ملاحظه گازرسانی در خراسان رضوی طی سال 96
 • 1396/12/13 يكشنبه جهش قابل ملاحظه گازرسانی در خراسان رضوی طی سال 96
  استاندار خراسان رضوی گفت: درشروع دولت یازدهم، ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی خراسان رضوی 57 درصد بود که با اقدامات انجام شده در چند سال گذشته علی الخصوص سال جاری، ضریب نفوذ گاز در این بخش به 83 درصد می‌رسد که نشان دهنده جهشی قابل ملاحظه است.

  استاندار خراسان رضوی گفت: درشروع دولت یازدهم، ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی خراسان رضوی 57 درصد بود که با اقدامات انجام شده در چند سال گذشته علی الخصوص سال جاری، ضریب نفوذ گاز در این بخش به 83 درصد می‌رسد که نشان دهنده جهشی قابل ملاحظه است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در بازدید از مرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، ضمن بیان این مطلب و اطلاع از وضعیت گازرسانی در سطح کشور و نیز سطح استان، اظهار کرد: در بخش شهری نیز دو شهر همت آباد و بار فاقد گاز بودند که شهر همت آباد در دهه مبارک فجر با حضور معاون اول رئیس جمهوری گازرسانی شد، همچنین عملیات اجرایی گازرسانی شهرستان بار نیز آغاز و با بهره برداری از آن در اوایل نیمه دوم سال 97، ضریب نفوذ گاز شهری در استان به 100 درصد خواهد رسید.

  وی در ادامه سخنان خود در خصوص وضعیت محیط زیست در سطح استان اظهار داشت: به علت فاصله کم صنایع به شهرها به خصوص به شهر مشهد و مصرف آن ها در استفاده از سوخت مازوت در فصل سرما به علت افت فشار، امسال فقط 15 روز هوای پاک را در شهر مشهد شاهد بودیم که نسبت به آلودگی بسیاری از کلانشهرها به خصوص تهران، بسیار بالا بوده که امیدواریم با اقداماتی که وزارت نفت به خصوص شرکت ملی گاز ایران با بهره بر داری از خطوط انتقال گاز در سال آینده انجام خواهند داد، شاهد افت فشار گاز در صنایع نباشیم.

  رشیدیان همچنین در ادامه سخنان خود در خصوص مصرف بهینه گاز اظهار کرد: انتظار می‌رود که مردم عزیزمان با مصرف بهینه گاز و استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و رعایت نکات ایمنی، از هدررفت این نعمت پاک الهی جلوگیری کنند تا آیندگان هم بتوانند از آن بهره ببرند.

  مقام عالی دولت در خراسان رضوی در ادامه با اشاره به رسیدن سال جدید و ورود زائرین به شهر مقدس مشهد و حرم رضوی اظهار کرد: پیش‌بینی می شود شهر مشهد میزبان حدود 8 میلیون زائر در سال جدید باشد که خوشبختانه از لحاظ تأمین گاز، سوخت، مواد غذایی و ... هیچ مشکلی نداریم و آماده میزبانی از زائرین حرم رضوی هستیم.

تندیس جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت به شرکت گاز خراسان رضوی رسید
 • 1396/12/12 شنبه تندیس جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت به شرکت گاز خراسان رضوی رسید
  هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت با اهدا لوح تقدیر و تندیس بخش حوزه علوم انسانی به شرکت گاز خراسان رضوی به کار خود پایان داد.

  هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت با اهدا لوح تقدیر و تندیس بخش حوزه علوم انسانی به شرکت گاز خراسان رضوی به کار خود پایان داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، در آیین پایانی این جشنواره که باحضور حبیب الله بیطرف، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری برگزار گردید شرکت گاز خراسان رضوی موفق شد به عنوان تنها شرکت گاز استانی لوح تقدیر و تندیس پروژه پژوهشی برتر علوم انسانی وزارت نفت را از آن خود کند.

  در این جشنواره،  بیش از 850 طرح ارسالی در دو حوزه پژوهش فنی و علوم انسانی به مدت ۷۰۰ نفر ساعت مورد داوری قرار گرفت که در این بین 14 اثر مورد تقدیر واقع شد.

  گفتنی است؛ شرکت گاز خراسان رضوی طی چند سال گذشته موفق به کسب عناوین گوناگونی در حوزه های مختلف پژوهشی از جمله دستگاه برتر پژوهشی وزارت نفت و عنوان پژوهشگر برتر شده است.

  سیاست راهبردی وزارت نفت تقویت زمینه پژوهش و فناوری است

  در ابتدای این مراسم، حبیب الله بیطرف معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: سیاست راهبردی وزارت نفت تقویت زمینه پژوهش و فناوری است که هم در درون وزارت نفت و هم در صنایع و شرکت‌های وابسته به خوبی به این موضوع توجه می‌شود.

  وی افزود: ساختار جدید فناوری و پژوهش در وزارت نفت تدوین و طراحی شده و نقش هر یک از اجزا مشخص شده است. تببین صحیح ماموریت‌ها و برنامه‌های هر یک از دستگاه‌ها در این زمینه بسیار مهم است.

  بیطرف با بیان اینکه پیشبرد اهداف انقلاب نیازمند پیشرفت است و باید در عرصه فناوری حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: جذب و توسعه فناوری و ارتقای ظرفیت‌ها و توانمندی شرکت‌های داخلی با جدیت دنبال می‌شود.

تاکید بر استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت حسابرسی داخلی
 • 1396/12/6 يكشنبه تاکید بر استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت حسابرسی داخلی
  رئیس کل امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران معتقد است استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت حسابرسی داخلی کمک شایانی به چابکی شرکت در مسیر تبدیل شدن به یک برند جهانی می کند.

  رئیس کل امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران معتقد است استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت حسابرسی داخلی کمک شایانی به چابکی شرکت در مسیر تبدیل شدن به یک برند جهانی می کند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، علی نقدی در دیدار با اعضای هیات مدیره و جمعی از روسای شرکت گاز خراسان رضوی با بیان مطلب که فرآیندهای زائد و قدیمی باید شناسایی و کنار گذاشته شوند، گفت: بکارگیری فرآیندهای جدید منجر به چابک‌سازی سازمان خواهد شد.

  وی افزود: ایجاد ارزش افزوده، بهبود عملکرد شرکت های گاز استانی و تشریح وظایف حسابرسی داخلی از اصلی ترین اهداف این جلسات است.

  نقدی ادامه داد: سیاست ما در کل، دست‌گیری بجای مچ‌گیری است. چرا که تمام فعالیت‌های شرکت، مانند حلقه های یک زنجیره به هم مرتبط و بر هم تأثیر گذار است.

  رئیس کل امور حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: اکنون که بحث برندشدن شرکت ملی گاز ایران در سطح بین‌المللی مطرح است، باید بتوان شرکتی چابک و سریع را که با شتاب در حال به‌روز کردن خود است، به دنیا معرفی کرد.

  وی خاطرنشان کرد: دستاوردهای مفید این جلسات و بازدهی حاصل از طرح دیدگاه‌ها و ارائه نقطه نظرات سازنده آن از جانب مسئولین واحدهای مختلف و کارشناسان امور حسابرسی داخلی موجب رعایت کامل قوانین و مقررات و دستورالعمل‌های ارایه‌شده در راستای نیل به اهداف استراتژیک شرکت ملی گاز ایران می شود.

  مر قانون؛ ملاک عمل مدیران شرکت گاز خراسان رضوی

  در ابتدای این جلسه سید حمید فانی مدیرعامل شرکت گاز استان ضمن خیرمقدم به رئیس و تیم حسابرسی داخلی شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: عمل به مر قانون ملاک عمل مدیران شرکت گاز خراسان رضوی است.

  وی افزود: تمامی فعالیت های مالی شرکت با نظارت مستقیم حسابرسان داخلی و منطبق بر اصول و ابلاغیه های قانونی ستاد انجام می شود.

  فانی در ادامه به ارائه گزارش عملکرد شرکت گاز خراسان رضوی در سال جاری پرداخت و پیشنهاداتی به جهت بهبود فرایند سیستم حسابرسی داخلی شرکت های گاز استانی ارائه کرد.

بيشتر