اوقات شرعي

True

محاسبه گاز بهاء

           
          
          

نظرسنجی

کتاب راهنمای مراجعین
حضور روزانه مدیران شرکت گاز خراسان رضوی پشت میز خدمت
 • 1396/12/7 دوشنبه حضور روزانه مدیران شرکت گاز خراسان رضوی پشت میز خدمت
  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی از حضور روزانه روسای امور مشترکین ادارات گاز مشهد پشت میز خدمت به جهت تسریع در رسیدگی به مشکلات شهروندان خبر داد.

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی از حضور روزانه روسای امور مشترکین ادارات گاز مشهد پشت میز خدمت به جهت تسریع در رسیدگی به مشکلات شهروندان خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید احمد علوی با اشاره به اقدامات شرکت گاز در مسیر افزایش رضایتمندی اجتماعی و امید آفرینی در بین مردم اظهار کرد: مشترکان گرامی می توانند همه روزه با مراجعه به ساختمان مرکزی شرکت گاز استان واقع در تقاطع خیابان خیام و ارشاد، بصورت مستقیم و بی واسطه با روسای امور مشترکین مناطق 7 گانه مشهد گفت وگو کنند.

  وی افزود: افزایش سرعت عمل در پاسخگویی به شهروندان و بررسی بی واسطه مشکلات آنان توسط روسای شرکت گاز استان از اهداف نهایی این برنامه است.

  علوی ادامه داد: این طرح در روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت 08:00 لغایت 12ظهر انجام می شود و متقاضیان می توانند با حضور در اداره مرکزی مشکلات خود را در موضوعاتی همچون اشتراک پذیری، شبکه گذاری، هزینه های گازبهای مصرفی و .... طرح کنند.

  وی تصریح کرد: همچنین مرکز پاسخگویی شرکت گاز خراسان رضوی به شماره 37074 و سامانه پیامکی 100037074 نیز به جهت رفاه حال مشترکان گرامی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان است.

کتاب راهنمای مراجعین
نام و نشانی دفاتر خدمات امور مشترکین در سطح استان
دفاتر جامع خدمات مشترکین شرکت گاز استان خراسان رضوی
 • 1395/1/22 يكشنبه دفاتر جامع خدمات مشترکین شرکت گاز استان خراسان رضوی

  دفاتر جامع خدمات مشترکین شرکت گاز استان خراسان رضوی 

  در راستای طرح تکریم ارباب رجوع و رفاه حال مردم بزرگوار مشهد و کاهش سفرهای درون شهری، اقدام به افتتاح چهار دفتر جدید جامع خدمات مشترکین در سطح شهر مشهد نمود و درحال حاضر بیست و پنج دفتر خدمات در سطح شهر فعال می باشند.

   

  دفاتر جامع خدمات مشترکین شرکت گاز استان خراسان رضوی 

  در راستای طرح تکریم ارباب رجوع و رفاه حال مردم بزرگوار مشهد و کاهش سفرهای درون شهری، اقدام به افتتاح چهار دفتر جدید جامع خدمات مشترکین در سطح شهر مشهد نمود و درحال حاضر بیست و پنج دفتر خدمات در سطح شهر فعال می باشند.

  کلیه همشهریان گرامی می توانند جهت انجام موارد ذیل همه روزه به استثناء جمعه ها و روزهای تعطیل از ساعت 8 صبح الی 8 شب به نزدیکترین دفتر خدمات جامع مراجعه نمایند. 

  « خدمات دهگانه قابل ارائه در دفاتر جامع خدمات مشترکین »

  1- اشتراک پذیری جدید از متقاضیان خانگی ـ صنعتی ـ تجاری

  2- تغییر اطلاعات مشترک از قبیل نام و آدرس

  3- صدور قبض المثنی، تسویه حساب

  4- پاسخ به استعلام محضر ( برای تعیین میزان بدهی)

  5- بررسی صورتحسابهای صادره و اقدام اصلاحی آن

  6- قطع یا جمع آوری کنتور گاز به دلیل تجدید بنا یا تغییرات

  7- تعویض کنتور خراب

  8- آزمایش صحت کارکرد کنتور

  9- جمع آوری یا جابجایی علمک گاز

  10- اخذ درخواست نصب انشعاب و توسعه شبکه

  « محدوده تحت پوشش مناطق پنج گانه گاز مشهد » 

  1- محدوده اداره گاز منطقه یک مشهد: حدفاصل قسمت شرقی خیابان امام رضا(ع) وبلوار طبرسی تا میدان والفجر (تقاطع خیابان طبرسی و 100 متری کمربندی ) و قسمت جنوبی کمربندی مذکور تا 75 متری (بین جاده سرخس و گلشهر ) و همچنین روستاهای جاده سرخس و جاده تربت حیدریه 

  2- محدوده اداره گاز منطقه  دو مشهد: حد فاصل قسمت غربی خیابان امام رضا(ع) وبلوار طبرسی تا 100متری کمربندی و قسمت شرقی بلوار تلویزیون و خیام تا 100 متری کمربندی

  3- محدوده اداره گاز منطقه سه مشهد: حد فاصل قسمت شمالی کمربندی 100 متری از میدان سپاد تا میدان قائم وهمچنین قسمت شمالی بلوار امام علی (ع) از میدان قائم تا نمایشگاه بین المللی و همچنین شهرستان شاندیز و روستاها و شهرکهای صنعتی  تا منطقه چارطاقی بعد از روستای ساغروان 

  4- محدوده اداره گاز منطقه چهار مشهد: حد فاصل قسمت جنوبی بلوار امام علی (ع) از میدان قائم تا نمایشگاه بین المللی و همچنین قسمت جنوبی 100 متری کمربندی از میدان قائم تا میدان سپاد و ضلع غربی بلوار خیام تا رضاشهر و همچنین شهرستان طرقبه

  5- محدوده اداره گاز منطقه پنج مشهد: حد فاصل قسمت شمالی 100 متری کمربندی از میدان سپاد تا 75 متری (بین جاده سرخس و گلشهر ) وهمچنین روستاهای جاده کلات و سیمان و التیمور و میامی

  جهت کسب اطلاعات بیشتر و رسیدگی به شکایات می توانید با شماره تلفن 1619 764 تماس حاصل فرمایید. ضمنا هنگام بروز حادثه و یا قطع گاز با تلفن امداد گاز 194 تماس حاصل فرمایید. 

پرسشها و پاسخهای متداول
 • 1395/1/22 يكشنبه پرسشها و پاسخهای متداول

  در صورت نیاز به شبکه یا علمک گاز چه اقدامی باید نمود؟

  متقاضی محترم شما می توانید برای درخواست فوق به دفاتر پیشخوان دولت در سطح شهر و روستا مراجعه و فرم مربوط را تکمیل نمایید تا کارشناس مربوط به محل مراجعه و ضرورت و مقدورات فنی شرکت را بررسی نماید. در صورت  وجود امکانات فنی   جهت نصب علمک دریافت مجوز حفاری از شهرداری و یا در محدوده روستا از دهیاری  و جهت اجرای شبکه  دریافت و ارائه  نقشه و مجوزهای لازم از شهرداری منطقه مربوط و یا بنیاد مسکن در محدوده روستا بر عهده متقاضی می باشد. ضمنا مراحل بعدی در مشهد از طریق  واحد نصب  تجهیزات و انشعابات مشهد ( تلفن  دفتر   37073450 ) یا ادارات گاز  منطقه مربوطه( برروی قبوض آدرس و تلفن اداره گاز منطقه مربوطه درج شده) و در شهرستانها ادارات گاز هر شهر قابل پی گیری  می باشد.

   

   برای گازکشی واحد مورد درخواست باید چه اقدامی نمود ؟

  شما می توانید در صورت وجود علمک گاز به یکی از شرکتهای گازرسانی مجاز در سطح شهر /روستامراجعه فرمایید و پس از توافق نسبت به اجرای سیستم لوله کشی واحد خود اقدام نمایید.شرکت مجری موظف است با سازمان نظام مهندسی هماهنگی  ونسبت به تهیه نقشه شروع  بکار و اخذ تایید  سیستم لوله کشی از سازمان نظام مهندسی اقدام نماید. وظیفه بازرسی و نظارت بر اجرا و صدور تاییدیه پایان کار بر عهده سازمان نظام مهندسی می باشد.

  همچنین برای اشتراک پذیری می توانید همراه نقشه  تایید شده سیستم داخلی  و کارت ملی  به نزدیکترین دفتر پیشخوان مراجعه و اقدام نمایید .

   

   

  مقررات مربوط به دریافت اشتراک مستقل چگونه است ؟

  مقررات مربوط شامل این موارد می باشد:

  الف) چنانچه یک مجموعه مسکونی چند واحدی  فاقد اشتراک گاز متقاضی اشتراک مستقل باشدضمن هماهنگی با مجریان مجاز لوله کشی داخلی و با   نصب  جاکنتوریها به صورت کلکتوری و با تعبیه تعداد انشعاب خروجی و شیر قطع کننده مساوی تعداد واحدها در یک محل اختصاصی و مناسب، و پس از اخذ تاییدیهسیستم لوله کشی داخلی از سازمان نظام مهندسی و با رعایت ضوابط اشتراک پذیری برای هر واحد اشتراک مستقل دریافت نمایند . چنانچه بعضی از واحدهای این مجموعه آمادگی لوله کشی و تشکیل پرونده رانداشته باشند باید محل شیر قطع کننده، برروی کلکتور  با کپ جوشی مسدود گردد.

  ب) چنانچه یک مجموعه چند واحدی که از قبل دارای یک اشتراک و در حقیقت یک کنتور بوده است متقاضی اشتراک  تفکیکی مستقل برای هر واحد باشد ، با درخواست کتبی کلیه مالکین یا نماینده قانونی آنان، ابتدا جریان گاز قطع و پس از اجرای قسمت های تغییر یافته :ایجاد کلکتور وادامه لوله کشی هر واحد تا شیر ورودی به هر آپارتمان و ارائه تاییدیه نظام مهندسی به هر واحد اشتراک مستقل باشرایط و مقررات و نرخ جدید واگذار خواهد شدو پس از آن قرارداد قبلی فسخ و 100 درصد هزینه برقراری انشعاب کنتور فوق به نرخ روز برگشت خواهد شد .

  اگر یک یا چند واحد از مجموعه فوق درخواست اشتراک مستقل نمایند  و مابقی تمایل به استفاده از کنتور اشتراک موجود را داشته باشند شرکت گاز با دریافت رضایت‌نامه کتبی مالکین یا نماینده قانونی ملک و کاهش ظرفیت کنتور قبلی ، اشتراک مستقل به متقاضی یا متقاضیان جدید واگذار خواهد نمود. در این صورت لازم است چاکنتوری به صورت کلکتوری اجرا و برای تمام واحدهای مجتمع انشعاب خروجی جهت نصب کنتور پیش بینی و واحدهایی که متقاضی اشتراک تفکیکی نیستند بر روی  انشعاب خروجی  کلکتورکپ جوشی نصب  شود .  به واحدهای متقاضی اشتراک تفکیکی پس از ارائه تاییدیه نظام مهندسی در رابطه  با تغییرات سیستم لوله کشی داخلی  اشتراک تفکیکی جدید واگذار خواهد شد .لازم به ذکر است دراین حالت بابت کاهش ظرفیت کنتور قبلی هیچگونه وجهی از شرکت مسترد نخواهد شد

  ج) واگذاری اشتراک مستقل به واحدهای تجاری واقع در یک پاساژ یا گاراژ در صورت نصب کلیه کنتورها با رعایت اصول ایمنی در ابتدای ورودی مجموعه بلامانع خواهد بود.

  د) در مجموعه های آپارتمانی /تجاری چنانچه دربهای ورودی هر بلوک به طور مستقیم با معابر عمومی ارتباط داشته باشند و درمجاورت شبکه های گازرسانی باشند با رعایت اصول ایمنی وضوابط اشتراک پذیری ، اشتراک مستقل واگذار می گردد. اگر در این مجموعه ها درب هر بلوک به  معبر عام ارتباط نداشته ومحوطه اختصاصی مرتبط باشد باید شبکه های  محوطه اختصاصی داخلی با رعایت کلیه استانداردهای شرکت ملی گاز و از طریق پیمانکاران مجاز با نظارت شرکت گاز وبا هزینه ساکنین مجموعه  احداث و پس از ارائه تاییدیه ها و مدارک لازم  طی تفاهم نامه ای به شرکت گاز واگذار گرددو سپس  نسبت به دریافت اشتراک  با رعایت ضوابط  واگذارخواهد شد.

   

  واگذاری اشتراک گاز به چه اماکنی ممنوع است؟

  در صورت رعایت استانداردها وارائه تایید سازمان نظام مهندسی واگذاری اشتراک گاز بلامانع است.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مدیریت امور گاز سازمان نظام مهندسی (تلفن 37015370 ) تماس بگیرید

   

  مشکلات یا شکایات مرتبط با شرکت مجری یا بازرس را به چه مرجعی باید اطلاع داد ؟

  شما می توانید برای تخلفات شرکتهای گازرسانی به اتحادیه صنف گازرسانان واقع در بلوار شهید قاضی طباطبایی 3 نبش چهار راه اول پلاک 30ویا به شماره تلفن ( 37299211  )تماس حاصل فرمایید و همچنین برای تخلفات یا شکایات مرتبط با مهندسین ناظر نیز به مدیریت امور بازرسی گاز سازمان نظام مهندسی واقع در بلوار ارشاد –خیابان پیام- بین  پیام 10-12 ویا به شماره (  37015370 )تماس یا مراجعه فرمایید. در هر صورت شرکت گاز مسؤولیتی برای پاسخگویی به این شکایات ندارد.

   

   چه مدارکی برای تشکیل پرونده مورد نیاز است ؟

  اصل سند مالکیت و اصل پایانکار ساختمانی واصل کارت ملی وفتوکپی آن یا هرگونه مدرک معتبر مالکیت و نقشه لوله کشی تأیید شده توسط سازمان نظام مهندسی، اصل فیش واریزی هزینه برقراری انشعاب، وکالتنامه یا معرفی نامه در صورتی که مالک حضور ندارد و قبض گاز همسایه مجاور به همراه شخص مالک از جمله مدارک مورد نیاز می باشد.

   

  متقاضیان صنعتی یا مصارف عمده باید برای گازرسانی واحد فوق چه اقدامی نمایند؟

  اینگونه متقاضیان همراه با اطلاعات مصرف دستگاههای خود بایستی در مشهد به  امور خدمات فنی و فروش عمده  شرکت گاز استان واقع بلوار ارشاد-خیابان پیام( جنب اداره مرکزی گاز استان) بین پیام 2و4اداره گاز منطقه 2 واحد پنج و یا همراه مدارک مورد نیاز (درخواست کتبی مالک -فرم برآورد مصرف –پروانه بهره برداری –فرم مختصات جغرافیایی -) با ادره گاز شهرستان مربوطه مراجعه نمایند .

   

  هزینه برقراری انشعاب به چه میزان میباشد؟

  هزینه برقراری انشعاب برای واحد های مسکونی واماکنی که از گاز در جهت گرمایش استفاده مینمایند به تناسب زیر بنای مفید و تعداد واحد و برای واحد های که از گاز در جهت کسب وخدمات استفاده مینمایند حداکثر مصرف گاز ساعتی مورد نیاز محاسبه می شود.این هزینه در حال حاضر ( مهرماه سال 93)برای کنتور با ظرفیت 6 متر مکعب در هر ساعت معادل ( 1572000)ریال و برای کنتور با ظرفیت 10 متر مکعب در ساعت معادل (2620000)  ریال می باشد. هزینه ظرفیت سایر کنتورها را می توانید در سایت شرکت ملی گاز مشاهده فرمایید

   

  برای اشتراک پذیری یا سایر خدمات به چه مکانی باید مراجعه نمود؟

   برای اشتراک پذیری  با دردست داشتن نقشه تایید شده سیستم  لوله کشی داخلی و کارت ملی  وبرای سایر خدمات به در دست داشتن یک فقره قبض گاز به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت مراجعه نمایید

  همچنین در صورت نیاز آدرس مناطق هفت گانه شهر مشهد به شرح ذیل میباشد

  منطقه یک - بلوار سرخس - روبروی نیروگاه برق مشهد.

  منطقه دو - واقع در بلوار ارشاد- خیابان پیام 

  منطقه سه - واقع در قاسم آباد- میدان مادر

  منطقه چهار - واقع در بلوار پیروزی نرسیده به خیابان هفت تیر

  منطقه پنج - واقع در بلوار خواجه ربیع. اول جاده کلات

  منطقه شش - بلوار سرخس - روبروی نیروگاه برق مشهد.

  منطقه هفت –بلوار سازمان آب –بلوار ارشاد نبش

   

  نصب کنتور پس از چه مدت از تشکیل پرونده انجام خواهد شد؟

  به طور معمول در تابستان بین 3 تا 5 ودر زمستان حداکثر تا هفت روز پس از تشکیل پرونده .کنتور مشترکین نصب و جریان گاز برقرار خواهد شد.

   

   

  برای مواردی از قبیل قطع گاز- نشتی- حوادث- خسارات باید چه اقدامی نمود؟

  در کلیه موارد ذکر شده باید با تلفن 194 ( اتفاقات گاز ) تماس حاصل نمایید و آدرس و اطلاعات مورد نیاز را به مأمور مربوطه اطلاع دهید. در ضمن در موارد مشاهده نشتی ابتدا شیر اصلی محل کنتور گازو همچنین فیوز اصلی کنتور برق را قطع و سپس منتظر مأمورین امداد شرکت گاز باشید.

   

  برای مواردی از قبیل عدم صدور صورتحساب- اشتباهات مندرج در صورتحساب- خرابی کنتور- آزمایش صحت کارکنتور- تغییر نام- صدور المثنی- پرداخت بدهی- تغییر لوله کشی- تغییر نوع مصرف ( نوع کاربری)- درخواست قطع گاز- فسخ قرارداد- افزایش یا کاهش ظرفیت کنتور- شکایت از مأمورین قراءت کنتور و توزیع صورتحساب و یا عملکرد کارکنان شرکت و سایر موارد باید چه اقدامی کرد؟

   

  برای موارد (درخواست قطع ویا برقراری جریان گاز –خرابی ویا آزمایش کنتور -تغییر لوله کشی یا افزایش و کاهش ظرفیت کنتور شما می توانید با در دست داشتن صورت حساب گاز (قبض گاز ) به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایید. (لازم به ذکر است مشترکینی که درخواست کاهش یا ظرفیت کنتور را دارند میبایست ابتدا به شرکت های تاسیساتی مراجعه وپس از تایید سیستم لوله کشی بهمراه نقشه تایید شده به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نماید

  برای تغییر نام :با دردست داشتن سند مالکیت وشناسنامه وآخرین قبض پرداختی به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایید.

  برای فسخ قرارداد با پرداخت آخرین صورتحساب صادره و درخواست کتبی مالک به شرکت گاز منطقه /ناحیه مربوطه

  برای هر نوع شکایت از عملکرد مأمورین و کارکنان اقدام نمایید به روابط عمومی به شماره (  ).

   

  برای مواردی از قبیل اختلاف مالک و مستأجر نامه مرجع قضایی ضروری است.

   

   

بيشتر
اخبار
حضور روزانه مدیران شرکت گاز خراسان رضوی پشت میز خدمت
 • 1396/12/7 دوشنبه حضور روزانه مدیران شرکت گاز خراسان رضوی پشت میز خدمت
  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی از حضور روزانه روسای امور مشترکین ادارات گاز مشهد پشت میز خدمت به جهت تسریع در رسیدگی به مشکلات شهروندان خبر داد.

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی از حضور روزانه روسای امور مشترکین ادارات گاز مشهد پشت میز خدمت به جهت تسریع در رسیدگی به مشکلات شهروندان خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید احمد علوی با اشاره به اقدامات شرکت گاز در مسیر افزایش رضایتمندی اجتماعی و امید آفرینی در بین مردم اظهار کرد: مشترکان گرامی می توانند همه روزه با مراجعه به ساختمان مرکزی شرکت گاز استان واقع در تقاطع خیابان خیام و ارشاد، بصورت مستقیم و بی واسطه با روسای امور مشترکین مناطق 7 گانه مشهد گفت وگو کنند.

  وی افزود: افزایش سرعت عمل در پاسخگویی به شهروندان و بررسی بی واسطه مشکلات آنان توسط روسای شرکت گاز استان از اهداف نهایی این برنامه است.

  علوی ادامه داد: این طرح در روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت 08:00 لغایت 12ظهر انجام می شود و متقاضیان می توانند با حضور در اداره مرکزی مشکلات خود را در موضوعاتی همچون اشتراک پذیری، شبکه گذاری، هزینه های گازبهای مصرفی و .... طرح کنند.

  وی تصریح کرد: همچنین مرکز پاسخگویی شرکت گاز خراسان رضوی به شماره 37074 و سامانه پیامکی 100037074 نیز به جهت رفاه حال مشترکان گرامی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان است.

کتاب راهنمای مراجعین
نام و نشانی دفاتر خدمات امور مشترکین در سطح استان
دفاتر جامع خدمات مشترکین شرکت گاز استان خراسان رضوی
 • 1395/1/22 يكشنبه دفاتر جامع خدمات مشترکین شرکت گاز استان خراسان رضوی

  دفاتر جامع خدمات مشترکین شرکت گاز استان خراسان رضوی 

  در راستای طرح تکریم ارباب رجوع و رفاه حال مردم بزرگوار مشهد و کاهش سفرهای درون شهری، اقدام به افتتاح چهار دفتر جدید جامع خدمات مشترکین در سطح شهر مشهد نمود و درحال حاضر بیست و پنج دفتر خدمات در سطح شهر فعال می باشند.

   

  دفاتر جامع خدمات مشترکین شرکت گاز استان خراسان رضوی 

  در راستای طرح تکریم ارباب رجوع و رفاه حال مردم بزرگوار مشهد و کاهش سفرهای درون شهری، اقدام به افتتاح چهار دفتر جدید جامع خدمات مشترکین در سطح شهر مشهد نمود و درحال حاضر بیست و پنج دفتر خدمات در سطح شهر فعال می باشند.

  کلیه همشهریان گرامی می توانند جهت انجام موارد ذیل همه روزه به استثناء جمعه ها و روزهای تعطیل از ساعت 8 صبح الی 8 شب به نزدیکترین دفتر خدمات جامع مراجعه نمایند. 

  « خدمات دهگانه قابل ارائه در دفاتر جامع خدمات مشترکین »

  1- اشتراک پذیری جدید از متقاضیان خانگی ـ صنعتی ـ تجاری

  2- تغییر اطلاعات مشترک از قبیل نام و آدرس

  3- صدور قبض المثنی، تسویه حساب

  4- پاسخ به استعلام محضر ( برای تعیین میزان بدهی)

  5- بررسی صورتحسابهای صادره و اقدام اصلاحی آن

  6- قطع یا جمع آوری کنتور گاز به دلیل تجدید بنا یا تغییرات

  7- تعویض کنتور خراب

  8- آزمایش صحت کارکرد کنتور

  9- جمع آوری یا جابجایی علمک گاز

  10- اخذ درخواست نصب انشعاب و توسعه شبکه

  « محدوده تحت پوشش مناطق پنج گانه گاز مشهد » 

  1- محدوده اداره گاز منطقه یک مشهد: حدفاصل قسمت شرقی خیابان امام رضا(ع) وبلوار طبرسی تا میدان والفجر (تقاطع خیابان طبرسی و 100 متری کمربندی ) و قسمت جنوبی کمربندی مذکور تا 75 متری (بین جاده سرخس و گلشهر ) و همچنین روستاهای جاده سرخس و جاده تربت حیدریه 

  2- محدوده اداره گاز منطقه  دو مشهد: حد فاصل قسمت غربی خیابان امام رضا(ع) وبلوار طبرسی تا 100متری کمربندی و قسمت شرقی بلوار تلویزیون و خیام تا 100 متری کمربندی

  3- محدوده اداره گاز منطقه سه مشهد: حد فاصل قسمت شمالی کمربندی 100 متری از میدان سپاد تا میدان قائم وهمچنین قسمت شمالی بلوار امام علی (ع) از میدان قائم تا نمایشگاه بین المللی و همچنین شهرستان شاندیز و روستاها و شهرکهای صنعتی  تا منطقه چارطاقی بعد از روستای ساغروان 

  4- محدوده اداره گاز منطقه چهار مشهد: حد فاصل قسمت جنوبی بلوار امام علی (ع) از میدان قائم تا نمایشگاه بین المللی و همچنین قسمت جنوبی 100 متری کمربندی از میدان قائم تا میدان سپاد و ضلع غربی بلوار خیام تا رضاشهر و همچنین شهرستان طرقبه

  5- محدوده اداره گاز منطقه پنج مشهد: حد فاصل قسمت شمالی 100 متری کمربندی از میدان سپاد تا 75 متری (بین جاده سرخس و گلشهر ) وهمچنین روستاهای جاده کلات و سیمان و التیمور و میامی

  جهت کسب اطلاعات بیشتر و رسیدگی به شکایات می توانید با شماره تلفن 1619 764 تماس حاصل فرمایید. ضمنا هنگام بروز حادثه و یا قطع گاز با تلفن امداد گاز 194 تماس حاصل فرمایید. 

پرسشها و پاسخهای متداول
 • 1395/1/22 يكشنبه پرسشها و پاسخهای متداول

  در صورت نیاز به شبکه یا علمک گاز چه اقدامی باید نمود؟

  متقاضی محترم شما می توانید برای درخواست فوق به دفاتر پیشخوان دولت در سطح شهر و روستا مراجعه و فرم مربوط را تکمیل نمایید تا کارشناس مربوط به محل مراجعه و ضرورت و مقدورات فنی شرکت را بررسی نماید. در صورت  وجود امکانات فنی   جهت نصب علمک دریافت مجوز حفاری از شهرداری و یا در محدوده روستا از دهیاری  و جهت اجرای شبکه  دریافت و ارائه  نقشه و مجوزهای لازم از شهرداری منطقه مربوط و یا بنیاد مسکن در محدوده روستا بر عهده متقاضی می باشد. ضمنا مراحل بعدی در مشهد از طریق  واحد نصب  تجهیزات و انشعابات مشهد ( تلفن  دفتر   37073450 ) یا ادارات گاز  منطقه مربوطه( برروی قبوض آدرس و تلفن اداره گاز منطقه مربوطه درج شده) و در شهرستانها ادارات گاز هر شهر قابل پی گیری  می باشد.

   

   برای گازکشی واحد مورد درخواست باید چه اقدامی نمود ؟

  شما می توانید در صورت وجود علمک گاز به یکی از شرکتهای گازرسانی مجاز در سطح شهر /روستامراجعه فرمایید و پس از توافق نسبت به اجرای سیستم لوله کشی واحد خود اقدام نمایید.شرکت مجری موظف است با سازمان نظام مهندسی هماهنگی  ونسبت به تهیه نقشه شروع  بکار و اخذ تایید  سیستم لوله کشی از سازمان نظام مهندسی اقدام نماید. وظیفه بازرسی و نظارت بر اجرا و صدور تاییدیه پایان کار بر عهده سازمان نظام مهندسی می باشد.

  همچنین برای اشتراک پذیری می توانید همراه نقشه  تایید شده سیستم داخلی  و کارت ملی  به نزدیکترین دفتر پیشخوان مراجعه و اقدام نمایید .

   

   

  مقررات مربوط به دریافت اشتراک مستقل چگونه است ؟

  مقررات مربوط شامل این موارد می باشد:

  الف) چنانچه یک مجموعه مسکونی چند واحدی  فاقد اشتراک گاز متقاضی اشتراک مستقل باشدضمن هماهنگی با مجریان مجاز لوله کشی داخلی و با   نصب  جاکنتوریها به صورت کلکتوری و با تعبیه تعداد انشعاب خروجی و شیر قطع کننده مساوی تعداد واحدها در یک محل اختصاصی و مناسب، و پس از اخذ تاییدیهسیستم لوله کشی داخلی از سازمان نظام مهندسی و با رعایت ضوابط اشتراک پذیری برای هر واحد اشتراک مستقل دریافت نمایند . چنانچه بعضی از واحدهای این مجموعه آمادگی لوله کشی و تشکیل پرونده رانداشته باشند باید محل شیر قطع کننده، برروی کلکتور  با کپ جوشی مسدود گردد.

  ب) چنانچه یک مجموعه چند واحدی که از قبل دارای یک اشتراک و در حقیقت یک کنتور بوده است متقاضی اشتراک  تفکیکی مستقل برای هر واحد باشد ، با درخواست کتبی کلیه مالکین یا نماینده قانونی آنان، ابتدا جریان گاز قطع و پس از اجرای قسمت های تغییر یافته :ایجاد کلکتور وادامه لوله کشی هر واحد تا شیر ورودی به هر آپارتمان و ارائه تاییدیه نظام مهندسی به هر واحد اشتراک مستقل باشرایط و مقررات و نرخ جدید واگذار خواهد شدو پس از آن قرارداد قبلی فسخ و 100 درصد هزینه برقراری انشعاب کنتور فوق به نرخ روز برگشت خواهد شد .

  اگر یک یا چند واحد از مجموعه فوق درخواست اشتراک مستقل نمایند  و مابقی تمایل به استفاده از کنتور اشتراک موجود را داشته باشند شرکت گاز با دریافت رضایت‌نامه کتبی مالکین یا نماینده قانونی ملک و کاهش ظرفیت کنتور قبلی ، اشتراک مستقل به متقاضی یا متقاضیان جدید واگذار خواهد نمود. در این صورت لازم است چاکنتوری به صورت کلکتوری اجرا و برای تمام واحدهای مجتمع انشعاب خروجی جهت نصب کنتور پیش بینی و واحدهایی که متقاضی اشتراک تفکیکی نیستند بر روی  انشعاب خروجی  کلکتورکپ جوشی نصب  شود .  به واحدهای متقاضی اشتراک تفکیکی پس از ارائه تاییدیه نظام مهندسی در رابطه  با تغییرات سیستم لوله کشی داخلی  اشتراک تفکیکی جدید واگذار خواهد شد .لازم به ذکر است دراین حالت بابت کاهش ظرفیت کنتور قبلی هیچگونه وجهی از شرکت مسترد نخواهد شد

  ج) واگذاری اشتراک مستقل به واحدهای تجاری واقع در یک پاساژ یا گاراژ در صورت نصب کلیه کنتورها با رعایت اصول ایمنی در ابتدای ورودی مجموعه بلامانع خواهد بود.

  د) در مجموعه های آپارتمانی /تجاری چنانچه دربهای ورودی هر بلوک به طور مستقیم با معابر عمومی ارتباط داشته باشند و درمجاورت شبکه های گازرسانی باشند با رعایت اصول ایمنی وضوابط اشتراک پذیری ، اشتراک مستقل واگذار می گردد. اگر در این مجموعه ها درب هر بلوک به  معبر عام ارتباط نداشته ومحوطه اختصاصی مرتبط باشد باید شبکه های  محوطه اختصاصی داخلی با رعایت کلیه استانداردهای شرکت ملی گاز و از طریق پیمانکاران مجاز با نظارت شرکت گاز وبا هزینه ساکنین مجموعه  احداث و پس از ارائه تاییدیه ها و مدارک لازم  طی تفاهم نامه ای به شرکت گاز واگذار گرددو سپس  نسبت به دریافت اشتراک  با رعایت ضوابط  واگذارخواهد شد.

   

  واگذاری اشتراک گاز به چه اماکنی ممنوع است؟

  در صورت رعایت استانداردها وارائه تایید سازمان نظام مهندسی واگذاری اشتراک گاز بلامانع است.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مدیریت امور گاز سازمان نظام مهندسی (تلفن 37015370 ) تماس بگیرید

   

  مشکلات یا شکایات مرتبط با شرکت مجری یا بازرس را به چه مرجعی باید اطلاع داد ؟

  شما می توانید برای تخلفات شرکتهای گازرسانی به اتحادیه صنف گازرسانان واقع در بلوار شهید قاضی طباطبایی 3 نبش چهار راه اول پلاک 30ویا به شماره تلفن ( 37299211  )تماس حاصل فرمایید و همچنین برای تخلفات یا شکایات مرتبط با مهندسین ناظر نیز به مدیریت امور بازرسی گاز سازمان نظام مهندسی واقع در بلوار ارشاد –خیابان پیام- بین  پیام 10-12 ویا به شماره (  37015370 )تماس یا مراجعه فرمایید. در هر صورت شرکت گاز مسؤولیتی برای پاسخگویی به این شکایات ندارد.

   

   چه مدارکی برای تشکیل پرونده مورد نیاز است ؟

  اصل سند مالکیت و اصل پایانکار ساختمانی واصل کارت ملی وفتوکپی آن یا هرگونه مدرک معتبر مالکیت و نقشه لوله کشی تأیید شده توسط سازمان نظام مهندسی، اصل فیش واریزی هزینه برقراری انشعاب، وکالتنامه یا معرفی نامه در صورتی که مالک حضور ندارد و قبض گاز همسایه مجاور به همراه شخص مالک از جمله مدارک مورد نیاز می باشد.

   

  متقاضیان صنعتی یا مصارف عمده باید برای گازرسانی واحد فوق چه اقدامی نمایند؟

  اینگونه متقاضیان همراه با اطلاعات مصرف دستگاههای خود بایستی در مشهد به  امور خدمات فنی و فروش عمده  شرکت گاز استان واقع بلوار ارشاد-خیابان پیام( جنب اداره مرکزی گاز استان) بین پیام 2و4اداره گاز منطقه 2 واحد پنج و یا همراه مدارک مورد نیاز (درخواست کتبی مالک -فرم برآورد مصرف –پروانه بهره برداری –فرم مختصات جغرافیایی -) با ادره گاز شهرستان مربوطه مراجعه نمایند .

   

  هزینه برقراری انشعاب به چه میزان میباشد؟

  هزینه برقراری انشعاب برای واحد های مسکونی واماکنی که از گاز در جهت گرمایش استفاده مینمایند به تناسب زیر بنای مفید و تعداد واحد و برای واحد های که از گاز در جهت کسب وخدمات استفاده مینمایند حداکثر مصرف گاز ساعتی مورد نیاز محاسبه می شود.این هزینه در حال حاضر ( مهرماه سال 93)برای کنتور با ظرفیت 6 متر مکعب در هر ساعت معادل ( 1572000)ریال و برای کنتور با ظرفیت 10 متر مکعب در ساعت معادل (2620000)  ریال می باشد. هزینه ظرفیت سایر کنتورها را می توانید در سایت شرکت ملی گاز مشاهده فرمایید

   

  برای اشتراک پذیری یا سایر خدمات به چه مکانی باید مراجعه نمود؟

   برای اشتراک پذیری  با دردست داشتن نقشه تایید شده سیستم  لوله کشی داخلی و کارت ملی  وبرای سایر خدمات به در دست داشتن یک فقره قبض گاز به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت مراجعه نمایید

  همچنین در صورت نیاز آدرس مناطق هفت گانه شهر مشهد به شرح ذیل میباشد

  منطقه یک - بلوار سرخس - روبروی نیروگاه برق مشهد.

  منطقه دو - واقع در بلوار ارشاد- خیابان پیام 

  منطقه سه - واقع در قاسم آباد- میدان مادر

  منطقه چهار - واقع در بلوار پیروزی نرسیده به خیابان هفت تیر

  منطقه پنج - واقع در بلوار خواجه ربیع. اول جاده کلات

  منطقه شش - بلوار سرخس - روبروی نیروگاه برق مشهد.

  منطقه هفت –بلوار سازمان آب –بلوار ارشاد نبش

   

  نصب کنتور پس از چه مدت از تشکیل پرونده انجام خواهد شد؟

  به طور معمول در تابستان بین 3 تا 5 ودر زمستان حداکثر تا هفت روز پس از تشکیل پرونده .کنتور مشترکین نصب و جریان گاز برقرار خواهد شد.

   

   

  برای مواردی از قبیل قطع گاز- نشتی- حوادث- خسارات باید چه اقدامی نمود؟

  در کلیه موارد ذکر شده باید با تلفن 194 ( اتفاقات گاز ) تماس حاصل نمایید و آدرس و اطلاعات مورد نیاز را به مأمور مربوطه اطلاع دهید. در ضمن در موارد مشاهده نشتی ابتدا شیر اصلی محل کنتور گازو همچنین فیوز اصلی کنتور برق را قطع و سپس منتظر مأمورین امداد شرکت گاز باشید.

   

  برای مواردی از قبیل عدم صدور صورتحساب- اشتباهات مندرج در صورتحساب- خرابی کنتور- آزمایش صحت کارکنتور- تغییر نام- صدور المثنی- پرداخت بدهی- تغییر لوله کشی- تغییر نوع مصرف ( نوع کاربری)- درخواست قطع گاز- فسخ قرارداد- افزایش یا کاهش ظرفیت کنتور- شکایت از مأمورین قراءت کنتور و توزیع صورتحساب و یا عملکرد کارکنان شرکت و سایر موارد باید چه اقدامی کرد؟

   

  برای موارد (درخواست قطع ویا برقراری جریان گاز –خرابی ویا آزمایش کنتور -تغییر لوله کشی یا افزایش و کاهش ظرفیت کنتور شما می توانید با در دست داشتن صورت حساب گاز (قبض گاز ) به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایید. (لازم به ذکر است مشترکینی که درخواست کاهش یا ظرفیت کنتور را دارند میبایست ابتدا به شرکت های تاسیساتی مراجعه وپس از تایید سیستم لوله کشی بهمراه نقشه تایید شده به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نماید

  برای تغییر نام :با دردست داشتن سند مالکیت وشناسنامه وآخرین قبض پرداختی به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایید.

  برای فسخ قرارداد با پرداخت آخرین صورتحساب صادره و درخواست کتبی مالک به شرکت گاز منطقه /ناحیه مربوطه

  برای هر نوع شکایت از عملکرد مأمورین و کارکنان اقدام نمایید به روابط عمومی به شماره (  ).

   

  برای مواردی از قبیل اختلاف مالک و مستأجر نامه مرجع قضایی ضروری است.

   

   

بيشتر
اخبار
حضور روزانه مدیران شرکت گاز خراسان رضوی پشت میز خدمت
 • 1396/12/7 دوشنبه حضور روزانه مدیران شرکت گاز خراسان رضوی پشت میز خدمت
  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی از حضور روزانه روسای امور مشترکین ادارات گاز مشهد پشت میز خدمت به جهت تسریع در رسیدگی به مشکلات شهروندان خبر داد.

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی از حضور روزانه روسای امور مشترکین ادارات گاز مشهد پشت میز خدمت به جهت تسریع در رسیدگی به مشکلات شهروندان خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید احمد علوی با اشاره به اقدامات شرکت گاز در مسیر افزایش رضایتمندی اجتماعی و امید آفرینی در بین مردم اظهار کرد: مشترکان گرامی می توانند همه روزه با مراجعه به ساختمان مرکزی شرکت گاز استان واقع در تقاطع خیابان خیام و ارشاد، بصورت مستقیم و بی واسطه با روسای امور مشترکین مناطق 7 گانه مشهد گفت وگو کنند.

  وی افزود: افزایش سرعت عمل در پاسخگویی به شهروندان و بررسی بی واسطه مشکلات آنان توسط روسای شرکت گاز استان از اهداف نهایی این برنامه است.

  علوی ادامه داد: این طرح در روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت 08:00 لغایت 12ظهر انجام می شود و متقاضیان می توانند با حضور در اداره مرکزی مشکلات خود را در موضوعاتی همچون اشتراک پذیری، شبکه گذاری، هزینه های گازبهای مصرفی و .... طرح کنند.

  وی تصریح کرد: همچنین مرکز پاسخگویی شرکت گاز خراسان رضوی به شماره 37074 و سامانه پیامکی 100037074 نیز به جهت رفاه حال مشترکان گرامی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان است.

کتاب راهنمای مراجعین
نام و نشانی دفاتر خدمات امور مشترکین در سطح استان
دفاتر جامع خدمات مشترکین شرکت گاز استان خراسان رضوی
 • 1395/1/22 يكشنبه دفاتر جامع خدمات مشترکین شرکت گاز استان خراسان رضوی

  دفاتر جامع خدمات مشترکین شرکت گاز استان خراسان رضوی 

  در راستای طرح تکریم ارباب رجوع و رفاه حال مردم بزرگوار مشهد و کاهش سفرهای درون شهری، اقدام به افتتاح چهار دفتر جدید جامع خدمات مشترکین در سطح شهر مشهد نمود و درحال حاضر بیست و پنج دفتر خدمات در سطح شهر فعال می باشند.

   

  دفاتر جامع خدمات مشترکین شرکت گاز استان خراسان رضوی 

  در راستای طرح تکریم ارباب رجوع و رفاه حال مردم بزرگوار مشهد و کاهش سفرهای درون شهری، اقدام به افتتاح چهار دفتر جدید جامع خدمات مشترکین در سطح شهر مشهد نمود و درحال حاضر بیست و پنج دفتر خدمات در سطح شهر فعال می باشند.

  کلیه همشهریان گرامی می توانند جهت انجام موارد ذیل همه روزه به استثناء جمعه ها و روزهای تعطیل از ساعت 8 صبح الی 8 شب به نزدیکترین دفتر خدمات جامع مراجعه نمایند. 

  « خدمات دهگانه قابل ارائه در دفاتر جامع خدمات مشترکین »

  1- اشتراک پذیری جدید از متقاضیان خانگی ـ صنعتی ـ تجاری

  2- تغییر اطلاعات مشترک از قبیل نام و آدرس

  3- صدور قبض المثنی، تسویه حساب

  4- پاسخ به استعلام محضر ( برای تعیین میزان بدهی)

  5- بررسی صورتحسابهای صادره و اقدام اصلاحی آن

  6- قطع یا جمع آوری کنتور گاز به دلیل تجدید بنا یا تغییرات

  7- تعویض کنتور خراب

  8- آزمایش صحت کارکرد کنتور

  9- جمع آوری یا جابجایی علمک گاز

  10- اخذ درخواست نصب انشعاب و توسعه شبکه

  « محدوده تحت پوشش مناطق پنج گانه گاز مشهد » 

  1- محدوده اداره گاز منطقه یک مشهد: حدفاصل قسمت شرقی خیابان امام رضا(ع) وبلوار طبرسی تا میدان والفجر (تقاطع خیابان طبرسی و 100 متری کمربندی ) و قسمت جنوبی کمربندی مذکور تا 75 متری (بین جاده سرخس و گلشهر ) و همچنین روستاهای جاده سرخس و جاده تربت حیدریه 

  2- محدوده اداره گاز منطقه  دو مشهد: حد فاصل قسمت غربی خیابان امام رضا(ع) وبلوار طبرسی تا 100متری کمربندی و قسمت شرقی بلوار تلویزیون و خیام تا 100 متری کمربندی

  3- محدوده اداره گاز منطقه سه مشهد: حد فاصل قسمت شمالی کمربندی 100 متری از میدان سپاد تا میدان قائم وهمچنین قسمت شمالی بلوار امام علی (ع) از میدان قائم تا نمایشگاه بین المللی و همچنین شهرستان شاندیز و روستاها و شهرکهای صنعتی  تا منطقه چارطاقی بعد از روستای ساغروان 

  4- محدوده اداره گاز منطقه چهار مشهد: حد فاصل قسمت جنوبی بلوار امام علی (ع) از میدان قائم تا نمایشگاه بین المللی و همچنین قسمت جنوبی 100 متری کمربندی از میدان قائم تا میدان سپاد و ضلع غربی بلوار خیام تا رضاشهر و همچنین شهرستان طرقبه

  5- محدوده اداره گاز منطقه پنج مشهد: حد فاصل قسمت شمالی 100 متری کمربندی از میدان سپاد تا 75 متری (بین جاده سرخس و گلشهر ) وهمچنین روستاهای جاده کلات و سیمان و التیمور و میامی

  جهت کسب اطلاعات بیشتر و رسیدگی به شکایات می توانید با شماره تلفن 1619 764 تماس حاصل فرمایید. ضمنا هنگام بروز حادثه و یا قطع گاز با تلفن امداد گاز 194 تماس حاصل فرمایید. 

پرسشها و پاسخهای متداول
 • 1395/1/22 يكشنبه پرسشها و پاسخهای متداول

  در صورت نیاز به شبکه یا علمک گاز چه اقدامی باید نمود؟

  متقاضی محترم شما می توانید برای درخواست فوق به دفاتر پیشخوان دولت در سطح شهر و روستا مراجعه و فرم مربوط را تکمیل نمایید تا کارشناس مربوط به محل مراجعه و ضرورت و مقدورات فنی شرکت را بررسی نماید. در صورت  وجود امکانات فنی   جهت نصب علمک دریافت مجوز حفاری از شهرداری و یا در محدوده روستا از دهیاری  و جهت اجرای شبکه  دریافت و ارائه  نقشه و مجوزهای لازم از شهرداری منطقه مربوط و یا بنیاد مسکن در محدوده روستا بر عهده متقاضی می باشد. ضمنا مراحل بعدی در مشهد از طریق  واحد نصب  تجهیزات و انشعابات مشهد ( تلفن  دفتر   37073450 ) یا ادارات گاز  منطقه مربوطه( برروی قبوض آدرس و تلفن اداره گاز منطقه مربوطه درج شده) و در شهرستانها ادارات گاز هر شهر قابل پی گیری  می باشد.

   

   برای گازکشی واحد مورد درخواست باید چه اقدامی نمود ؟

  شما می توانید در صورت وجود علمک گاز به یکی از شرکتهای گازرسانی مجاز در سطح شهر /روستامراجعه فرمایید و پس از توافق نسبت به اجرای سیستم لوله کشی واحد خود اقدام نمایید.شرکت مجری موظف است با سازمان نظام مهندسی هماهنگی  ونسبت به تهیه نقشه شروع  بکار و اخذ تایید  سیستم لوله کشی از سازمان نظام مهندسی اقدام نماید. وظیفه بازرسی و نظارت بر اجرا و صدور تاییدیه پایان کار بر عهده سازمان نظام مهندسی می باشد.

  همچنین برای اشتراک پذیری می توانید همراه نقشه  تایید شده سیستم داخلی  و کارت ملی  به نزدیکترین دفتر پیشخوان مراجعه و اقدام نمایید .

   

   

  مقررات مربوط به دریافت اشتراک مستقل چگونه است ؟

  مقررات مربوط شامل این موارد می باشد:

  الف) چنانچه یک مجموعه مسکونی چند واحدی  فاقد اشتراک گاز متقاضی اشتراک مستقل باشدضمن هماهنگی با مجریان مجاز لوله کشی داخلی و با   نصب  جاکنتوریها به صورت کلکتوری و با تعبیه تعداد انشعاب خروجی و شیر قطع کننده مساوی تعداد واحدها در یک محل اختصاصی و مناسب، و پس از اخذ تاییدیهسیستم لوله کشی داخلی از سازمان نظام مهندسی و با رعایت ضوابط اشتراک پذیری برای هر واحد اشتراک مستقل دریافت نمایند . چنانچه بعضی از واحدهای این مجموعه آمادگی لوله کشی و تشکیل پرونده رانداشته باشند باید محل شیر قطع کننده، برروی کلکتور  با کپ جوشی مسدود گردد.

  ب) چنانچه یک مجموعه چند واحدی که از قبل دارای یک اشتراک و در حقیقت یک کنتور بوده است متقاضی اشتراک  تفکیکی مستقل برای هر واحد باشد ، با درخواست کتبی کلیه مالکین یا نماینده قانونی آنان، ابتدا جریان گاز قطع و پس از اجرای قسمت های تغییر یافته :ایجاد کلکتور وادامه لوله کشی هر واحد تا شیر ورودی به هر آپارتمان و ارائه تاییدیه نظام مهندسی به هر واحد اشتراک مستقل باشرایط و مقررات و نرخ جدید واگذار خواهد شدو پس از آن قرارداد قبلی فسخ و 100 درصد هزینه برقراری انشعاب کنتور فوق به نرخ روز برگشت خواهد شد .

  اگر یک یا چند واحد از مجموعه فوق درخواست اشتراک مستقل نمایند  و مابقی تمایل به استفاده از کنتور اشتراک موجود را داشته باشند شرکت گاز با دریافت رضایت‌نامه کتبی مالکین یا نماینده قانونی ملک و کاهش ظرفیت کنتور قبلی ، اشتراک مستقل به متقاضی یا متقاضیان جدید واگذار خواهد نمود. در این صورت لازم است چاکنتوری به صورت کلکتوری اجرا و برای تمام واحدهای مجتمع انشعاب خروجی جهت نصب کنتور پیش بینی و واحدهایی که متقاضی اشتراک تفکیکی نیستند بر روی  انشعاب خروجی  کلکتورکپ جوشی نصب  شود .  به واحدهای متقاضی اشتراک تفکیکی پس از ارائه تاییدیه نظام مهندسی در رابطه  با تغییرات سیستم لوله کشی داخلی  اشتراک تفکیکی جدید واگذار خواهد شد .لازم به ذکر است دراین حالت بابت کاهش ظرفیت کنتور قبلی هیچگونه وجهی از شرکت مسترد نخواهد شد

  ج) واگذاری اشتراک مستقل به واحدهای تجاری واقع در یک پاساژ یا گاراژ در صورت نصب کلیه کنتورها با رعایت اصول ایمنی در ابتدای ورودی مجموعه بلامانع خواهد بود.

  د) در مجموعه های آپارتمانی /تجاری چنانچه دربهای ورودی هر بلوک به طور مستقیم با معابر عمومی ارتباط داشته باشند و درمجاورت شبکه های گازرسانی باشند با رعایت اصول ایمنی وضوابط اشتراک پذیری ، اشتراک مستقل واگذار می گردد. اگر در این مجموعه ها درب هر بلوک به  معبر عام ارتباط نداشته ومحوطه اختصاصی مرتبط باشد باید شبکه های  محوطه اختصاصی داخلی با رعایت کلیه استانداردهای شرکت ملی گاز و از طریق پیمانکاران مجاز با نظارت شرکت گاز وبا هزینه ساکنین مجموعه  احداث و پس از ارائه تاییدیه ها و مدارک لازم  طی تفاهم نامه ای به شرکت گاز واگذار گرددو سپس  نسبت به دریافت اشتراک  با رعایت ضوابط  واگذارخواهد شد.

   

  واگذاری اشتراک گاز به چه اماکنی ممنوع است؟

  در صورت رعایت استانداردها وارائه تایید سازمان نظام مهندسی واگذاری اشتراک گاز بلامانع است.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مدیریت امور گاز سازمان نظام مهندسی (تلفن 37015370 ) تماس بگیرید

   

  مشکلات یا شکایات مرتبط با شرکت مجری یا بازرس را به چه مرجعی باید اطلاع داد ؟

  شما می توانید برای تخلفات شرکتهای گازرسانی به اتحادیه صنف گازرسانان واقع در بلوار شهید قاضی طباطبایی 3 نبش چهار راه اول پلاک 30ویا به شماره تلفن ( 37299211  )تماس حاصل فرمایید و همچنین برای تخلفات یا شکایات مرتبط با مهندسین ناظر نیز به مدیریت امور بازرسی گاز سازمان نظام مهندسی واقع در بلوار ارشاد –خیابان پیام- بین  پیام 10-12 ویا به شماره (  37015370 )تماس یا مراجعه فرمایید. در هر صورت شرکت گاز مسؤولیتی برای پاسخگویی به این شکایات ندارد.

   

   چه مدارکی برای تشکیل پرونده مورد نیاز است ؟

  اصل سند مالکیت و اصل پایانکار ساختمانی واصل کارت ملی وفتوکپی آن یا هرگونه مدرک معتبر مالکیت و نقشه لوله کشی تأیید شده توسط سازمان نظام مهندسی، اصل فیش واریزی هزینه برقراری انشعاب، وکالتنامه یا معرفی نامه در صورتی که مالک حضور ندارد و قبض گاز همسایه مجاور به همراه شخص مالک از جمله مدارک مورد نیاز می باشد.

   

  متقاضیان صنعتی یا مصارف عمده باید برای گازرسانی واحد فوق چه اقدامی نمایند؟

  اینگونه متقاضیان همراه با اطلاعات مصرف دستگاههای خود بایستی در مشهد به  امور خدمات فنی و فروش عمده  شرکت گاز استان واقع بلوار ارشاد-خیابان پیام( جنب اداره مرکزی گاز استان) بین پیام 2و4اداره گاز منطقه 2 واحد پنج و یا همراه مدارک مورد نیاز (درخواست کتبی مالک -فرم برآورد مصرف –پروانه بهره برداری –فرم مختصات جغرافیایی -) با ادره گاز شهرستان مربوطه مراجعه نمایند .

   

  هزینه برقراری انشعاب به چه میزان میباشد؟

  هزینه برقراری انشعاب برای واحد های مسکونی واماکنی که از گاز در جهت گرمایش استفاده مینمایند به تناسب زیر بنای مفید و تعداد واحد و برای واحد های که از گاز در جهت کسب وخدمات استفاده مینمایند حداکثر مصرف گاز ساعتی مورد نیاز محاسبه می شود.این هزینه در حال حاضر ( مهرماه سال 93)برای کنتور با ظرفیت 6 متر مکعب در هر ساعت معادل ( 1572000)ریال و برای کنتور با ظرفیت 10 متر مکعب در ساعت معادل (2620000)  ریال می باشد. هزینه ظرفیت سایر کنتورها را می توانید در سایت شرکت ملی گاز مشاهده فرمایید

   

  برای اشتراک پذیری یا سایر خدمات به چه مکانی باید مراجعه نمود؟

   برای اشتراک پذیری  با دردست داشتن نقشه تایید شده سیستم  لوله کشی داخلی و کارت ملی  وبرای سایر خدمات به در دست داشتن یک فقره قبض گاز به نزدیکترین دفتر پیشخوان دولت مراجعه نمایید

  همچنین در صورت نیاز آدرس مناطق هفت گانه شهر مشهد به شرح ذیل میباشد

  منطقه یک - بلوار سرخس - روبروی نیروگاه برق مشهد.

  منطقه دو - واقع در بلوار ارشاد- خیابان پیام 

  منطقه سه - واقع در قاسم آباد- میدان مادر

  منطقه چهار - واقع در بلوار پیروزی نرسیده به خیابان هفت تیر

  منطقه پنج - واقع در بلوار خواجه ربیع. اول جاده کلات

  منطقه شش - بلوار سرخس - روبروی نیروگاه برق مشهد.

  منطقه هفت –بلوار سازمان آب –بلوار ارشاد نبش

   

  نصب کنتور پس از چه مدت از تشکیل پرونده انجام خواهد شد؟

  به طور معمول در تابستان بین 3 تا 5 ودر زمستان حداکثر تا هفت روز پس از تشکیل پرونده .کنتور مشترکین نصب و جریان گاز برقرار خواهد شد.

   

   

  برای مواردی از قبیل قطع گاز- نشتی- حوادث- خسارات باید چه اقدامی نمود؟

  در کلیه موارد ذکر شده باید با تلفن 194 ( اتفاقات گاز ) تماس حاصل نمایید و آدرس و اطلاعات مورد نیاز را به مأمور مربوطه اطلاع دهید. در ضمن در موارد مشاهده نشتی ابتدا شیر اصلی محل کنتور گازو همچنین فیوز اصلی کنتور برق را قطع و سپس منتظر مأمورین امداد شرکت گاز باشید.

   

  برای مواردی از قبیل عدم صدور صورتحساب- اشتباهات مندرج در صورتحساب- خرابی کنتور- آزمایش صحت کارکنتور- تغییر نام- صدور المثنی- پرداخت بدهی- تغییر لوله کشی- تغییر نوع مصرف ( نوع کاربری)- درخواست قطع گاز- فسخ قرارداد- افزایش یا کاهش ظرفیت کنتور- شکایت از مأمورین قراءت کنتور و توزیع صورتحساب و یا عملکرد کارکنان شرکت و سایر موارد باید چه اقدامی کرد؟

   

  برای موارد (درخواست قطع ویا برقراری جریان گاز –خرابی ویا آزمایش کنتور -تغییر لوله کشی یا افزایش و کاهش ظرفیت کنتور شما می توانید با در دست داشتن صورت حساب گاز (قبض گاز ) به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایید. (لازم به ذکر است مشترکینی که درخواست کاهش یا ظرفیت کنتور را دارند میبایست ابتدا به شرکت های تاسیساتی مراجعه وپس از تایید سیستم لوله کشی بهمراه نقشه تایید شده به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نماید

  برای تغییر نام :با دردست داشتن سند مالکیت وشناسنامه وآخرین قبض پرداختی به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایید.

  برای فسخ قرارداد با پرداخت آخرین صورتحساب صادره و درخواست کتبی مالک به شرکت گاز منطقه /ناحیه مربوطه

  برای هر نوع شکایت از عملکرد مأمورین و کارکنان اقدام نمایید به روابط عمومی به شماره (  ).

   

  برای مواردی از قبیل اختلاف مالک و مستأجر نامه مرجع قضایی ضروری است.

   

   

بيشتر