اخبار
آمادگی شرکت گاز خراسان رضوی برای مواجهه با روزهای سرد
 • 1396/8/23 سه‌شنبه آمادگی شرکت گاز خراسان رضوی برای مواجهه با روزهای سرد
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به ورود جبهه جدید هوای سرد گفت: آمادگی لازم به جهت تامین گاز مورد نیاز روزهای سرد سال را داریم.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به ورود جبهه جدید هوای سرد گفت: آمادگی لازم به جهت تامین گاز مورد نیاز روزهای سرد سال را داریم.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی سید حمید فانی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی برودت هوا و کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دمای شهرها و روستاهای استان شاهد افزایش 14 درصدی مصرف گاز طی سه روز ابتدایی هفته جاری نسبت به مدت مشابه در هفته گذشته بودیم.

  وی با بیان این مطلب که در مدت زمان بیستم الی بیست و دوم آبان ماه 96، 100 میلیون مترمکعب گاز در استان مصرف شد افزود: شرکت گاز خراسان رضوی آمادگی کامل برای مواجهه با روزهای سرد سال را دارد. 

  فانی گفت: با آغاز فصول سرد پاییز و زمستان در شش ماهه دوم سال شاهد مصرف 70 درصدی این نعمت الهی در سبد بخش خانگی و تجاری هستیم که این مهم نیازمند همکاری و تعامل شهروندان گرامی در بحث مصرف صحیح و ایمن گاز طبیعی است.

  وی با بیان این مطلب که تدابیر لازم برای گازرسانی به بخش های مختلف مصرفی استان پیش بینی شده خاطرنشان کرد: سرویس، تعمیر و نگهداری تاسیسات گازرسانی، تعویض قطعات و تجهیزات، مهیا کردن وسایل و تجهیزات مورد نیاز گازرسانی ازجمله اقداماتی است که از ماهها قبل توسط کارشناسان شرکت گاز خراسان رضوی در راستای خدمت رسانی بهتر به مشترکان صورت پذیرفته است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی، گاز را نیاز امروز و فردای همگان دانست و از شهروندان درخواست کرد تا با مدیریت صحیح مصرف، زمینه ماندگاری این نعمت الهی را برای آیندگان فراهم آورند.

میزبانی شرکت گاز خراسان رضوی از تور تعالی باشگاه بهینه کاوی
 • 1396/8/22 دوشنبه میزبانی شرکت گاز خراسان رضوی از تور تعالی باشگاه بهینه کاوی
  تور تعالی باشگاه بهینه کاوری شرکت های گاز استانی به میزبانی شرکت گاز استان خراسان رضوی برگزار شد.

  تور تعالی باشگاه بهینه کاوری شرکت های گاز استانی به میزبانی شرکت گاز استان خراسان رضوی برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، در این جلسه که با حضور بیش از 40 تن از مدیران و کارشناسان ارشد 14 شرکت گاز استانی برگزار شد، موضوعات بهینه کاوی شده در شرکت گاز خراسان رضوی همانند اندازه گیری میزان نشر گاز طبیعی، تدوین نظامنامه ارکان ثالث و باز طراحی ایستگاه های تقلیل فشار به جهت کاهش انتشار آلاینده های صوتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  در بخشی از این نشست جمعی از کارشناسان شرکت گاز خراسان رضوی برخی از موارد نمونه ، شاخص و بهینه این شرکت را جهت بهره برداری حاضرین ارائه نمودند.

  بازدید از ایستگاه های تقلیل فشار بازطراحی شده بخش پایانی تورتعالی باشگاه بهینه کاوی در شرکت گاز خراسان رضوی بود.

  کیفیت و بهره وری دو عامل بقای تولیدکنندگان

  این گزارش می افزاید: در شرایط رقابتی امروز، کیفیت و بهره وری دو عامل مهم و اساسی در بقای مؤسسات و تولیدکنندگان است و بهبود مستمر، ابزاری مطمئن جهت تداوم حضور در این بازار محسوب می شود. یکی از روش هایی که موجب پیشرفت سازمان ها در این عرصه رقابتی خواهد شد، الگوبرداری از نمونه های موفق است.

  فرآیند الگوبرداری با شناخت سازمان یا سازمان هایی که در نوع خود بهترین هستند، تکنیک هایی را معرفی می کند که بدان وسیله بتوان شکاف موجود در بین سازمان خودی تا سازمان پیشرو را به حداقل رساند. امروزه این ابزار با عنوان بهینه کاوی نامیده می شود.

بررسی راهکارهای افزایش تاب‌آوری درحوزه انرژی
 • 1396/8/22 دوشنبه بررسی راهکارهای افزایش تاب‌آوری درحوزه انرژی
  نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای افزایش تاب آوری حوزه انرژی در شمال شرق کشور با حضور جمعی از مقامات کشوری برگزار شد.

  نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای افزایش تاب آوری حوزه انرژی در شمال شرق کشور با حضور جمعی از مقامات کشوری برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، در این جلسه که با حضور مهندس زیدی فرد، معاونت پدافند غیرعامل و مدیریت بحران اداره کل HSE وزارت نفت و مهندس حق بین رییس پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شرکت ملی گاز ایران برگزار شد موضوعات مرتبط با راهکارهای افزایش تاب آوری در حوزه انرژی و تعیین مصادیق بحران‌زای مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  بنابراین گزارش؛ تبیین نحوه تعامل شرکتها و مناطق معین در شرایط اضطراری در حوزه شمال شرق کشور، نحوه جایگزینی سیستم های انرژی موازی برای زیر ساخت های حیاتی و حساس، رعایت ملاحظات پدافندی در پروژه ها، شناسایی آسیب پذیریها و برگزاری مانورهای مرتبط از دیگر موضوعات مطروحه در این جلسه بود.

  گفتنی است؛ در ادامه برگزاری این نشست نیز جلسه ای تخصصی با حضور نمایندگان شرکتهای گاز استان های خراسان شمالی و جنوبی، شرکت پخش فرآورده های نفتی مناطق خراسان رضوی ، شمالی، جنوبی، تربت حیدریه و سبزوار، پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد، نفت و گاز شرق و منطقه چهار عملیات انتقال گاز با هدف تدوین یک سناریو جامع و برگزاری مانور مشترک برگزار گردید .

بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی از مراحل تزریق گاز روستای خیرآباد
 • 1396/8/22 دوشنبه بازدید نماینده مجلس شورای اسلامی از مراحل تزریق گاز روستای خیرآباد
  نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز با حضور در مراسم تزریق گاز روستای خیرآباد شهرستان تایباد از روند این پروژه بازدید کرد.

  نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز با حضور در مراسم تزریق گاز روستای خیرآباد شهرستان تایباد از روند این پروژه بازدید کرد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، جلیل رحیمی جهان آبادی در این بازدید ضمن خداقوت به رئیس و کارکنان اداره گاز ناحیه تایباد اظهار کرد: گازرسانی روستایی موجب جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و پدیده ای به نام حاشیه نشینی می شود.

  وی با ارزیابی مطلوب از خدمات ارائه شده توسط شرکت گاز استان خراسان رضوی در بحث توسعه شبکه های گازرسانی افزود: تسریع در انجام پروژه های گازرسانی روستایی ارتباط مستقیمی با افزایش رضایتمندی مردم دارد. طبق روایات متعدد معصومین رضایت خداوند متعال  در گرو همین رضایت مردم است که باید به آن توجه ویژه ای مبذول داشت.

  نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در پایان با اشاره به آغاز زود هنگام فصل سرما در شهرها و روستاهای خراسان رضوی خواستار سرعت بخشیدن به امر نصب انشعابات و اشتراک پذیری در روستای خیرآباد شد.

  توسعه گازرسانی روستایی هدف نهایی شرکت گاز

  در ادامه این بازدید؛ جواد علی یاری رئیس اداره گاز ناحیه تایباد توسعه گازرسانی به روستاهای واجد شرایط را هدف نهایی شرکت گاز عنوان کرد و گفت: به لطف خدا و حمایت مدیرعامل محترم شرکت گاز استان شاهد روند صعودی در پیمان سپاری روستاهای واجد شرایط گازرسانی استان هستیم.

  وی افزود:ان شاا... در سال 97 پرونده گازرسانی به روستاهای واجد شرایط شهرستان تایباد  مختومه خواهد شد.

  شهرستان تایباد در جنوب شرقی استان خراسان رضوی قرار دارد.

شرکت گاز مجموعه ای توانمند در حوزه خدمت رسانی به مردم
 • 1396/8/20 شنبه شرکت گاز مجموعه ای توانمند در حوزه خدمت رسانی به مردم
  نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت گاز مجموعه ای توانمند در حوزه خدمت رسانی به مردم است.

  نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت گاز مجموعه ای توانمند در حوزه خدمت رسانی به مردم است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، هادی شوشتری در حاشیه نشست سه جانبه‌ای که با حضور فرماندار قوچان و مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی برگزار شد گفت: ارزیابی و جمع بندی نهایی از وضعیت پروژه های گازرسانی در سطح روستاهای شهرستان قوچان و فاروج از اهداف مهم برگزاری این جلسه بود.

  نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که گازرسانی در دولت تدبیر و امید رشد قابل ملاحظه ای داشته گفت: دولت یازدهم با معرفی مهندس زنگنه به عنوان وزیر نفت گام مهمی در توسعه فعالیت های گازی کشور برداشت.

  وی با اشاره به کارنامه قابل قبول وزرات نفت در دولت یازدهم اضافه کرد: طی چهار سال گذشته برنامه ریزی  خوبی برای گازرسانی به روستاهای کشور انجام شده که قوچان نیز تابع این تغییر قرار گرفت و بحمد الله ضریب نفوذ خوبی در حوزه روستایی را به خود اختصاص داد.

  شوشتری گفت: جمع بندی های نهایی حکایت از جهش مطلوب و یا به نوعی "نهضت گازرسانی روستایی" در خراسان رضوی حکایت دارد که این مهم شایسته قدردانی است.

  نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در مجموع وزرات نفت و شرکت ملی گاز ایران مجموعه ای توانمند در حوزه خدمت رسانی به مردم هستند.

  بنابراین گزارش؛ 155 روستای واجد شرایط در سطح شهرستان قوچان وجود دارد که از این تعداد 88 روستا گازدار و عملیات اجرایی گازرسانی به 33 روستا با جمعیتی بالغ بر دو هزار و 307 خانوار در حال انجام شد. هم اکنون ضریب نفوذ گاز طبیعی در روستاهای واجد شرایط قوچان 72.4 است که با اتمام پروژه های در حال اجرا و برنامه های آتی این رقم به 83.1 ارتقا خواهد یافت.  

بيشتر