اوقات شرعي

True

نظرسنجی

اخبار
افزایش مصرف گاز در خراسان رضوی طی فروردین ماه 98
 • 1398/2/4 چهارشنبه افزایش مصرف گاز در خراسان رضوی طی فروردین ماه 98
  مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: مصرف گاز در این استان طی فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال یازده درصد افزایش داشته است.

  مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: مصرف گاز در این استان طی فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال یازده درصد افزایش داشته است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی با اعالم این مطلب اظهار کرد: در فروردین ماه امسال یک میلیارد و 30 میلیون متر مکعب گاز در استان مصرف شد که این میزان در مدت مشابه پارسال 930 میلیون متر مکعب بوده است.

  وی با بیان اینکه بطور متوسط در هر روز فروردین ماه98، 33 میلیون متر مکعب گاز مصرف شده است افزود: بیشترین میزان مصرف گاز استان در این مدت مربوط به سه روز ابتدایی آغاز سال به میزان روزانه 40 میلیون متر مکعب بوده است.

  فانی گفت: پارسال 2 هزار و 473 کیلومتر شبکه گاز رسانی در استان ایجاد شد که از این میزان 106 کیلومتر شهری و 2 هزار و 367 کیلومتر روستایی است.

  مدیرعامل شرکت گاز استان ادامه داد: در سال گذشته 109 هزار و 664 مشترک به تعداد دریافت کنندگان خدمات شرکت گاز خراسان رضوی افزوده شد.

  شرکت گاز خراسان رضوی 2 میلیون و 263 هزار و 432 مشترک دارد که از این تعداد یک میلیون و 781 هزار و 237مشترک شهری و 482 هزار و 195 مشترک روستایی هستند.

تجربیات کاری باید به دستورالعمل و رویه تبدیل شود
 • 1398/2/3 سه‌شنبه تجربیات کاری باید به دستورالعمل و رویه تبدیل شود
  رئیس بازرسی فنی شرکت ملی گاز ایران گفت: یکی بزرگترین امتیازات شرکت های بزرگ دنیا نسبت به دیگر شرکتها توجه به دانش فنی تجمیع شده در غالب دستورالعمل ها است.

  رئیس بازرسی فنی شرکت ملی گاز ایران گفت: یکی بزرگترین امتیازات شرکت های بزرگ دنیا نسبت به دیگر شرکتها توجه به دانش فنی تجمیع شده در غالب دستورالعمل ها است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مسعود زردویان در نشست کمیته راهبردی بازرسین فنی شرکت ملی گاز ایران در مشهد با اشاره به جایگاه ویژه کمیته های تخصصی در شرکت های صنعتی و فنی اظهار کرد: یکی از بزرگترین امتیازات شرکت های بزرگ دنیا، توجه به دانش فنی تجمیع شده در غالب دستورالعمل ها است. تفاوت شرکت های خوب و شرکتهای کمی عقب تر تبدیل تجربیات به رویه بوده و وظیفه کمیته بازرسی فنی نیز همین است.

  وی افزود: حوادث اخیر همانند زلزله، سیل و رانش زمین بحث های مهم و ویژه ای را برای شرکت گاز به همراه داشت. یکی از موضوعات مهم تقسیم بحران به سه بخش قبل، حین و بعد از وقوع است. از همه شرکت های گاز استانی درخواست می کنیم نکاتی را که با توجه به تجربیات کاری خود به دست آورده اند از طریق امور بازرسی و فنی به این کمیته منتقل کرده تا در دستور کار قرار گیرد.

  زردویان ادامه داد: امور بازرسی فنی امروزه شاهد یک سیر تحولی است. در دوره ای فعالیت های صنعت گاز بصورت صفر تا 100 توسط خود مجموعه انجام می گرفت. مرحله بعدی بحث برون سپاری فعالیتها مطرح شد. برای مثال بازرسی از تاسیسات پیش آمد. اما موضوعی که شرکت به دنبال آن است برون سپاری فرآیندها است. باید تعیین کنیم چطور یک فرایند را برون سپاری کنیم و با این حال بتوانیم الزامات استانداری را اعمال کنیم. یعنی هم از نظر مالی برای مجموعه به صرفه باشد و هم از نظر فنی و امنیتی رعایت استانداردها بصورت کامل انجام شود.

حجم بالای پروژه‌های گازرسانی نیازمند بازرسی فنی قوی است
 • 1398/1/27 سه‌شنبه حجم بالای پروژه‌های گازرسانی نیازمند بازرسی فنی قوی است
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به حجم بالای پروژه های گازرسانی در بخش های مختلف اظهار کرد: این تعداد پروژه نیازمند یک بازرسی فنی قوی است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به حجم بالای پروژه های گازرسانی در بخش های مختلف اظهار کرد: این تعداد پروژه نیازمند یک بازرسی فنی قوی است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمیدفانی پیش از ظهر امروز سه شنبه 27 فروردین ماه 97 در نشست کمیته راهبردی بازرسین فنی شرکت ملی گاز ایران در مشهد اظهار کرد: خراسان رضوی هم اکنون دارای بیش از دو میلیون مشترک است و بعد از تهران رتبه دوم تعداد مشترکین گاز کشور را به خود اختصاص داده است. با اقدامات انجام شده طی سه سال متوالی موفق به کسب رتبه نخست وصول مطالبات در بین همه شرکت های گاز استانی شده ایم.

  وی افزود: 32 هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در خراسان رضوی وجود دارد و از این حیث رتبه اول شبکه گذاری گاز کشور به خراسان رضوی اختصاص دارد. نزدیک به 100 درصد جمعیت شهری و 88 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز بهره مند هستند. هم اکنون 2009 روستا گازدار است و با اتمام طرح‌های در حال اجرا تا پایان سال 98 به ضریب 97 و نیم درصد خواهیم رسید. در بحث ضریب نفوذ گاز شهری و روستایی از میانگین ضریب نفوذ کشوری بالاتر هستیم. خراسان رضوی توانسته در سال 95 هر دو روز یک روستا و در سال 96 نیز هر 12 ساعت یک روستا را گازدار و در 12 ساعت دیگر عملیات اجرایی گازرسانی به یک روستا را آغاز کند. امسال نیز حرکت بسیار خوبی را در حوزه گازرسانی به صنایع پیگیری خواهیم کرد.

  فانی گفت: در حوزه تعالی سازمانی چشم اندازی را برای شرکت گاز خراسان رضوی تعریف کرده ایم تا در افق 1403 قطب گازرسانی کشور با ارائه خدمات گسترده، پایدار، ایمن و بهره ور باشیم. منظور از قطب گازرسانی، اولا توزیع خدمات گسترده در استان و در ادامه ارائه خدمات فنی، مهندسی و اجرایی به دیگر استانها در سایه توانمندی شرکت گاز خراسان رضوی است. اولین قدم نیز با قبول گازرسانی به شهر زاهدان به طول 520 کیلومتر برداشته شده است. 17 فروردین ماه امسال عملیات اجرایی آن آغاز و ان شاا.... در مدت زمان یکسال شاهد بهره برداری از این طرح خواهیم بود. البته خراسان رضوی سابقه قبلی در اجرای طرح های گازرسانی در کرمان، سیرجان و رفسنجان و همچنین طراحی شبکه اردیبل را دارا می باشد. با توجه به اتمام طرحهای اجرایی تا پایان امسال حتما خدمات فنی- مهندسی را به دیگر استانها ارائه خواهیم کرد.

  وی ادامه داد: تفکر جمعی در شرکت گاز خراسان رضوی حاکم است و از کار فردی خودداری می کنیم. حتی در انتصابات نیز علی رغم اینکه این حق در اختیار شخص مدیرعامل است، اما تمام تصمیمات بصورت جمعی اتخاذ می شود. در بحث تعالی سازمانی در سال 97 موفق شدیم تنها طی یک سال از سطح حضور به تقدیرنامه چهارستاره برسیم.

کمیته بحران شرکت گاز خراسان رضوی تشکیل شد
 • 1398/1/26 دوشنبه کمیته بحران شرکت گاز خراسان رضوی تشکیل شد
  در پی شروع بارندگی های شدید در خراسان رضوی از شامگاه گذشته، کمیته بحران شرکت گاز استان در ساعت 21 شنبه ۲۴ فروردین ۹۸ تشکیل جلسه داد.

  در پی شروع بارندگی های شدید در خراسان رضوی از شامگاه گذشته، کمیته بحران شرکت گاز استان در ساعت 21 شنبه ۲۴ فروردین ۹۸ تشکیل جلسه داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیداحمدعلوی با اشاره به آغاز بارش  شدید نزولات آسمانی در استان اظهار کرد: شب گذشته کمیته بحران شرکت گاز خراسان رضوی با هدف بررسی مشکلات پیش رو و پیشگیری از حوادث احتمالی تشکیل شد.

  سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به لغو مرخصی کارکنان این شرکت در چند روز آینده اعلام کرد: همه مدیران و روسای مناطق هشت گانه مشهد و نواحی شهرستانها بصورت آماده‌باش100درصدی می باشند. همچنین در پی وقوع سیلاب در شهرستان کلات و قطع گاز 150 مشترک از مجموع سه هزار مشترک، اکیپت ضربت با مدیریت رئیس بهره برداری گاز شهرستانهای استان از شب گذشته در محل حضور یافته و ان شاا... تا ساعاتی دیگر شاهد وصل مجدد جریان گاز این منطقه خواهیم بود.

  علوی تصریح کرد: تمام هماهنگی لازم با ستاد بحران استانداری خراسان رضوی در راستای عملکرد واحد و مطلوب انجام شده است. 

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی در ادامه گفت: با توجه به وجود تاسیسات و ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز و همچنین عبور لوله‌های گاز بصورت طولی در برخی از مسیرهای سیلاب، هماهنگی با شرکت گاز قبل از انجام هرگونه اقدامی ضروری است.

  وی افزود: بازگشایی مسیرها نباید به بصورتی انجام شود که موجب بروز خسارت بر روی تاسیسات گاز و یا قطع ارتباط دسترسی به شیرهای گاز شود.

  سخنگوی شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: آماده باش کامل به همه نیروهای امدادی در سطح شهرستانهای خراسان رضوی ابلاغ شده و عوامل این شرکت برای امدادرسانی حضور دارند.

  براساس پیش بینی‌های سازمان هواشناسی، طی امروز و فردا شاهد بارش شدید باران در اکثر محورهای خراسان رضوی و احتمال وقوع آب گرفتگی و سیلاب خواهیم بود.

مصرف گاز در خراسان رضوی افزایش یافت
 • 1398/1/17 شنبه مصرف گاز در خراسان رضوی افزایش یافت
  مدیرعامل شرکت شرکت گاز خراسان رضوی گفت: طی دهه نخست فروردین ماه جاری حجم مصرف گاز در این استان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به میزان 47 درصد افزایش یافت.

  مدیرعامل شرکت شرکت گاز خراسان رضوی گفت: طی دهه نخست فروردین ماه جاری حجم مصرف گاز در این استان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به میزان 47 درصد افزایش یافت.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از روز نخست تا دهم فروردین ماه امسال 375 میلیون مترمکعب گاز در خراسان رضوی به مصرف رسید. در مدت مشابه پارسال 254 میلیون مترمکعب گاز مصرف شده بود.

  وی مصرف میانگین روزانه گاز را طی این مدت 37 میلیون و 500 هزار مترمکعب اعلام و بیان کرد: بیشترین حجم مصرف گاز استان در این مدت مربوط به شهر مشهد بوده است.

  مدیرعامل شرکت شرکت گاز خراسان رضوی گفت: برای تامین رفاه و خدمت رسانی بهتر در نوروز و فروردین ماه امسال تمام نیروهای امداد و کشیک شرکت گاز به صورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی هستند.

  وی افزود: با برنامه ریزی انجام شده هیچ محدودیتی در مصرف گاز طی روزهای پیش رو وجود نخواهد داشت. همچنین مرکز دیسپچینگ شرکت گاز خراسان رضوی در این ایام میزان فشار و مصارف ایستگاههای گاز شهری را بطور لحظه ای رصد و اندازه گیری می کند.

  دو میلیون و 254 هزار 364 مشترک از خدمات شرکت گاز خراسان رضوی استفاده می کنند. از این تعداد یک میلیون و 777 هزار و 197 مشترک شهری و 477 هزار 167 مشترک نیز روستایی هستند.

پایداری حداکثری جریان گاز در خراسان رضوی/هماهنگی با شرکت گاز قبل از لایروبی مسیرها ضروری است
 • 1398/1/17 شنبه پایداری حداکثری جریان گاز در خراسان رضوی/هماهنگی با شرکت گاز قبل از لایروبی مسیرها ضروری است
  مدیربهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به وقوع بارش های نوروزی امسال گفت: با اقدامات انجام شده شاهد پایداری حداکثری جریان گاز بصورت ایمن در استان هستیم.

  مدیربهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به وقوع بارش های نوروزی امسال گفت: با اقدامات انجام شده شاهد پایداری حداکثری جریان گاز بصورت ایمن در استان هستیم.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن افتخاری در حاشیه بازدید از برخی از روستاهای شهرستان بینالود که در معرض سیل و روان آب  قرار گرفته اظهار کرد: علارغم وقوع بارندگی و جاری شدن سیلاب در برخی نقاط استان و همچنین مناطق نزدیک به شهر مقدس مشهد همانند طرقبه، شاندیز و زشک و آب ‌شستگی و آب بردگی که در پی این بارندگی ها به وجود آمده است، گاز مناطق و نواحی استان بصورت گسترده برقرار می باشد.

  مدیربهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به آمادگی شرکت گاز برای مواجهه با بحران های احتمالی اظهار کرد: تاکنون قطع گاز گسترده‌ای در مقایسه با تعداد دو میلیون و 240 هزار مشترک گاز در استان وجود نداشته و نمونه های موردی نیز بلافاصله پس از ایمن سازی وصل خواهد شد.

  وی افزود: پیش بینی های سازمان هواشناسی استان حاکی از  وقوع بارندگی طی روزهای آینده و وقوع روان آب ها دارد. این مهم علاوه بر اثرات مخرب اولیه، از دیدگاه زمین شناسی نیز ممکن است تاثیراتی بر روی لوله های گاز داشته باشد که شرکت گاز استان پیش بینی لازم برای مواجه با این تاثیرات را تدارک دیده است.

  افتخاری خطاب به مشترکین اظهار کرد: در زمان وقوع بارش شدید باران، قطع موردی گاز به دلیل عملکرد تجهیزات حساس رگولاتور افزایش می‌یابد. در این هنگام مردم می توانند در روستاها طی تماس با گازبان و در شهرها نیز با شماره 194 ارتباط بگیرند. کارشناسان شرکت گاز بصورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند.

  مدیربهره برداری شرکت گاز استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انجام  لای‌روبی، حفاری و بعضا تخریب پل‌ها در هنگام وقوع سیل, هشدار داد: با توجه به وجود تاسیسات و ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز و همچنین عبور لوله‌های گاز بصورت طولی در برخی از مسیرها، هماهنگی با شرکت گاز قبل از انجام هرگونه حفاری ضروری است.

  وی با بیان این مطلب که لای‌روبی در هنگام بحران بصورت فوری انجام می شود گفت: بازگشایی مسیرها نباید به بصورتی انجام شود که موجب بروز خسارت بر روی تاسیسات گاز و یا قطع ارتباط دسترسی به شیرهای گاز شود. چراکه خود این کار، خسارات و حوادث ثانویه را به دنبال خواهد داشت.

آمادگی شرکت گاز برای خدمت رسانی به زائران رضوی در نوروز 98
 • 1397/12/28 سه‌شنبه آمادگی شرکت گاز برای خدمت رسانی به زائران رضوی در نوروز 98
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: آمادگی بالایی برای خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه رضوی در ایام نوروز امسال به جهت پایداری جریان گاز طبیعی در مشهد وجود دارد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: آمادگی بالایی برای خدمت رسانی به زائران و مجاوران بارگاه رضوی در ایام نوروز امسال به جهت پایداری جریان گاز طبیعی در مشهد وجود دارد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمیدفانی با اعلام این مطلب اظهار کرد: با توجه به پیش بینی ها مبنی بر حضور نزدیک به 10 میلیون زائر بارگاه مطهر رضوی در ایام نوروز امسال در مشهد مقدس، آمادگی لازم برای تامین انرژی گرمایشی این بخش انجام شده است.

  وی با بیان این مطلب که اداره گاز منطقه ثامن(هشت)مشهد، 137 هزار و 452 مشترک دارد افزود: با توجه به استقرار بیشتر هتل آپارتمانها و مراکز خدمات‌رسانی همانند رستوران ها و .... پیرامون حرم رضوی، شاهد سیر صعودی مصرف گاز در ایام نوروز خواهیم بود.

  فانی گفت: برای تامین رفاه و خدمت رسانی بهتر در ایام نوروز، تمام نیروهای امداد و کشیک شرکت گاز بصورت 24 ساعته آمده خدمت رسانی هستند. با برنامه ریزی های انجام شده هیچ محدودیتی برای مصرف گاز طبیعی در بخش های مختلف مصرفی در روزهای پیش رو وجود نخواهد داشت. همچنین مرکز دیسپچینگ شرکت گاز استان نیز در این ایام میزان فشارگاز و مصارف ایستگاههای گاز شهری را بصورت لحظه ای رصد و اندازه گیری خواهد کرد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی یادآور شد: مشترکین گرامی می توانند برای ثبت نظرات و اعلام اتفاقات در حوزه گازطبیعی با تلفن امداد 194 شرکت گاز استان تماس حاصل فرمایند.

  خراسان رضوی رتبه اول شبکه گذاری گاز و رتبه دوم تعدادمشترکین در کل کشور را داراست.

لزوم رعایت نکات ایمنی گاز پیش از سفرهای نوروزی
 • 1397/12/28 سه‌شنبه لزوم رعایت نکات ایمنی گاز پیش از سفرهای نوروزی
  سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی از مشترکان درخواست کرد تا پیش از آغاز سفرهای نوروزی به نکات ایمنی مرتبط با گاز طبیعی توجه کنند.

  سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی از مشترکان درخواست کرد تا پیش از آغاز سفرهای نوروزی به نکات ایمنی  مرتبط با گاز طبیعی توجه کنند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیداحمدعلوی ضمن تبریک فرارسیدن سال نو اظهار کرد: تمام مشترکین گاز طبیعی به منظور جلوگیری از حوادث ناگوار لازم است تا پیش از آغاز سفرهای نوروزی به نکات ایمنی دقت کنند.

  وی افزود: در صورت ترک منزل برای مدت طولانی، حتماً شیر اصلی گاز مجاور کنتور را علاوه بر شیرهای داخلی منزل در حالت بسته نگه دارید. شیرهای بدون استفاده را حتماً با درپوش مسدود کنید تا چنانچه  شیر مصرف باز شد و یا دارای نشتی بود، گاز از لوله خارج نشده و حادثه‌ای به وجود نیاید.

  وی افزود: برای اطمینان ازنبود نشتی گاز، قطعات لوازم گازسوز و محل اتصالات به سیستم لوله‌کشی را به‌ وسیله اسفنج و کف مواد شوینده بازرسی کنید، چنانچه بر روی هر یک از آن‌ها حبابی تشکیل شود نشان‌دهنده نشت گاز است، اگر هنگام آزمایش متوجه نشت گاز شدید فوراً شیر مصرف آن وسیله گازسوز را ببندید و نسبت به بررسی و رفع علت اقدام کنید.

  علوی خاطرنشان کرد: در موقع برگشت از مسافرت و هنگامی‌ که قصد دارید شیر اصلی گاز مجاور کنتور را باز کنید، در ابتدا از بسته بودن همه شیرهای وسایل گازسوز اطمینان حاصل کنید، اگر شیر مصرف یک وسیله باز باشد امکان بروز خطر وجود دارد.

  وی گفت: پس از عزیمت از سفر نیز در صورت استشمام بوی گاز ضمن حفظ خونسردی خود ابتدا نفرات را از محل خارج و سپس شیر اصلی گاز را بسته و از ایجاد هرگونه شعله یا جرقه خودداری کنید و مراتب را سریعاً به نیروهای امداد گاز به شماره 194 و یا سازمان آتش‌نشانی به شماره 125 اطلاع دهید.

بیش از 12 میلیارد متر مکعب گاز در خراسان رضوی مصرف شد
 • 1397/12/21 سه‌شنبه بیش از 12 میلیارد متر مکعب گاز در خراسان رضوی مصرف شد
  مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 12 میلیارد و 360 میلیون متر مکعب گاز در این استان مصرف شده که نسبت به سال قبل هفت و نیم درصد افزایش دارد.
  مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 12 میلیارد و 360 میلیون متر مکعب گاز در این استان مصرف شده که نسبت به سال قبل هفت و نیم درصد افزایش دارد. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی با اعلام این خبر افزود: همچنین از ابتدای سال96 تا بیستم اسفند سال گذشته، 11 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب گاز در این استان به مصرف رسید. وی اظهار کرد: از ابتدای اسفند امسال تاکنون نیز 835 میلیون متر مکعب گاز در این استان مصرف شده که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال هفت و نیم درصد افزایش دارد. مدیرعامل شرکت گاز استان با بیان اینکه از ابتدا تا پایان بهمن ماه امسال 2 هزار و 206 کیلومتر شبکه گاز در این استان انجام شده است گفت: 95 کیلومتر این مسیر شهری و 2 هزار و 111 کیلومتر آن گازرسانی روستایی بوده است. فانی افزود: 2601 روستای واجدشرایط گازرسانی در این استان وجود دارد که تاکنون یکهزار و 914 روستا از نعمت گاز بهره مند شده اند و عملیات اجرایی در 538 روستای دیگر نیز در حال انجام است. وی اظهار کرد: در حال حاضر ضریب گازرسانی خانوار روستایی در خراسان رضوی 85 درصد است که با بهره برداری از طرحهای در حال اجرا به بالای 97 درصد افزایش خواهد یافت. شرکت گاز خراسان رضوی با 2 میلیون و 254 هزار و 364 مشترک، رتبه دوم کشور در تعداد مشترکین و با 935 هزار و 151 انشعاب، رتبه سوم کشور در تعداد انشعاب را در اختیار دارد.
غرس 250 اصله نهال با یاد شهدا در شرکت گاز خراسان رضوی
 • 1397/12/15 چهارشنبه غرس 250 اصله نهال با یاد شهدا در شرکت گاز خراسان رضوی
  با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران و روسای شرکت گاز خراسان رضوی، 250 اصله نهال غیرمثمر با یاد و نام شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و مدافعان حرم آل اا... در شهر مقدس مشهد کاشته شد.

  با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران و روسای شرکت گاز خراسان رضوی، 250 اصله نهال غیرمثمر با یاد و نام شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و مدافعان حرم آل اا... در شهر مقدس مشهد کاشته شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمیدفانی پیش از ظهر امروز در مراسم غرس 250 اصله نهال غیر مثمر اظهار کرد: در بحث فضای سبز هر چقدر کار کنیم کم است. درخت کاری نقش موثری در ایجاد سلامتی دارد. برای این حرکت انسان دوستانه به یک روز خاص قناعت نکنیم. به عقیده بنده اگر هر روز هم یک درخت بکاریم کار خوب و ارزشمندی انجام داده ایم. چون یک موجود زنده کاشته ایم که نه تنها برای امروز ما بلکه برای آیندگان نیز مفید است.

  مدیرعامل شرکت گاز استان افزود: امروز با هم عهد ببندیم تا می توانیم در بحث درختکاری و ایجاد فضای سبز فعالیت کنیم تا از این طریق محیط زیست پیرامونی زندگی خود را پاکیزه و سالم نگه داریم.

  فانی با بیان این مطلب که نگاه به درخت و فضای سبز به آدمی انرژی مثبت وارد می کند ادامه داد: توسعه فضای سبز باید در صدر برنامه های امور HSE شرکت گاز استان قرار داشته باشد.

  وی ادامه داد: در کنار موضوع کاشت درخت باید به بحث نگه داری از آن نیز اهتمام داشته باشیم. باید طوری برنامه ریزی کنیم که همه نهال های کاشته شده تنومند و بزرگ شوند.

  مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به محدودیت منابع آبی استان گفت: باید از شیوه های نوین آبیاری استفاده کنید. همچنین نوع گیاهان انتخاب شده متناسب با جغرافیای آب و هوایی شهر مقدس مشهد و منطقه شمال شرق کشور باشد. درخت زنده همانند فرزندان خودمان است و باید از آن به خوبی نگهداری کنیم.

  در ادامه این مراسم تعداد 10 اصله نهال به صورت نمادین(از مجموع 250 اصله نهالی که امروز در شرکت گاز استان کاشته می شود) با صلوات و یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و مدافعان حرم ل اا... غرس شد.

کسب نشان 3 ستاره تعالی HSE کشور توسط گاز خراسان رضوی
 • 1397/12/15 چهارشنبه کسب نشان 3 ستاره تعالی HSE کشور توسط گاز خراسان رضوی
  رئیس HSE و پدافندغیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از کسب نشان کشوری سه ستاره تعالی HSE توسط این شرکت در بین 189 دستگاه دولتی و خصوصی خبر داد.

  رئیس HSE و پدافندغیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از کسب نشان کشوری سه ستاره تعالی HSE توسط این شرکت در بین 189 دستگاه دولتی و خصوصی خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، محمدایمانی فر با اعلام این خبر اظهار کرد: شرکت گاز استان موفق شد در دومین سال از برگزاری جشنواره نشان کشوری تعالی HSE  و در بین 189 سازمان و شرکت دولتی و خصوصی با کسب بالاترین امتیاز، نشان سه ستاره این دوره را از آن خود کند.

  وی کسب این نشان را گامی بلند در مسیر تحقق چشم انداز افق 1403 سازمان عنوان کرد و افزود: شرکت گاز خراسان رضوی با بیش از چهار دهه فعالیت، همواره در استفاده از علوم و فنون به روز برای ارتقای توان فنی، افزایش بهره وری و حفاظت از منابع انسانی پیشرو بوده است.

  ایمانی‌فر به ارتقای محسوس فرهنگ HSE در شرکت گاز استان طی دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: هم اکنون شناسایی مخاطرات و پیشگیری از بروز وقایع آسیب رسان به صنایع، تاسیسات و محیط زیست و همچنین عوامل موثر بر سلامت انسان، نظام مدیریت بهداشت ایمنی و محیط زیست با رویکردی نوین در بهره وری سازمانی شرکت گاز خراسان رضوی بطور کامل استقرار یافته است.

  رئیس HSE و پدافندغیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی یادآور شد: مطابق چشم انداز افق 1403 شرکت گاز استان تا پنج سال آینده قطب گازرسانی کشور خواهد شد. کسب این عنوان، نشان دهنده حرکت درست و صحیح امور HSE برای تحقق این هدف می باشد. 

عملیات گازرسانی به 5200 خانوار روستایی مشهد در حال اجراست
 • 1397/12/11 شنبه عملیات گازرسانی به 5200 خانوار روستایی مشهد در حال اجراست
  مدیر مهندسی و اجرای طرحهای شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به عملیات اجرایی گازرسانی به 35روستای مشهد اظهار کرد: تاکنون 303 روستای این شهرستان به شبکه سراسری گاز کشور متصل شده است.

  مدیر مهندسی و اجرای طرحهای شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به عملیات اجرایی گازرسانی به 35روستای مشهد اظهار کرد: تاکنون 303 روستای این شهرستان به شبکه سراسری گاز کشور متصل شده است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدمصطفی حیدری با اعلام این خبر گفت: مطابق با شرایط مصوبه بند "ق" ناظر بر اجرای طرح های گازرسانی، 343 روستای مشهد مقدس با جمعیت 122901 خانوار واجد شرابط بهره مندی از گاز طبیعی شناخته شده است.

  وی افزود: از مجموع این آمار تاکنون 303 روستا با 117523 خانوار از نعمت گاز استفاده می کنند. همچنین عملیات اجرایی گازرسانی به 35 روستا با جمعیتی بالغ بر 5266 خانوار در حال انجام بوده و طرح گازرسانی به پنج روستای باقی مانده نیز در حال مطالعه است.

  حیدری گفت: هم اکنون ضریب نفوذ گاز طبیعی در خانوار روستایی مشهد، 95.6 است که این رقم با اتمام طرح های در حال اجرا در سال 98 به 99.9 ارتقا خواهد یافت.

  وی با اشاره به نفوذ 100 درصدی گاز در بخش شهری مشهد اضافه کرد: سه شهر رضویه، ملک آباد و مشهد به صورت 100 درصدی از نعمت گاز استفاده می کنند.

  به گفته مدیرمهندسی و اجرای طرحهای شرکت گاز خراسان رضوی، یک میلیون و 213 هزار مشترک گاز در شهرستان مشهد جذب خدمات شرکت گاز شده اند که از این مقدار یک میلیون و 102 هزار و 709 مشترک شهری و 110 هزار و 335 مشترک روستایی می باشند.

  مشهد مقدس سالانه پذیرای بیش از 20 میلیون زائر و گردشگر داخلی و خارجی است.

شرکت ملی گاز ایران یکه‌تاز عرصه فرهنگ سازی ایمنی
 • 1397/12/8 چهارشنبه شرکت ملی گاز ایران یکه‌تاز عرصه فرهنگ سازی ایمنی
  رئیس HSE و پدافند غیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب که شرکت گاز بر مبنای مسئولیت اجتماعی و معنوی در حوزه ایمنی گاز فعالیت می کند گفت: این شرکت یکه‌تاز عرصه فرهنگ سازی و تبلیغات ایمنی است.

  رئیس HSE و پدافند غیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب که شرکت گاز بر مبنای مسئولیت اجتماعی و معنوی در حوزه ایمنی گاز فعالیت می کند گفت: این شرکت یکه‌تاز عرصه فرهنگ سازی و تبلیغات ایمنی است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، محمدرضا یوسفی پور پیش از ظهر امروز در مانور سطحA  زلزله در مشهد مقدس اظهار کرد: گستردگی مانورهای برگزار شده در شرکت گاز نشان دهنده پویایی این سازمان است.

  وی با اشاره به گستردگی دامنه زلزله در زمان وقوع و پس از وقوع آن در جامعه افزود: زلزله پیچیدگی های زیادی دارد. یک ضایعه نسبتا بزرگ و قابل تمدید که تا ساعتها در فضاهای مسکونی و تجاری و کل شهر شاهد بروز آن هستیم. هر چقدر شرکت گاز چابک و با سرعت عمل کند مادامی که مردم آموزش ندیده باشند نمی توانیم به توفیقات قابل قبول دست پیدا کنیم.

  رئیس HSE و پدافند غیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب که شرکت گاز یکه تاز عرصه فرهنگ سازی و تبلیغات ایمنی در بین مشترکین است ادامه داد: نشت گاز یکی از پیامدهای جدی وقوع زلزله است. درست است که وظیفه تبلیغات و آموزش شهروندان از نظر قانونی بر عهده شرکت گاز نیست اما از نظر مسئولیت اجتماعی و معنوی در این حوزه تلاش می کنیم.

  وی گفت: پیچیدگی تبعات وقوع زلزله در بخش بازآوری شبکه نیز وجود دارد. باید موضوع هماهنگی بین شرکت گاز و نظام مهندسی پیش بینی شود. در زلزله کرمانشاه هر چه قدر شرکت گاز چابکی نشان داد و توانست گاز را تا درب منازل بیاورد، ولی برای انتفاع آخرین حلقه زنجیر پیش بینی وجود نداشت. برای خدمت رسانی بهتر ناگزیر به یاری سازمان نظام مهندسی و مردم هستیم.

  یوسفی پور با بیان این مطلب که تنها چیزی که می تواند انسان را در زمان بحران نجات دهد تمرین است گفت: در زمان وقوع حادثه نباید بیش از 30 درصد روی هوش و زکاوت افراد حساب کرد.

برگزاری 188 مانور توسط شرکت گاز خراسان رضوی در سال 97
 • 1397/12/8 چهارشنبه برگزاری 188 مانور توسط شرکت گاز خراسان رضوی در سال 97
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از برگزاری 188 مانور در سطوح مختلف توسط این شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: نتیجه این مانورها ارتقای آمادگی در بین کارکنان است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از برگزاری 188 مانور در سطوح مختلف توسط این شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت:  نتیجه این مانورها ارتقای آمادگی در بین کارکنان است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمیدفانی پیش از ظهر امروز چهارشنبه هشتم اسفند ماه در مانور سطح A زلزله که با حضور مهندس یوسفی پور رئیس  HSE و پدافند غیرعامل شرکت ملی گاز ایران و جمعی از مقامات استانی و محلی برگزار شد اظهار کرد: از ابتدای سال 97 تاکنون، 188 مورد مانور در سطوح مختلف برگزار شده که این آمار نسبت به سال 96 افزایش چشمگیری داشته است.

  وی نتیجه برگزاری این مانورها را ارتقای آمادگی کارکنان در مواجهه با بحران عنوان کرد و افزود: میزان آمادگی باید در سطحی باشد که اگر خدای ناکرده اتفاقی افتاد، بتوانیم با یک حضور موثر و اثربخش بحران را مدیریت کنیم. البته این نکته نیاز به یادآوری دارد که زلزله کرمانشاه به همگان نشان داد که شبکه های گاز از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است.

  مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی افزود: البته این نکته که فقط ما آمادگی داشته باشیم کافی نیست. باید مردم نیز آماده باشند و بدانند در مواقع حساس باید چه کاری را انجام دهند. زیرا امروزه شبکه های گاز تا اتاق های خواب مردم پیشروی کرده است. یک نشت گاز می تواند انفجار مهیبی را رقم بزند. باید در قدم بعدی مردم مورد آموزش قرار گیرند.

  لزوم هماهنگی برای وصل موقت گاز در شرایط بحرانی

  فانی در ادامه با اشاره به لزوم هماهنگی بین سازمانی شرکت گاز و نظام مهندسی خاطرنشان کرد: در زلزله کرمانشاه پس از گازدار شدن شبکه و پایداری آن مردم نتوانستند از این نعمت الهی در آن شرایط سخت استفاده کنند. زیرا امکان تایید ایمنی گاز در داخل منازل وجود نداشت. در مانور امروز مقرر شد تا با هماهنگی سازمان نظام مهندسی فلوچارتی تهیه شود که اگر در این شرایط قرار گرفتیم بتوانیم با یک تصمیم درست زمینه افزایش خدمت رسانی به مردم را فراهم کنیم. مردم باید بتوانند از گرمایش گاز هرچند بصورت موقت در شرایط بحرانی استفاده کنند.

  برگزاری مانورها سرمایه گذاری برای امنیت شهروندان است

  مدیرعامل شرکت گاز استان برگزاری مانورها را سرمایه گذاری برای ایجاد امنیت شهروندان عنوان کرد و افزود: با این اقدامات اگر بتوانیم حتی جان یک نفر را بیشترنجات دهیم به نتیجه مطلوب رسیده ایم.

  هماهنگی مردم و مسئولان با شرکت گاز در حفاری های شهری و روستایی

  فانی اشاره به بسته شدن پرونده گازرسانی خراسان رضوی در سال آینده خطاب به مردم و مسئولان گفت: امروزه شبکه های گاز در همه جای استان وجود دارد. مردم و مسئولان باید به جهت افزایش ضریب ایمنی و امنیت قبل از انجام هر نوع حفاری و ایجاد تغییر در معابر و ساخت و سازهای جدید با شرکت گاز هماهنگ باشند تا خدای ناکرده شاهد وقوع انفجار بر اثر نشت گاز نباشیم.

  وی ضمن قدردانی از همه مردم و مسئولان افزود: برای نگهداری شبکه و ارائه خدمات پایدار نیازمند همکاری مردم و مسئولان هستیم.

   فانی تصریح کرد: شرکت گاز استان پس از اتمام عملیات اجرایی گازرسانی به سمت افزایش سرعت و کیفیت خدمات بصورت گسترده حرکت خواهد کرد.

افزایش 7 و نیم درصدی مصرف گاز خراسان رضوی طی 11 ماهه نخست امسال
 • 1397/12/4 شنبه افزایش 7 و نیم درصدی مصرف گاز خراسان رضوی طی 11 ماهه نخست امسال
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: میزان مصرف گاز در این استان طی 11 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، هفت و نیم درصد افزایش یافته است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: میزان مصرف گاز در این استان طی 11 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، هفت و نیم درصد افزایش یافته است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمیدفانی با اعلام این خبر اظهار کرد: در مدت زمان 11 ماهه اول سال 97، 11 میلیارد و 500 میلیون مترمکعب گاز در بخش های مختلف استان مصرف شده است.

  وی افزود: این رقم در مدت مشابه سال 96، 10 میلیارد و 700 میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با سال 97، شاهد رشد هفت و نیم درصدی مصرف این نعمت الهی در سال جاری هستیم.

  فانی اضافه کرد: در بهمن ماه سال گذشته یک میلیارد و 300 میلیون مترمکعب گاز مصرف شده و این رقم در بهمن ماه امسال به یک میلیارد و 350 میلون مترمکعب رسیده است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به وجود دو میلیون و 241 هزار و 495 مشترک گاز طبیعی در این استان گفت: هم اکنون 75 شهر، 1903 روستا و 13 هزار و 353 مورد صنعت از سوخت گاز طبیعی استفاده می کنند. همچنین عملیات گازرسانی در 549 روستای استان نیز در حال اجراست.

  فانی یادآور شد: هم‌اکنون ضریب نفوذ گازطبیعی در خانوار روستایی 85 درصد است که این رقم با گازدارشدن روستاهای در حال اجرا به بالای 97 درصد ارتقا خواهد یافت.

جذب 80 هزار مشترک جدید گاز در خراسان رضوی طی 10 ماه اول 97
 • 1397/11/28 يكشنبه جذب 80 هزار مشترک جدید گاز در خراسان رضوی طی 10 ماه اول 97
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در 10 ماهه نخست امسال، 80 هزار و 723 مشترک جدید شهری و روستایی در این استان به شبکه سراسری گاز کشور افزوده شدند.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در 10 ماهه نخست امسال، 80 هزار و 723 مشترک جدید شهری و روستایی در این استان به شبکه سراسری گاز کشور افزوده شدند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمیدفانی با اعلام این خبر اظهار کرد: از این تعداد 39 هزار و 796 اشتراک شهری و 40 هزار و 927 اشتراک روستایی است.

  وی افزود: تاپایان دی ماه امسال،  دو میلیون و 241 هزار و 495 مشترک جذب شرکت گاز شده که از این رقم 80 هزار و 723 مشترک طی 10 ماهه نخست سال 97 افزوده شد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: برای اشتراک پذیری در 10 ماهه ابتدایی امسال، دو هزار و 61 کیلومتر شبکه گازرسانی با 32 هزار و 276 مورد انشعاب اجرایی شده است.

  فانی تصریح کرد: خراسان رضوی با 31 هزار و 633 کیلومتر شبکه گاز رتبه اول این بخش را در بین تمام استان های کشور به خود اختصاص داده است. همچنین در حوزه مشترکین نیز، پس از تهران بزرگ در رتبه دوم می باشد.

  این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نزدیک به 100 درصد جمعیت شهری و 85 درصد جمعیت روستایی خراسان رضوی از نعمت گاز استفاده می کنند. دو هزار و 601 روستای واجد شرایط در استان وجود دارد که تاکنون یکهزار و 903 روستا گازدار و عملیات اجرایی گازرسانی به 549 روستای دیگر نیز در حال انجام است.

  به گفته مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اتمام طرح های گازرسانی روستایی در حال انجام، 66 هزار و 798 خانوار گازدار می شوند.

گازرسانی به ٣ هزار روستا در سال ٩٧
 • 1397/11/13 شنبه گازرسانی به ٣ هزار روستا در سال ٩٧
  معاون وزیر نفت در امور گاز و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال که چهلمین سال انقلاب است ۳ هزار روستا به شبکه گاز متصل شود که این رقم تاکنون بی‌سابقه بوده است.

  معاون وزیر نفت در امور گاز و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال که چهلمین سال انقلاب است ۳ هزار روستا به شبکه گاز متصل شود که این رقم تاکنون بی‌سابقه بوده است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی ،حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در آیین بهره برداری و کلنگ زنی بیش از 1300 پروژه گاز رسانی استان خراسان رضوی که با حضور مدیران ارشد این شرکت، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، صبح امروز ( شنبه 13 بهمن ماه)  در مسجد روستای نسر تربت حیدریه برگزار شد، با بیان مطلب فوق افزود: انقلاب ما در آستانه 40سالگی است و ما در فرهنگ مان 40 سالگی را سال تکمیل می دانیم .

  وی افزود: باید از تجربه 40 سالگی انقلاب به خوبی استفاده کرده و با تدبیر و اندیشه و درایت رو به جلو حرکت کنیم.

  تربتی در ادامه سخنان خود بیان کرد: پیش از آنکه گاز به دست هر خانوار برسد در هر سال ۲ هزار لیتر نفت سفید از سوی هر خانواده مصرف می‌شد که قیمت جهانی آن حدود 10 تا 12 میلیون تومان بود که با جایگزین کردن آن با گاز طبیعی، این رقم دیگر طرح ها را خوراک می دهد.

  وی ادامه داد: اما پس از رسیدن گاز به دست هر خانوار، چون مصرف آن راحت تر است، میزان مصرف کمی بیشتر و به میزان ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در سال می‌رسد که با احتساب قیمت جهانی گاز، چیزی حدود ٥ میلیون تومان هزینه سالیانه هر خانوار می شود که به این ترتیب، مازاد نفت سفید فروش رفته و هزینه گازرسانی به سایر روستاها تامین می شود.

  وی ادامه داد: استفاده از بند (ق) قانون بودجه سال ۱۳۹۳ زمینه‌ساز آن شد تا با رسیدن گاز به صنایع و خانواده‌ها در مصرف گازوئیل و نفت سفید صرفه‌جویی کنیم و از محل فروش آنها روستاها و صنایع بعدی را گازرسانی کنیم که این همان درایت 40 سالگی است .

  تربتی در پایان گفت: امید داریم با حمایت نمایندگان مجلس بتوانیم خدمات بیشتری را برای مردم انجام دهیم .

  وی تصریح کرد: شرکت ملی گاز ایران افتخار دارد که در 40 سالگی انقلاب به پایان گاز رسانی به شهرها نزدیک شده است.

  مهندس تربتی در پایان گفت: شرکت ملی گاز ایران افتخار دارد بگوید این شرکت، انقلابی ترین صنعتی است که مردمی ترین خدمات را ارایه می دهد

راه اندازی مرکز آموزش اقتصادی، بهترین الگو برای توسعه اقتصاد کشور
 • 1397/11/13 شنبه راه اندازی مرکز آموزش اقتصادی، بهترین الگو برای توسعه اقتصاد کشور
  انقلاب اسلامی طی چهل سال خدمات زیربنایی گسترده ای را انجام داده؛ چراکه در واقع دولت ها در تمام دنیا،بزرگترین مسولیت شان تامین خدمات زیربنایی در همه حوزه هاست

  انقلاب اسلامی طی چهل سال خدمات زیربنایی گسترده ای را انجام داده؛ چراکه در واقع دولت ها در تمام دنیا،بزرگترین مسولیت شان تامین خدمات زیربنایی در همه حوزه هاست.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی ،علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در مراسم بهره برداری و کلنگ زنی بیش از 1300 پروژه گاز رسانی استان که با حضور حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت و جمعی از مقامات استانی و محلی، صبح امروز ( شنبه 13 بهمن ماه)  در مسجد روستای نسر تربت حیدریه برگزار شد، ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: اما کار دیگری که دولت ها باید انجام دهند ،توسعه اقتصاد خانوار روستایی است که این امر از سوی شرکت های توانمند و توسعه گرا انجام می شود.

  وی افزود: در همین راستا ما در این استان قصد داریم بر اساس الگو ی سازمان های موفق عمل کنیم.

  به گفته رزم حسینی، اگر ما می خواهیم توسعه متوازن داشته باشیم باید مثلث توسعه اقتصادی شامل سرمایه گزاران و کارآفرینان، نمایندگان مجلس و کارگزاران حکومت را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم؛ در این صورت می توانیم امنیت را در این سه رکن تجربه کنیم.

  این مقام مسئول بیان کرد: بدلیل فساد اداری، بروکراسی اداری و ... باید مدلی را طراحی کنیم که مقدمه گذر از این موارد باشد و ارکان حکومت بتوانند روی یک هدف مشترک متمرکز  شوند.

  وی با بیان اینکه باید بتوانیم مردم را توانمند کنیم ادامه داد: باید این گفتار را در استان خود نهادینه کنیم، این عقیده باید رواج پیدا کند که باید مجاهد اقتصادی تربیت کنیم یک کارآفرین قابل؛ توسعه منطقه ای این چنین بدست می آید.

  استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: ضلع مهمتر، پرورش مجاهد اقتصادی است که ریسک می کند و برای جوانان علاوه بر تولید ثروت ،اشتغال نیز ایجاد می کند.

  رزم حسینی اظهار کرد: نکته دیگر اینکه اقتصاد مقاومتی ،همان اقتصاد مردمی است؛ راه حل ساختن کشور بر عهده دولت ها نیست، بلکه با شرکت های غیر دولتی است.

  وی بیان کرد: بعد از کرمان،این دومین استان است که به 12 منطقه اقتصادی تقسیم شده و هر منطقه یک مسئول توسعه اقتصادی دارد این بهترین الگو برای نجات کشور است .

  رزم حسینی  تأکید کرد: باید مرکز آموزش اقتصادی راه اندازی کرده و بهره وری داشته های خود را افزایش دهیم، و با پول مردم و موسسات شغل ایجاد کنیم.

  وی با بیان اینکه ما در دهه ای هستیم که چالش اصلی ما در حوزه اقتصادی است، اظهار کرد: دشمن هم مساله اشتغال جوانان را هدف گرفته است،پس باید فناوری های جدید را گسترش دهیم و در حوزه های مردمی اشتغالزایی کنیم.

  استاندار خراسان رضوی گفت : امروز برای زیرساخت های اقتصادی کشور باید تلاش کرد، وقتی استان ما صد در صد جمعیت شهری اش گازدار است یعنی همه دولتهای قبل ،در این راه تلاش کرده اند.

  وی در پایان سخنان خود گفت: امروز باید ما از فروش نفت، بتوانیم طرح های جدیدی را به کار گیریم، نه اینکه آن را صرف تامین هزینه های جاری در کشور کنیم.

  استاندار خراسان رضوی در پایان اظهار داشت: ما برای ارتقای اخلاق،انقلاب کردیم و اخلاق ارتقا یافته با اقتصاد درست و سالم،کامل می شود
بهره مندی 97 درصدی جمعیت روستایی استان خراسان رضوی از نعمت گاز تا پایان سال آینده
 • 1397/11/13 شنبه بهره مندی 97 درصدی جمعیت روستایی استان خراسان رضوی از نعمت گاز تا پایان سال آینده
  تا پایان سال آینده ضریب نفوذ گازرسانی روستایی دراستان خراسان رضوی به 97 و نیم درصد می رسد.

  تا پایان سال آینده ضریب نفوذ گازرسانی روستایی دراستان خراسان رضوی به 97 و نیم درصد می رسد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی ،سید حمید فانی مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان رضوی در مراسم بهره برداری و کلنگ زنی دو خط انتقال گاز تربت حیدریه - کاشمر و دیزباد- تربت حیدریه که با حضور حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت ، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، صبح امروز ( شنبه 13 بهمن ماه) برگزار شد، ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: امروز بزرگترین پروژه گازرسانی استان خراسان رضوی در چهل سالگی انقلاب در این نقطه به صورت پایلوت افتتاح شد.

  وی در ادامه با بیان اینکه شرکت گاز استان خراسان رضوی رتبه نخست شبکه گذاری گاز در کشور با 31هزار کیلومتر شبکه و رتبه دوم در تعداد مشترکین با 2میلیون 200هزار مشترک را داراست افزود: سالانه 11 و نیم میلیارد متر مکعب گاز در این استان مصرف می شود.

  فانی تصریح کرد: حدود 100 درصد جمعیت شهری گازدار شده و فقط شهر "بار" باقی مانده که شرکت مهندس و توسعه گاز ایران در حال انجام این پروژه است که ان شاءالله اوایل سال آینده پروژه تکمیل می شود. همچنین در بخش روستایی نیز 85 درصد روستاهای بالای 20 خانوار از نعمت گاز بهره مند هستند که حدود 440 هزار خانوار را شامل می شود.

  این مقام مسئول افزود: عملیات گاز رسانی به 550 روستای دیگر در حال انجام است که انتهای سال آینده پرونده گازرسانی آنها نیز تمام می شود و ضریب نفوذ گازرسانی روستایی به 97 و نیم درصد می رسد.

  وی با بیان اینکه در سال 95 هر دو روز یک روستا در استان خراسان رضوی گازرسانی شد ادامه داد: درسال96 نیز هر 12 ساعت عملیات اجرایی گازرسانی به یک روستا آغاز و در 12ساعت دیگر یک روستا به شبکه سراسری گاز کشور متصل شد.
  فانی در ادامه سخنان خود در خصوص پروژه خط انتقال گاز  تربت حیدریه - کاشمر و دیزباد- تربت حیدریه گفت: پروژه ای که امروز به بهره برداری رسید دو پروژه خط انتقال بود که یکی افتتاح و یکی کلنگ زنی شد. همچنین امروز 113 روستا با جمعیت 19 هزار خانوار و شهر سمیع آباد در حوزه تربت جام به بهره برداری می رسد که مردم این مناطق بزودی اشتراک پذیری خود را آغاز می کنند ضمن اینکه 92 روستا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

  مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان رضوی گفت: در این روز همچنین 171 واحد صنعتی همزمان به بهره برداری می رسد .

  وی با بیان اینکه سال آینده برای گازرسانی در استان سال خوبی است بیان کرد: نکته مهم این است که امروز همه مناطق مورد نظر گازدار می شوند ولی اگر درست و ایمن مصرف نکنیم قطعا باعث سلب آرامش خواهد شد
خط انتقال گاز تربت حیدریه به کاشمر افتتاح شد
 • 1397/11/13 شنبه خط انتقال گاز تربت حیدریه به کاشمر افتتاح شد
  در آستانه چهلمین سالگی انقلاب اسلامی و دومین روز از دهه مبارک فجر، طی مراسمی با حضور معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، خط انتقال گاز16 اینچ تربت حیدریه به کاشمر صبح امروز (شنبه 13 بهمن ماه) به بهره برداری رسید.

  در آستانه چهلمین سالگی انقلاب اسلامی و دومین روز از دهه مبارک فجر، طی مراسمی با حضور معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، خط انتقال گاز16 اینچ تربت حیدریه به کاشمر صبح امروز (شنبه 13 بهمن ماه) به بهره برداری رسید.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گازخراسان رضوی ،بهرام صلواتی معاون مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در این مراسم با بیان این مطلب اظهار کرد: خط انتقال تربت حیدریه به کاشمر به طول 77 کیلومتر و با هدف تقویت و پایداری گاز شهرستان و روستاهای تربت حیدریه، کاشمر، برداسکن، رپوش، انابد و توسعه صنایع موجود و آتی منطقه از سوی شرکت ملی گاز ایران در دستور کار شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران قرار گرفت.

  وی افزود: این پروژه پس از مشخص شدن پیمانکار اجرایی و مشاور آن مطابق زمانبندی و پیمان فی مابین قرار بود طی 15 ماه اجرا شود و بر این اساس در دی ماه سال 96 کلنگ آن زده شد و مقرر شده بود در اردیبهشت سال 98 تزریق گاز شود که خوشبختانه با سرعت بالا و با حفظ کیفیت و رعایت استانداردها  زودتر از موعد مقرربه بهره برداری رسید.

  وی با اشاره به اینکه هزینه این پروژه بالغ بر 650 میلیارد ریال بوده است، گفت: کلیه تجهیزات پروژه مذکور از سوی شرکت های داخلی تأمین شده است.

  این خبر در حال تکمیل است...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
تعداد بازديد اين صفحه: 14657