اوقات شرعي

True

نظرسنجی

اخبار
بهره مندی 97 درصدی جمعیت روستایی استان خراسان رضوی از نعمت گاز تا پایان سال آینده تا پایان سال آینده ضریب نفوذ گازرسانی روستایی دراستان خراسان رضوی به 97 و نیم درصد می رسد.

تا پایان سال آینده ضریب نفوذ گازرسانی روستایی دراستان خراسان رضوی به 97 و نیم درصد می رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی ،سید حمید فانی مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان رضوی در مراسم بهره برداری و کلنگ زنی دو خط انتقال گاز تربت حیدریه - کاشمر و دیزباد- تربت حیدریه که با حضور حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت ، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، صبح امروز ( شنبه 13 بهمن ماه) برگزار شد، ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: امروز بزرگترین پروژه گازرسانی استان خراسان رضوی در چهل سالگی انقلاب در این نقطه به صورت پایلوت افتتاح شد.

وی در ادامه با بیان اینکه شرکت گاز استان خراسان رضوی رتبه نخست شبکه گذاری گاز در کشور با 31هزار کیلومتر شبکه و رتبه دوم در تعداد مشترکین با 2میلیون 200هزار مشترک را داراست افزود: سالانه 11 و نیم میلیارد متر مکعب گاز در این استان مصرف می شود.

فانی تصریح کرد: حدود 100 درصد جمعیت شهری گازدار شده و فقط شهر "بار" باقی مانده که شرکت مهندس و توسعه گاز ایران در حال انجام این پروژه است که ان شاءالله اوایل سال آینده پروژه تکمیل می شود. همچنین در بخش روستایی نیز 85 درصد روستاهای بالای 20 خانوار از نعمت گاز بهره مند هستند که حدود 440 هزار خانوار را شامل می شود.

این مقام مسئول افزود: عملیات گاز رسانی به 550 روستای دیگر در حال انجام است که انتهای سال آینده پرونده گازرسانی آنها نیز تمام می شود و ضریب نفوذ گازرسانی روستایی به 97 و نیم درصد می رسد.

وی با بیان اینکه در سال 95 هر دو روز یک روستا در استان خراسان رضوی گازرسانی شد ادامه داد: درسال96 نیز هر 12 ساعت عملیات اجرایی گازرسانی به یک روستا آغاز و در 12ساعت دیگر یک روستا به شبکه سراسری گاز کشور متصل شد.
فانی در ادامه سخنان خود در خصوص پروژه خط انتقال گاز  تربت حیدریه - کاشمر و دیزباد- تربت حیدریه گفت: پروژه ای که امروز به بهره برداری رسید دو پروژه خط انتقال بود که یکی افتتاح و یکی کلنگ زنی شد. همچنین امروز 113 روستا با جمعیت 19 هزار خانوار و شهر سمیع آباد در حوزه تربت جام به بهره برداری می رسد که مردم این مناطق بزودی اشتراک پذیری خود را آغاز می کنند ضمن اینکه 92 روستا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان رضوی گفت: در این روز همچنین 171 واحد صنعتی همزمان به بهره برداری می رسد .

وی با بیان اینکه سال آینده برای گازرسانی در استان سال خوبی است بیان کرد: نکته مهم این است که امروز همه مناطق مورد نظر گازدار می شوند ولی اگر درست و ایمن مصرف نکنیم قطعا باعث سلب آرامش خواهد شد
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 136