متون عمومي

           
          
          

سامانه امور بازرسی و پاسخگویی به شکایات
بيشتر


اخبار
افزایش مصرف گاز در خراسان رضوی طی فروردین ماه 98
 • 1398/2/4 چهارشنبه افزایش مصرف گاز در خراسان رضوی طی فروردین ماه 98
  مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: مصرف گاز در این استان طی فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال یازده درصد افزایش داشته است.

  مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: مصرف گاز در این استان طی فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال یازده درصد افزایش داشته است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی با اعالم این مطلب اظهار کرد: در فروردین ماه امسال یک میلیارد و 30 میلیون متر مکعب گاز در استان مصرف شد که این میزان در مدت مشابه پارسال 930 میلیون متر مکعب بوده است.

  وی با بیان اینکه بطور متوسط در هر روز فروردین ماه98، 33 میلیون متر مکعب گاز مصرف شده است افزود: بیشترین میزان مصرف گاز استان در این مدت مربوط به سه روز ابتدایی آغاز سال به میزان روزانه 40 میلیون متر مکعب بوده است.

  فانی گفت: پارسال 2 هزار و 473 کیلومتر شبکه گاز رسانی در استان ایجاد شد که از این میزان 106 کیلومتر شهری و 2 هزار و 367 کیلومتر روستایی است.

  مدیرعامل شرکت گاز استان ادامه داد: در سال گذشته 109 هزار و 664 مشترک به تعداد دریافت کنندگان خدمات شرکت گاز خراسان رضوی افزوده شد.

  شرکت گاز خراسان رضوی 2 میلیون و 263 هزار و 432 مشترک دارد که از این تعداد یک میلیون و 781 هزار و 237مشترک شهری و 482 هزار و 195 مشترک روستایی هستند.

تجربیات کاری باید به دستورالعمل و رویه تبدیل شود
 • 1398/2/3 سه‌شنبه تجربیات کاری باید به دستورالعمل و رویه تبدیل شود
  رئیس بازرسی فنی شرکت ملی گاز ایران گفت: یکی بزرگترین امتیازات شرکت های بزرگ دنیا نسبت به دیگر شرکتها توجه به دانش فنی تجمیع شده در غالب دستورالعمل ها است.

  رئیس بازرسی فنی شرکت ملی گاز ایران گفت: یکی بزرگترین امتیازات شرکت های بزرگ دنیا نسبت به دیگر شرکتها توجه به دانش فنی تجمیع شده در غالب دستورالعمل ها است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مسعود زردویان در نشست کمیته راهبردی بازرسین فنی شرکت ملی گاز ایران در مشهد با اشاره به جایگاه ویژه کمیته های تخصصی در شرکت های صنعتی و فنی اظهار کرد: یکی از بزرگترین امتیازات شرکت های بزرگ دنیا، توجه به دانش فنی تجمیع شده در غالب دستورالعمل ها است. تفاوت شرکت های خوب و شرکتهای کمی عقب تر تبدیل تجربیات به رویه بوده و وظیفه کمیته بازرسی فنی نیز همین است.

  وی افزود: حوادث اخیر همانند زلزله، سیل و رانش زمین بحث های مهم و ویژه ای را برای شرکت گاز به همراه داشت. یکی از موضوعات مهم تقسیم بحران به سه بخش قبل، حین و بعد از وقوع است. از همه شرکت های گاز استانی درخواست می کنیم نکاتی را که با توجه به تجربیات کاری خود به دست آورده اند از طریق امور بازرسی و فنی به این کمیته منتقل کرده تا در دستور کار قرار گیرد.

  زردویان ادامه داد: امور بازرسی فنی امروزه شاهد یک سیر تحولی است. در دوره ای فعالیت های صنعت گاز بصورت صفر تا 100 توسط خود مجموعه انجام می گرفت. مرحله بعدی بحث برون سپاری فعالیتها مطرح شد. برای مثال بازرسی از تاسیسات پیش آمد. اما موضوعی که شرکت به دنبال آن است برون سپاری فرآیندها است. باید تعیین کنیم چطور یک فرایند را برون سپاری کنیم و با این حال بتوانیم الزامات استانداری را اعمال کنیم. یعنی هم از نظر مالی برای مجموعه به صرفه باشد و هم از نظر فنی و امنیتی رعایت استانداردها بصورت کامل انجام شود.

حجم بالای پروژه‌های گازرسانی نیازمند بازرسی فنی قوی است
 • 1398/1/27 سه‌شنبه حجم بالای پروژه‌های گازرسانی نیازمند بازرسی فنی قوی است
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به حجم بالای پروژه های گازرسانی در بخش های مختلف اظهار کرد: این تعداد پروژه نیازمند یک بازرسی فنی قوی است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به حجم بالای پروژه های گازرسانی در بخش های مختلف اظهار کرد: این تعداد پروژه نیازمند یک بازرسی فنی قوی است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمیدفانی پیش از ظهر امروز سه شنبه 27 فروردین ماه 97 در نشست کمیته راهبردی بازرسین فنی شرکت ملی گاز ایران در مشهد اظهار کرد: خراسان رضوی هم اکنون دارای بیش از دو میلیون مشترک است و بعد از تهران رتبه دوم تعداد مشترکین گاز کشور را به خود اختصاص داده است. با اقدامات انجام شده طی سه سال متوالی موفق به کسب رتبه نخست وصول مطالبات در بین همه شرکت های گاز استانی شده ایم.

  وی افزود: 32 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در خراسان رضوی وجود دارد و از این حیث رتبه اول شبکه گذاری گاز کشور به خراسان رضوی اختصاص دارد. نزدیک به 100 درصد جمعیت شهری و 88 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز بهره مند هستند. هم اکنون 2009 روستا گازدار است و با اتمام طرح‌های در حال اجرا تا پایان سال 98 به ضریب 97 و نیم درصد خواهیم رسید. در بحث ضریب نفوذ گاز شهری و روستایی از میانگین ضریب نفوذ کشوری بالاتر هستیم. خراسان رضوی توانسته در سال 95 هر دو روز یک روستا و در سال 96 نیز هر 12 ساعت یک روستا را گازدار و در 12 ساعت دیگر عملیات اجرایی گازرسانی به یک روستا را آغاز کند. امسال نیز حرکت بسیار خوبی را در حوزه گازرسانی به صنایع پیگیری خواهیم کرد.

  فانی گفت: در حوزه تعالی سازمانی چشم اندازی را برای شرکت گاز خراسان رضوی تعریف کرده ایم تا در افق 1403 قطب گازرسانی کشور با ارائه خدمات گسترده، پایدار، ایمن و بهره ور باشیم. منظور از قطب گازرسانی، اولا توزیع خدمات گسترده در استان و در ادامه ارائه خدمات فنی، مهندسی و اجرایی به دیگر استانها در سایه توانمندی شرکت گاز خراسان رضوی است. اولین قدم نیز با قبول گازرسانی به شهر زاهدان به طول 520 کیلومتر برداشته شده است. 17 فروردین ماه امسال عملیات اجرایی آن آغاز و ان شاا.... در مدت زمان یکسال شاهد بهره برداری از این طرح خواهیم بود. البته خراسان رضوی سابقه قبلی در اجرای طرح های گازرسانی در کرمان، سیرجان و رفسنجان و همچنین طراحی شبکه اردیبل را دارا می باشد. با توجه به اتمام طرحهای اجرایی تا پایان امسال حتما خدمات فنی- مهندسی را به دیگر استانها ارائه خواهیم کرد.

  وی ادامه داد: تفکر جمعی در شرکت گاز خراسان رضوی حاکم است و از کار فردی خودداری می کنیم. حتی در انتصابات نیز علی رغم اینکه این حق در اختیار شخص مدیرعامل است، اما تمام تصمیمات بصورت جمعی اتخاذ می شود. در بحث تعالی سازمانی در سال 97 موفق شدیم تنها طی یک سال از سطح حضور به تقدیرنامه چهارستاره برسیم.

کمیته بحران شرکت گاز خراسان رضوی تشکیل شد
 • 1398/1/26 دوشنبه کمیته بحران شرکت گاز خراسان رضوی تشکیل شد
  در پی شروع بارندگی های شدید در خراسان رضوی از شامگاه گذشته، کمیته بحران شرکت گاز استان در ساعت 21 شنبه ۲۴ فروردین ۹۸ تشکیل جلسه داد.

  در پی شروع بارندگی های شدید در خراسان رضوی از شامگاه گذشته، کمیته بحران شرکت گاز استان در ساعت 21 شنبه ۲۴ فروردین ۹۸ تشکیل جلسه داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیداحمدعلوی با اشاره به آغاز بارش  شدید نزولات آسمانی در استان اظهار کرد: شب گذشته کمیته بحران شرکت گاز خراسان رضوی با هدف بررسی مشکلات پیش رو و پیشگیری از حوادث احتمالی تشکیل شد.

  سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به لغو مرخصی کارکنان این شرکت در چند روز آینده اعلام کرد: همه مدیران و روسای مناطق هشت گانه مشهد و نواحی شهرستانها بصورت آماده‌باش100درصدی می باشند. همچنین در پی وقوع سیلاب در شهرستان کلات و قطع گاز 150 مشترک از مجموع سه هزار مشترک، اکیپت ضربت با مدیریت رئیس بهره برداری گاز شهرستانهای استان از شب گذشته در محل حضور یافته و ان شاا... تا ساعاتی دیگر شاهد وصل مجدد جریان گاز این منطقه خواهیم بود.

  علوی تصریح کرد: تمام هماهنگی لازم با ستاد بحران استانداری خراسان رضوی در راستای عملکرد واحد و مطلوب انجام شده است. 

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی در ادامه گفت: با توجه به وجود تاسیسات و ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز و همچنین عبور لوله‌های گاز بصورت طولی در برخی از مسیرهای سیلاب، هماهنگی با شرکت گاز قبل از انجام هرگونه اقدامی ضروری است.

  وی افزود: بازگشایی مسیرها نباید به بصورتی انجام شود که موجب بروز خسارت بر روی تاسیسات گاز و یا قطع ارتباط دسترسی به شیرهای گاز شود.

  سخنگوی شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: آماده باش کامل به همه نیروهای امدادی در سطح شهرستانهای خراسان رضوی ابلاغ شده و عوامل این شرکت برای امدادرسانی حضور دارند.

  براساس پیش بینی‌های سازمان هواشناسی، طی امروز و فردا شاهد بارش شدید باران در اکثر محورهای خراسان رضوی و احتمال وقوع آب گرفتگی و سیلاب خواهیم بود.

پایداری حداکثری جریان گاز در خراسان رضوی/هماهنگی با شرکت گاز قبل از لایروبی مسیرها ضروری است
 • 1398/1/17 شنبه پایداری حداکثری جریان گاز در خراسان رضوی/هماهنگی با شرکت گاز قبل از لایروبی مسیرها ضروری است
  مدیربهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به وقوع بارش های نوروزی امسال گفت: با اقدامات انجام شده شاهد پایداری حداکثری جریان گاز بصورت ایمن در استان هستیم.

  مدیربهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به وقوع بارش های نوروزی امسال گفت: با اقدامات انجام شده شاهد پایداری حداکثری جریان گاز بصورت ایمن در استان هستیم.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن افتخاری در حاشیه بازدید از برخی از روستاهای شهرستان بینالود که در معرض سیل و روان آب  قرار گرفته اظهار کرد: علارغم وقوع بارندگی و جاری شدن سیلاب در برخی نقاط استان و همچنین مناطق نزدیک به شهر مقدس مشهد همانند طرقبه، شاندیز و زشک و آب ‌شستگی و آب بردگی که در پی این بارندگی ها به وجود آمده است، گاز مناطق و نواحی استان بصورت گسترده برقرار می باشد.

  مدیربهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به آمادگی شرکت گاز برای مواجهه با بحران های احتمالی اظهار کرد: تاکنون قطع گاز گسترده‌ای در مقایسه با تعداد دو میلیون و 240 هزار مشترک گاز در استان وجود نداشته و نمونه های موردی نیز بلافاصله پس از ایمن سازی وصل خواهد شد.

  وی افزود: پیش بینی های سازمان هواشناسی استان حاکی از  وقوع بارندگی طی روزهای آینده و وقوع روان آب ها دارد. این مهم علاوه بر اثرات مخرب اولیه، از دیدگاه زمین شناسی نیز ممکن است تاثیراتی بر روی لوله های گاز داشته باشد که شرکت گاز استان پیش بینی لازم برای مواجه با این تاثیرات را تدارک دیده است.

  افتخاری خطاب به مشترکین اظهار کرد: در زمان وقوع بارش شدید باران، قطع موردی گاز به دلیل عملکرد تجهیزات حساس رگولاتور افزایش می‌یابد. در این هنگام مردم می توانند در روستاها طی تماس با گازبان و در شهرها نیز با شماره 194 ارتباط بگیرند. کارشناسان شرکت گاز بصورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند.

  مدیربهره برداری شرکت گاز استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انجام  لای‌روبی، حفاری و بعضا تخریب پل‌ها در هنگام وقوع سیل, هشدار داد: با توجه به وجود تاسیسات و ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز و همچنین عبور لوله‌های گاز بصورت طولی در برخی از مسیرها، هماهنگی با شرکت گاز قبل از انجام هرگونه حفاری ضروری است.

  وی با بیان این مطلب که لای‌روبی در هنگام بحران بصورت فوری انجام می شود گفت: بازگشایی مسیرها نباید به بصورتی انجام شود که موجب بروز خسارت بر روی تاسیسات گاز و یا قطع ارتباط دسترسی به شیرهای گاز شود. چراکه خود این کار، خسارات و حوادث ثانویه را به دنبال خواهد داشت.

بيشتر