متون عمومي

           
          
          

سامانه امور بازرسی و پاسخگویی به شکایات
بيشتر


اخبار
جذب 80 هزار مشترک جدید گاز در خراسان رضوی طی 10 ماه اول 97
 • 1397/11/28 يكشنبه جذب 80 هزار مشترک جدید گاز در خراسان رضوی طی 10 ماه اول 97
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در 10 ماهه نخست امسال، 80 هزار و 723 مشترک جدید شهری و روستایی در این استان به شبکه سراسری گاز کشور افزوده شدند.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در 10 ماهه نخست امسال، 80 هزار و 723 مشترک جدید شهری و روستایی در این استان به شبکه سراسری گاز کشور افزوده شدند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمیدفانی با اعلام این خبر اظهار کرد: از این تعداد 39 هزار و 796 اشتراک شهری و 40 هزار و 927 اشتراک روستایی است.

  وی افزود: تاپایان دی ماه امسال،  دو میلیون و 241 هزار و 495 مشترک جذب شرکت گاز شده که از این رقم 80 هزار و 723 مشترک طی 10 ماهه نخست سال 97 افزوده شد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: برای اشتراک پذیری در 10 ماهه ابتدایی امسال، دو هزار و 61 کیلومتر شبکه گازرسانی با 32 هزار و 276 مورد انشعاب اجرایی شده است.

  فانی تصریح کرد: خراسان رضوی با 31 هزار و 633 کیلومتر شبکه گاز رتبه اول این بخش را در بین تمام استان های کشور به خود اختصاص داده است. همچنین در حوزه مشترکین نیز، پس از تهران بزرگ در رتبه دوم می باشد.

  این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نزدیک به 100 درصد جمعیت شهری و 85 درصد جمعیت روستایی خراسان رضوی از نعمت گاز استفاده می کنند. دو هزار و 601 روستای واجد شرایط در استان وجود دارد که تاکنون یکهزار و 903 روستا گازدار و عملیات اجرایی گازرسانی به 549 روستای دیگر نیز در حال انجام است.

  به گفته مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اتمام طرح های گازرسانی روستایی در حال انجام، 66 هزار و 798 خانوار گازدار می شوند.

گازرسانی به ٣ هزار روستا در سال ٩٧
 • 1397/11/13 شنبه گازرسانی به ٣ هزار روستا در سال ٩٧
  معاون وزیر نفت در امور گاز و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال که چهلمین سال انقلاب است ۳ هزار روستا به شبکه گاز متصل شود که این رقم تاکنون بی‌سابقه بوده است.

  معاون وزیر نفت در امور گاز و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال که چهلمین سال انقلاب است ۳ هزار روستا به شبکه گاز متصل شود که این رقم تاکنون بی‌سابقه بوده است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی ،حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در آیین بهره برداری و کلنگ زنی بیش از 1300 پروژه گاز رسانی استان خراسان رضوی که با حضور مدیران ارشد این شرکت، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، صبح امروز ( شنبه 13 بهمن ماه)  در مسجد روستای نسر تربت حیدریه برگزار شد، با بیان مطلب فوق افزود: انقلاب ما در آستانه 40سالگی است و ما در فرهنگ مان 40 سالگی را سال تکمیل می دانیم .

  وی افزود: باید از تجربه 40 سالگی انقلاب به خوبی استفاده کرده و با تدبیر و اندیشه و درایت رو به جلو حرکت کنیم.

  تربتی در ادامه سخنان خود بیان کرد: پیش از آنکه گاز به دست هر خانوار برسد در هر سال ۲ هزار لیتر نفت سفید از سوی هر خانواده مصرف می‌شد که قیمت جهانی آن حدود 10 تا 12 میلیون تومان بود که با جایگزین کردن آن با گاز طبیعی، این رقم دیگر طرح ها را خوراک می دهد.

  وی ادامه داد: اما پس از رسیدن گاز به دست هر خانوار، چون مصرف آن راحت تر است، میزان مصرف کمی بیشتر و به میزان ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در سال می‌رسد که با احتساب قیمت جهانی گاز، چیزی حدود ٥ میلیون تومان هزینه سالیانه هر خانوار می شود که به این ترتیب، مازاد نفت سفید فروش رفته و هزینه گازرسانی به سایر روستاها تامین می شود.

  وی ادامه داد: استفاده از بند (ق) قانون بودجه سال ۱۳۹۳ زمینه‌ساز آن شد تا با رسیدن گاز به صنایع و خانواده‌ها در مصرف گازوئیل و نفت سفید صرفه‌جویی کنیم و از محل فروش آنها روستاها و صنایع بعدی را گازرسانی کنیم که این همان درایت 40 سالگی است .

  تربتی در پایان گفت: امید داریم با حمایت نمایندگان مجلس بتوانیم خدمات بیشتری را برای مردم انجام دهیم .

  وی تصریح کرد: شرکت ملی گاز ایران افتخار دارد که در 40 سالگی انقلاب به پایان گاز رسانی به شهرها نزدیک شده است.

  مهندس تربتی در پایان گفت: شرکت ملی گاز ایران افتخار دارد بگوید این شرکت، انقلابی ترین صنعتی است که مردمی ترین خدمات را ارایه می دهد

راه اندازی مرکز آموزش اقتصادی، بهترین الگو برای توسعه اقتصاد کشور
 • 1397/11/13 شنبه راه اندازی مرکز آموزش اقتصادی، بهترین الگو برای توسعه اقتصاد کشور
  انقلاب اسلامی طی چهل سال خدمات زیربنایی گسترده ای را انجام داده؛ چراکه در واقع دولت ها در تمام دنیا،بزرگترین مسولیت شان تامین خدمات زیربنایی در همه حوزه هاست

  انقلاب اسلامی طی چهل سال خدمات زیربنایی گسترده ای را انجام داده؛ چراکه در واقع دولت ها در تمام دنیا،بزرگترین مسولیت شان تامین خدمات زیربنایی در همه حوزه هاست.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی ،علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در مراسم بهره برداری و کلنگ زنی بیش از 1300 پروژه گاز رسانی استان که با حضور حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت و جمعی از مقامات استانی و محلی، صبح امروز ( شنبه 13 بهمن ماه)  در مسجد روستای نسر تربت حیدریه برگزار شد، ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: اما کار دیگری که دولت ها باید انجام دهند ،توسعه اقتصاد خانوار روستایی است که این امر از سوی شرکت های توانمند و توسعه گرا انجام می شود.

  وی افزود: در همین راستا ما در این استان قصد داریم بر اساس الگو ی سازمان های موفق عمل کنیم.

  به گفته رزم حسینی، اگر ما می خواهیم توسعه متوازن داشته باشیم باید مثلث توسعه اقتصادی شامل سرمایه گزاران و کارآفرینان، نمایندگان مجلس و کارگزاران حکومت را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم؛ در این صورت می توانیم امنیت را در این سه رکن تجربه کنیم.

  این مقام مسئول بیان کرد: بدلیل فساد اداری، بروکراسی اداری و ... باید مدلی را طراحی کنیم که مقدمه گذر از این موارد باشد و ارکان حکومت بتوانند روی یک هدف مشترک متمرکز  شوند.

  وی با بیان اینکه باید بتوانیم مردم را توانمند کنیم ادامه داد: باید این گفتار را در استان خود نهادینه کنیم، این عقیده باید رواج پیدا کند که باید مجاهد اقتصادی تربیت کنیم یک کارآفرین قابل؛ توسعه منطقه ای این چنین بدست می آید.

  استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: ضلع مهمتر، پرورش مجاهد اقتصادی است که ریسک می کند و برای جوانان علاوه بر تولید ثروت ،اشتغال نیز ایجاد می کند.

  رزم حسینی اظهار کرد: نکته دیگر اینکه اقتصاد مقاومتی ،همان اقتصاد مردمی است؛ راه حل ساختن کشور بر عهده دولت ها نیست، بلکه با شرکت های غیر دولتی است.

  وی بیان کرد: بعد از کرمان،این دومین استان است که به 12 منطقه اقتصادی تقسیم شده و هر منطقه یک مسئول توسعه اقتصادی دارد این بهترین الگو برای نجات کشور است .

  رزم حسینی  تأکید کرد: باید مرکز آموزش اقتصادی راه اندازی کرده و بهره وری داشته های خود را افزایش دهیم، و با پول مردم و موسسات شغل ایجاد کنیم.

  وی با بیان اینکه ما در دهه ای هستیم که چالش اصلی ما در حوزه اقتصادی است، اظهار کرد: دشمن هم مساله اشتغال جوانان را هدف گرفته است،پس باید فناوری های جدید را گسترش دهیم و در حوزه های مردمی اشتغالزایی کنیم.

  استاندار خراسان رضوی گفت : امروز برای زیرساخت های اقتصادی کشور باید تلاش کرد، وقتی استان ما صد در صد جمعیت شهری اش گازدار است یعنی همه دولتهای قبل ،در این راه تلاش کرده اند.

  وی در پایان سخنان خود گفت: امروز باید ما از فروش نفت، بتوانیم طرح های جدیدی را به کار گیریم، نه اینکه آن را صرف تامین هزینه های جاری در کشور کنیم.

  استاندار خراسان رضوی در پایان اظهار داشت: ما برای ارتقای اخلاق،انقلاب کردیم و اخلاق ارتقا یافته با اقتصاد درست و سالم،کامل می شود
بهره مندی 97 درصدی جمعیت روستایی استان خراسان رضوی از نعمت گاز تا پایان سال آینده
 • 1397/11/13 شنبه بهره مندی 97 درصدی جمعیت روستایی استان خراسان رضوی از نعمت گاز تا پایان سال آینده
  تا پایان سال آینده ضریب نفوذ گازرسانی روستایی دراستان خراسان رضوی به 97 و نیم درصد می رسد.

  تا پایان سال آینده ضریب نفوذ گازرسانی روستایی دراستان خراسان رضوی به 97 و نیم درصد می رسد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی ،سید حمید فانی مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان رضوی در مراسم بهره برداری و کلنگ زنی دو خط انتقال گاز تربت حیدریه - کاشمر و دیزباد- تربت حیدریه که با حضور حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت ، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، صبح امروز ( شنبه 13 بهمن ماه) برگزار شد، ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: امروز بزرگترین پروژه گازرسانی استان خراسان رضوی در چهل سالگی انقلاب در این نقطه به صورت پایلوت افتتاح شد.

  وی در ادامه با بیان اینکه شرکت گاز استان خراسان رضوی رتبه نخست شبکه گذاری گاز در کشور با 31هزار کیلومتر شبکه و رتبه دوم در تعداد مشترکین با 2میلیون 200هزار مشترک را داراست افزود: سالانه 11 و نیم میلیارد متر مکعب گاز در این استان مصرف می شود.

  فانی تصریح کرد: حدود 100 درصد جمعیت شهری گازدار شده و فقط شهر "بار" باقی مانده که شرکت مهندس و توسعه گاز ایران در حال انجام این پروژه است که ان شاءالله اوایل سال آینده پروژه تکمیل می شود. همچنین در بخش روستایی نیز 85 درصد روستاهای بالای 20 خانوار از نعمت گاز بهره مند هستند که حدود 440 هزار خانوار را شامل می شود.

  این مقام مسئول افزود: عملیات گاز رسانی به 550 روستای دیگر در حال انجام است که انتهای سال آینده پرونده گازرسانی آنها نیز تمام می شود و ضریب نفوذ گازرسانی روستایی به 97 و نیم درصد می رسد.

  وی با بیان اینکه در سال 95 هر دو روز یک روستا در استان خراسان رضوی گازرسانی شد ادامه داد: درسال96 نیز هر 12 ساعت عملیات اجرایی گازرسانی به یک روستا آغاز و در 12ساعت دیگر یک روستا به شبکه سراسری گاز کشور متصل شد.
  فانی در ادامه سخنان خود در خصوص پروژه خط انتقال گاز  تربت حیدریه - کاشمر و دیزباد- تربت حیدریه گفت: پروژه ای که امروز به بهره برداری رسید دو پروژه خط انتقال بود که یکی افتتاح و یکی کلنگ زنی شد. همچنین امروز 113 روستا با جمعیت 19 هزار خانوار و شهر سمیع آباد در حوزه تربت جام به بهره برداری می رسد که مردم این مناطق بزودی اشتراک پذیری خود را آغاز می کنند ضمن اینکه 92 روستا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

  مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان رضوی گفت: در این روز همچنین 171 واحد صنعتی همزمان به بهره برداری می رسد .

  وی با بیان اینکه سال آینده برای گازرسانی در استان سال خوبی است بیان کرد: نکته مهم این است که امروز همه مناطق مورد نظر گازدار می شوند ولی اگر درست و ایمن مصرف نکنیم قطعا باعث سلب آرامش خواهد شد
خط انتقال گاز تربت حیدریه به کاشمر افتتاح شد
 • 1397/11/13 شنبه خط انتقال گاز تربت حیدریه به کاشمر افتتاح شد
  در آستانه چهلمین سالگی انقلاب اسلامی و دومین روز از دهه مبارک فجر، طی مراسمی با حضور معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، خط انتقال گاز16 اینچ تربت حیدریه به کاشمر صبح امروز (شنبه 13 بهمن ماه) به بهره برداری رسید.

  در آستانه چهلمین سالگی انقلاب اسلامی و دومین روز از دهه مبارک فجر، طی مراسمی با حضور معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، خط انتقال گاز16 اینچ تربت حیدریه به کاشمر صبح امروز (شنبه 13 بهمن ماه) به بهره برداری رسید.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گازخراسان رضوی ،بهرام صلواتی معاون مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در این مراسم با بیان این مطلب اظهار کرد: خط انتقال تربت حیدریه به کاشمر به طول 77 کیلومتر و با هدف تقویت و پایداری گاز شهرستان و روستاهای تربت حیدریه، کاشمر، برداسکن، رپوش، انابد و توسعه صنایع موجود و آتی منطقه از سوی شرکت ملی گاز ایران در دستور کار شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران قرار گرفت.

  وی افزود: این پروژه پس از مشخص شدن پیمانکار اجرایی و مشاور آن مطابق زمانبندی و پیمان فی مابین قرار بود طی 15 ماه اجرا شود و بر این اساس در دی ماه سال 96 کلنگ آن زده شد و مقرر شده بود در اردیبهشت سال 98 تزریق گاز شود که خوشبختانه با سرعت بالا و با حفظ کیفیت و رعایت استانداردها  زودتر از موعد مقرربه بهره برداری رسید.

  وی با اشاره به اینکه هزینه این پروژه بالغ بر 650 میلیارد ریال بوده است، گفت: کلیه تجهیزات پروژه مذکور از سوی شرکت های داخلی تأمین شده است.

  این خبر در حال تکمیل است...

بيشتر