اوقات شرعي

True

نظرسنجی

اخبار
لزوم رعایت نکات ایمنی گاز پیش از سفرهای نوروزی سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی از مشترکان درخواست کرد تا پیش از آغاز سفرهای نوروزی به نکات ایمنی مرتبط با گاز طبیعی توجه کنند.

سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی از مشترکان درخواست کرد تا پیش از آغاز سفرهای نوروزی به نکات ایمنی  مرتبط با گاز طبیعی توجه کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیداحمدعلوی ضمن تبریک فرارسیدن سال نو اظهار کرد: تمام مشترکین گاز طبیعی به منظور جلوگیری از حوادث ناگوار لازم است تا پیش از آغاز سفرهای نوروزی به نکات ایمنی دقت کنند.

وی افزود: در صورت ترک منزل برای مدت طولانی، حتماً شیر اصلی گاز مجاور کنتور را علاوه بر شیرهای داخلی منزل در حالت بسته نگه دارید. شیرهای بدون استفاده را حتماً با درپوش مسدود کنید تا چنانچه  شیر مصرف باز شد و یا دارای نشتی بود، گاز از لوله خارج نشده و حادثه‌ای به وجود نیاید.

وی افزود: برای اطمینان ازنبود نشتی گاز، قطعات لوازم گازسوز و محل اتصالات به سیستم لوله‌کشی را به‌ وسیله اسفنج و کف مواد شوینده بازرسی کنید، چنانچه بر روی هر یک از آن‌ها حبابی تشکیل شود نشان‌دهنده نشت گاز است، اگر هنگام آزمایش متوجه نشت گاز شدید فوراً شیر مصرف آن وسیله گازسوز را ببندید و نسبت به بررسی و رفع علت اقدام کنید.

علوی خاطرنشان کرد: در موقع برگشت از مسافرت و هنگامی‌ که قصد دارید شیر اصلی گاز مجاور کنتور را باز کنید، در ابتدا از بسته بودن همه شیرهای وسایل گازسوز اطمینان حاصل کنید، اگر شیر مصرف یک وسیله باز باشد امکان بروز خطر وجود دارد.

وی گفت: پس از عزیمت از سفر نیز در صورت استشمام بوی گاز ضمن حفظ خونسردی خود ابتدا نفرات را از محل خارج و سپس شیر اصلی گاز را بسته و از ایجاد هرگونه شعله یا جرقه خودداری کنید و مراتب را سریعاً به نیروهای امداد گاز به شماره 194 و یا سازمان آتش‌نشانی به شماره 125 اطلاع دهید.

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 64