اوقات شرعي

True

نظرسنجی

اخبار
جذب 80 هزار مشترک جدید گاز در خراسان رضوی طی 10 ماه اول 97
 • 1397/11/28 يكشنبه جذب 80 هزار مشترک جدید گاز در خراسان رضوی طی 10 ماه اول 97
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در 10 ماهه نخست امسال، 80 هزار و 723 مشترک جدید شهری و روستایی در این استان به شبکه سراسری گاز کشور افزوده شدند.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در 10 ماهه نخست امسال، 80 هزار و 723 مشترک جدید شهری و روستایی در این استان به شبکه سراسری گاز کشور افزوده شدند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمیدفانی با اعلام این خبر اظهار کرد: از این تعداد 39 هزار و 796 اشتراک شهری و 40 هزار و 927 اشتراک روستایی است.

  وی افزود: تاپایان دی ماه امسال،  دو میلیون و 241 هزار و 495 مشترک جذب شرکت گاز شده که از این رقم 80 هزار و 723 مشترک طی 10 ماهه نخست سال 97 افزوده شد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: برای اشتراک پذیری در 10 ماهه ابتدایی امسال، دو هزار و 61 کیلومتر شبکه گازرسانی با 32 هزار و 276 مورد انشعاب اجرایی شده است.

  فانی تصریح کرد: خراسان رضوی با 31 هزار و 633 کیلومتر شبکه گاز رتبه اول این بخش را در بین تمام استان های کشور به خود اختصاص داده است. همچنین در حوزه مشترکین نیز، پس از تهران بزرگ در رتبه دوم می باشد.

  این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نزدیک به 100 درصد جمعیت شهری و 85 درصد جمعیت روستایی خراسان رضوی از نعمت گاز استفاده می کنند. دو هزار و 601 روستای واجد شرایط در استان وجود دارد که تاکنون یکهزار و 903 روستا گازدار و عملیات اجرایی گازرسانی به 549 روستای دیگر نیز در حال انجام است.

  به گفته مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اتمام طرح های گازرسانی روستایی در حال انجام، 66 هزار و 798 خانوار گازدار می شوند.

گازرسانی به ٣ هزار روستا در سال ٩٧
 • 1397/11/13 شنبه گازرسانی به ٣ هزار روستا در سال ٩٧
  معاون وزیر نفت در امور گاز و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال که چهلمین سال انقلاب است ۳ هزار روستا به شبکه گاز متصل شود که این رقم تاکنون بی‌سابقه بوده است.

  معاون وزیر نفت در امور گاز و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان امسال که چهلمین سال انقلاب است ۳ هزار روستا به شبکه گاز متصل شود که این رقم تاکنون بی‌سابقه بوده است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی ،حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در آیین بهره برداری و کلنگ زنی بیش از 1300 پروژه گاز رسانی استان خراسان رضوی که با حضور مدیران ارشد این شرکت، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، صبح امروز ( شنبه 13 بهمن ماه)  در مسجد روستای نسر تربت حیدریه برگزار شد، با بیان مطلب فوق افزود: انقلاب ما در آستانه 40سالگی است و ما در فرهنگ مان 40 سالگی را سال تکمیل می دانیم .

  وی افزود: باید از تجربه 40 سالگی انقلاب به خوبی استفاده کرده و با تدبیر و اندیشه و درایت رو به جلو حرکت کنیم.

  تربتی در ادامه سخنان خود بیان کرد: پیش از آنکه گاز به دست هر خانوار برسد در هر سال ۲ هزار لیتر نفت سفید از سوی هر خانواده مصرف می‌شد که قیمت جهانی آن حدود 10 تا 12 میلیون تومان بود که با جایگزین کردن آن با گاز طبیعی، این رقم دیگر طرح ها را خوراک می دهد.

  وی ادامه داد: اما پس از رسیدن گاز به دست هر خانوار، چون مصرف آن راحت تر است، میزان مصرف کمی بیشتر و به میزان ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در سال می‌رسد که با احتساب قیمت جهانی گاز، چیزی حدود ٥ میلیون تومان هزینه سالیانه هر خانوار می شود که به این ترتیب، مازاد نفت سفید فروش رفته و هزینه گازرسانی به سایر روستاها تامین می شود.

  وی ادامه داد: استفاده از بند (ق) قانون بودجه سال ۱۳۹۳ زمینه‌ساز آن شد تا با رسیدن گاز به صنایع و خانواده‌ها در مصرف گازوئیل و نفت سفید صرفه‌جویی کنیم و از محل فروش آنها روستاها و صنایع بعدی را گازرسانی کنیم که این همان درایت 40 سالگی است .

  تربتی در پایان گفت: امید داریم با حمایت نمایندگان مجلس بتوانیم خدمات بیشتری را برای مردم انجام دهیم .

  وی تصریح کرد: شرکت ملی گاز ایران افتخار دارد که در 40 سالگی انقلاب به پایان گاز رسانی به شهرها نزدیک شده است.

  مهندس تربتی در پایان گفت: شرکت ملی گاز ایران افتخار دارد بگوید این شرکت، انقلابی ترین صنعتی است که مردمی ترین خدمات را ارایه می دهد

راه اندازی مرکز آموزش اقتصادی، بهترین الگو برای توسعه اقتصاد کشور
 • 1397/11/13 شنبه راه اندازی مرکز آموزش اقتصادی، بهترین الگو برای توسعه اقتصاد کشور
  انقلاب اسلامی طی چهل سال خدمات زیربنایی گسترده ای را انجام داده؛ چراکه در واقع دولت ها در تمام دنیا،بزرگترین مسولیت شان تامین خدمات زیربنایی در همه حوزه هاست

  انقلاب اسلامی طی چهل سال خدمات زیربنایی گسترده ای را انجام داده؛ چراکه در واقع دولت ها در تمام دنیا،بزرگترین مسولیت شان تامین خدمات زیربنایی در همه حوزه هاست.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی ،علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در مراسم بهره برداری و کلنگ زنی بیش از 1300 پروژه گاز رسانی استان که با حضور حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت و جمعی از مقامات استانی و محلی، صبح امروز ( شنبه 13 بهمن ماه)  در مسجد روستای نسر تربت حیدریه برگزار شد، ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: اما کار دیگری که دولت ها باید انجام دهند ،توسعه اقتصاد خانوار روستایی است که این امر از سوی شرکت های توانمند و توسعه گرا انجام می شود.

  وی افزود: در همین راستا ما در این استان قصد داریم بر اساس الگو ی سازمان های موفق عمل کنیم.

  به گفته رزم حسینی، اگر ما می خواهیم توسعه متوازن داشته باشیم باید مثلث توسعه اقتصادی شامل سرمایه گزاران و کارآفرینان، نمایندگان مجلس و کارگزاران حکومت را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم؛ در این صورت می توانیم امنیت را در این سه رکن تجربه کنیم.

  این مقام مسئول بیان کرد: بدلیل فساد اداری، بروکراسی اداری و ... باید مدلی را طراحی کنیم که مقدمه گذر از این موارد باشد و ارکان حکومت بتوانند روی یک هدف مشترک متمرکز  شوند.

  وی با بیان اینکه باید بتوانیم مردم را توانمند کنیم ادامه داد: باید این گفتار را در استان خود نهادینه کنیم، این عقیده باید رواج پیدا کند که باید مجاهد اقتصادی تربیت کنیم یک کارآفرین قابل؛ توسعه منطقه ای این چنین بدست می آید.

  استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: ضلع مهمتر، پرورش مجاهد اقتصادی است که ریسک می کند و برای جوانان علاوه بر تولید ثروت ،اشتغال نیز ایجاد می کند.

  رزم حسینی اظهار کرد: نکته دیگر اینکه اقتصاد مقاومتی ،همان اقتصاد مردمی است؛ راه حل ساختن کشور بر عهده دولت ها نیست، بلکه با شرکت های غیر دولتی است.

  وی بیان کرد: بعد از کرمان،این دومین استان است که به 12 منطقه اقتصادی تقسیم شده و هر منطقه یک مسئول توسعه اقتصادی دارد این بهترین الگو برای نجات کشور است .

  رزم حسینی  تأکید کرد: باید مرکز آموزش اقتصادی راه اندازی کرده و بهره وری داشته های خود را افزایش دهیم، و با پول مردم و موسسات شغل ایجاد کنیم.

  وی با بیان اینکه ما در دهه ای هستیم که چالش اصلی ما در حوزه اقتصادی است، اظهار کرد: دشمن هم مساله اشتغال جوانان را هدف گرفته است،پس باید فناوری های جدید را گسترش دهیم و در حوزه های مردمی اشتغالزایی کنیم.

  استاندار خراسان رضوی گفت : امروز برای زیرساخت های اقتصادی کشور باید تلاش کرد، وقتی استان ما صد در صد جمعیت شهری اش گازدار است یعنی همه دولتهای قبل ،در این راه تلاش کرده اند.

  وی در پایان سخنان خود گفت: امروز باید ما از فروش نفت، بتوانیم طرح های جدیدی را به کار گیریم، نه اینکه آن را صرف تامین هزینه های جاری در کشور کنیم.

  استاندار خراسان رضوی در پایان اظهار داشت: ما برای ارتقای اخلاق،انقلاب کردیم و اخلاق ارتقا یافته با اقتصاد درست و سالم،کامل می شود
بهره مندی 97 درصدی جمعیت روستایی استان خراسان رضوی از نعمت گاز تا پایان سال آینده
 • 1397/11/13 شنبه بهره مندی 97 درصدی جمعیت روستایی استان خراسان رضوی از نعمت گاز تا پایان سال آینده
  تا پایان سال آینده ضریب نفوذ گازرسانی روستایی دراستان خراسان رضوی به 97 و نیم درصد می رسد.

  تا پایان سال آینده ضریب نفوذ گازرسانی روستایی دراستان خراسان رضوی به 97 و نیم درصد می رسد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی ،سید حمید فانی مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان رضوی در مراسم بهره برداری و کلنگ زنی دو خط انتقال گاز تربت حیدریه - کاشمر و دیزباد- تربت حیدریه که با حضور حسن منتظر تربتی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت ، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، صبح امروز ( شنبه 13 بهمن ماه) برگزار شد، ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: امروز بزرگترین پروژه گازرسانی استان خراسان رضوی در چهل سالگی انقلاب در این نقطه به صورت پایلوت افتتاح شد.

  وی در ادامه با بیان اینکه شرکت گاز استان خراسان رضوی رتبه نخست شبکه گذاری گاز در کشور با 31هزار کیلومتر شبکه و رتبه دوم در تعداد مشترکین با 2میلیون 200هزار مشترک را داراست افزود: سالانه 11 و نیم میلیارد متر مکعب گاز در این استان مصرف می شود.

  فانی تصریح کرد: حدود 100 درصد جمعیت شهری گازدار شده و فقط شهر "بار" باقی مانده که شرکت مهندس و توسعه گاز ایران در حال انجام این پروژه است که ان شاءالله اوایل سال آینده پروژه تکمیل می شود. همچنین در بخش روستایی نیز 85 درصد روستاهای بالای 20 خانوار از نعمت گاز بهره مند هستند که حدود 440 هزار خانوار را شامل می شود.

  این مقام مسئول افزود: عملیات گاز رسانی به 550 روستای دیگر در حال انجام است که انتهای سال آینده پرونده گازرسانی آنها نیز تمام می شود و ضریب نفوذ گازرسانی روستایی به 97 و نیم درصد می رسد.

  وی با بیان اینکه در سال 95 هر دو روز یک روستا در استان خراسان رضوی گازرسانی شد ادامه داد: درسال96 نیز هر 12 ساعت عملیات اجرایی گازرسانی به یک روستا آغاز و در 12ساعت دیگر یک روستا به شبکه سراسری گاز کشور متصل شد.
  فانی در ادامه سخنان خود در خصوص پروژه خط انتقال گاز  تربت حیدریه - کاشمر و دیزباد- تربت حیدریه گفت: پروژه ای که امروز به بهره برداری رسید دو پروژه خط انتقال بود که یکی افتتاح و یکی کلنگ زنی شد. همچنین امروز 113 روستا با جمعیت 19 هزار خانوار و شهر سمیع آباد در حوزه تربت جام به بهره برداری می رسد که مردم این مناطق بزودی اشتراک پذیری خود را آغاز می کنند ضمن اینکه 92 روستا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

  مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان رضوی گفت: در این روز همچنین 171 واحد صنعتی همزمان به بهره برداری می رسد .

  وی با بیان اینکه سال آینده برای گازرسانی در استان سال خوبی است بیان کرد: نکته مهم این است که امروز همه مناطق مورد نظر گازدار می شوند ولی اگر درست و ایمن مصرف نکنیم قطعا باعث سلب آرامش خواهد شد
خط انتقال گاز تربت حیدریه به کاشمر افتتاح شد
 • 1397/11/13 شنبه خط انتقال گاز تربت حیدریه به کاشمر افتتاح شد
  در آستانه چهلمین سالگی انقلاب اسلامی و دومین روز از دهه مبارک فجر، طی مراسمی با حضور معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، خط انتقال گاز16 اینچ تربت حیدریه به کاشمر صبح امروز (شنبه 13 بهمن ماه) به بهره برداری رسید.

  در آستانه چهلمین سالگی انقلاب اسلامی و دومین روز از دهه مبارک فجر، طی مراسمی با حضور معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، خط انتقال گاز16 اینچ تربت حیدریه به کاشمر صبح امروز (شنبه 13 بهمن ماه) به بهره برداری رسید.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گازخراسان رضوی ،بهرام صلواتی معاون مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در این مراسم با بیان این مطلب اظهار کرد: خط انتقال تربت حیدریه به کاشمر به طول 77 کیلومتر و با هدف تقویت و پایداری گاز شهرستان و روستاهای تربت حیدریه، کاشمر، برداسکن، رپوش، انابد و توسعه صنایع موجود و آتی منطقه از سوی شرکت ملی گاز ایران در دستور کار شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران قرار گرفت.

  وی افزود: این پروژه پس از مشخص شدن پیمانکار اجرایی و مشاور آن مطابق زمانبندی و پیمان فی مابین قرار بود طی 15 ماه اجرا شود و بر این اساس در دی ماه سال 96 کلنگ آن زده شد و مقرر شده بود در اردیبهشت سال 98 تزریق گاز شود که خوشبختانه با سرعت بالا و با حفظ کیفیت و رعایت استانداردها  زودتر از موعد مقرربه بهره برداری رسید.

  وی با اشاره به اینکه هزینه این پروژه بالغ بر 650 میلیارد ریال بوده است، گفت: کلیه تجهیزات پروژه مذکور از سوی شرکت های داخلی تأمین شده است.

  این خبر در حال تکمیل است...

آغازعملیات اجرایی خط انتقال گاز تقویتی دیزباد- تربت حیدریه
 • 1397/11/13 شنبه آغازعملیات اجرایی خط انتقال گاز تقویتی دیزباد- تربت حیدریه
  در آستانه چهلمین سالگی انقلاب اسلامی و دومین روز از دهه مبارک فجر، طی مراسمی با حضور معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، کلنگ پروژه خط انتقال گاز 30 اینچ تقویتی دیزباد - تربت حیدریه صبح امروز (شنبه 13 بهمن ماه) بر زمین زده شد.

  در آستانه چهلمین سالگی انقلاب اسلامی و دومین روز از دهه مبارک فجر، طی مراسمی با حضور معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، مدیران ارشد این شرکت، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مقامات استانی و محلی، کلنگ پروژه خط انتقال گاز 30 اینچ تقویتی دیزباد - تربت حیدریه صبح امروز (شنبه 13 بهمن ماه) بر زمین زده شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گازخراسان رضوی ،بهرام صلواتی معاون مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در این مراسم با بیان این مطلب اظهار کرد: این پروژه به طول 64 کیلومتر و با هزینه ای بالغ بر 1600 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد که با تکمیل آن طرح گازرسانی به ۱۷۱ روستا، ۶۰ صنعت و ۴ شهر تقویت می‌شود.

  وی افزود: مطابق قرارداد ۱۵ ماه زمان برای اجرای این طرح مورد نیاز است.

  به  گفته صلواتی این خط انتقال شامل یک ایستگاه ارسال کننده،  ۷ شیر بین راهی و دو ایستگاه حفاظت کاتدیک است و چهارجاده آسفالته، دوخط راه آهن و 18 رودخانه از جمله موانع خط به شمار می‌آید.

  وی تصریح کرد: در این پروژه نیز در نظر داریم مانند خط تربت حیدریه- کاشمر از امکانات داخلی و موجودی انبار شرکت ملی گاز ایران استفاده کنیم تا آن را زودتر از موعد مقرر به پایان برسانیم.

گازرسانی به 1 شهر و 205 روستا، 1105 واحد صنعتی و 2 خط انتقال؛ سهم شرکت گاز خراسان رضوی در چهل سالگی انقلاب
 • 1397/11/7 يكشنبه گازرسانی به 1 شهر و 205 روستا، 1105 واحد صنعتی و 2 خط انتقال؛ سهم شرکت گاز خراسان رضوی در چهل سالگی انقلاب
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، طرح گازرسانی به یک شهر، 205 روستا، 1105 واحدصنعتی و 2 خط انتقال مورد افتتاح و یا کلنگ زنی قرار خواهد گرفت.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، طرح گازرسانی به یک شهر، 205 روستا، 1105 واحدصنعتی و 2 خط انتقال مورد افتتاح و یا کلنگ زنی قرار خواهد گرفت.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمیدفانی با اعلام این خبر اظهار کرد: با تلاش های انجام شده در دهه فجر امسال شاهد بهره برداری و افتتاح رسمی طرح گازرسانی به شهر سمیع آباد و 113 روستای استان با هزینه 136 میلیارد و 767 میلیون تومان خواهیم بود.

  وی افزود: پروژه های گازرسانی به 171 واحد تولیدی و دو ایستگاه تقلیل فشار در سراسر استان نیز به طول 17 هزار و 540 متر شبکه و 24 میلیارد و 456 میلیون ریال در این مدت افتتاح می شود.

  فانی ادامه داد: افتتاح خط انتقال 16 اینچ تربت حیدریه - کاشمر با صرف هزینه 77 میلیارد تومان نیز بخش دیگر طرح های به اتمام رسیده شرکت ملی گاز ایران در خراسان رضوی است.

  مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: در همین مدت عملیات اجرایی گازرسانی به 92 روستا و 934 واحد تولیدی و صنعتی با اعتبار 200 میلیارد تومان آغاز می شود. همچنین کلنگ احداث خط انتقال 30 اینچ دیزباد-تربت حیدریه به طول 70 کیلومتر و اعتباری معادل 120 میلیارد تومان به صورت رسمی به زمین زده خواهد شد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: میزان اعتبار و هزینه های تخصیصی به پروژه های گفته شده بجز خطوط انتقال دیزباد - تربت حیدریه و تربت حیدریه – کاشمر که از محل اعتبارات ملی تامین شده از منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران می باشد.

  شرکت گاز خراسان رضوی هم اکنون با 31 هزار کیلومتر شبکه رتبه اول شبکه گاز کشور را دارا است.

خراسان رضوی رتبه اول شبکه گذاری گاز در کشور را دارا است
 • 1397/10/19 چهارشنبه خراسان رضوی رتبه اول شبکه گذاری گاز در کشور را دارا است
  مدیرعامل شرکت گاز استان با بیان این مطلب که خراسان رضوی رتبه اول شبکه گذاری گاز در کشور را دارا است گفت: برای تامین گاز روزهای سرد فصل زمستان آمادگی کامل داریم.

  مدیرعامل شرکت گاز استان با بیان این مطلب که خراسان رضوی رتبه اول شبکه گذاری گاز در کشور را دارا است گفت: برای تامین گاز روزهای سرد فصل زمستان آمادگی کامل داریم.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی اظهار داشت: با آغاز روزهای  سرد پاییز و زمستان در شش ماهه دوم سال شاهد مصرف ۷۰ درصدی این نعمت الهی در سبد بخش خانگی و تجاری هستیم که این حجم از مصرف نیازمند همکاری و تعامل شهروندان در بحث مصرف صحیح و ایمن گاز طبیعی است.

  وی با اشاره به آغاز موج سرمای زمستانی در اقصی نقاط استان، افزود: این شرکت آمادگی کامل برای مواجهه با روزهای سرد سال را دارد.

  فانی تصریح کرد: تدابیر لازم برای گازرسانی به بخش های مختلف مصرفی استان پیش بینی شده و سرویس، تعمیر و نگهداری تاسیسات گازرسانی، تعویض قطعات و تجهیزات، مهیا کردن وسایل و تجهیزات مورد نیاز گازرسانی ازجمله اقداماتی است که از ماه ها قبل توسط کارشناسان شرکت گاز خراسان رضوی در راستای خدمت رسانی بهتر به مشترکان صورت پذیرفته است.

  وی ادامه داد: تاکنون ۳۱ هزار و ۴۵۴ کیلومتر شبکه گاز در این استان اجرا شده است که از این حیث استان  رتبه اول شبکه گذاری گاز در کشور را دارا می باشد.

  فانی همچنین در توصیه ای به ادارات دولتی اظهار داشت: مطابق بخشنامه معاون اول رئیس جمهور ، کلیه سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری تا پایان سال موظف به رعایت کامل مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی بوده و باید  حداقل پنج درصد در مصرف گاز طبیعی چهارماهه پایانی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته صرفه جویی داشته باشند که باید مواردی از جمله  رعایت دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد در فضاهای داخلی و بسته و دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد در راهروها و فضاهای عمومی سرپوشیده، روشن نمودن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز وقت اداری و خاموش نمودن آنها یک ساعت قبل از پایان وقت اداری، خاموش نمودن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل و استفاده از دستگاه‌های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا  در اولویت قرار دهند. در صورت عدم رعایت مفاد بخشنامه در هر مورد، شرکت گاز خراسان رضوی، پس از یک بار اخطار کتبی، مراتب را به استانداری ارسال می کند و در صورت تخطی مجدد، مطابق مقررات مربوط با دستگاه اجرایی رفتار خواهد شد.

  وی با بیان اینکه گاز نیاز امروز و فردای جامعه است واز مردم استان تقاضا داریم  با مدیریت صحیح مصرف، زمینه ماندگاری این نعمت الهی را برای آیندگان فراهم آورند، اظهار داشت: خراسان رضوی با دارا بودن دو میلیون و ۲۲۰ هزار مشترک شهری و روستایی سالانه بطور میانگین ۱۱ و نیم میلیارد مترمکعب گاز مصرف می کند.

گازرسانی به 70 روستای نیشابور در حال اجراست
 • 1397/10/19 چهارشنبه گازرسانی به 70 روستای نیشابور در حال اجراست
  سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی گفت: عملیات گازرسانی به 70 روستا با جمعیت هفت هزار و 227 خانوار هم اینک در سطح شهرستان نیشابور در حال اجرا است.

   

      سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی گفت: عملیات گازرسانی به 70 روستا با جمعیت هفت هزار و 227 خانوار هم اینک در سطح شهرستان نیشابور در حال اجرا است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید احمد علوی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: 377 روستا با 51 هزار و 346 خانوار جمعیت در شهرستان نیشابور واجد شرایط گازرسانی هستند. از این تعداد تاکنون 297 روستا با جمعیت 42 هزار و 40 خانوار از مزایای شبکه گازرسانی بهره می برند.

  وی میزان مصرف گاز 9 ماهه نخست امسال در نیشابور را یک میلیارد و 626 میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: این رقم در سال گذشته یک میلیارد و 454 میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه شاهد افزایش 12 درصدی مصرف گاز طبیعی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

  علوی خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از مصرف گاز نیشابور در این مدت مربوط به صنایع و نیروگاهها است.

  سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی شهرهای خرو، قدمگاه، درود، بار، عشق آباد و چکنه را در شهرستان نیشابور متصل به شبکه گاز ذکر کرد و افزود: این شهرستان 42 هزار و 706 مشترک روستایی و 115 هزار و 21 مشترک شهری گاز دارد.

  مرکز شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در فاصله 127 کیلومتری غرب مشهد واقع است.

تولید بازی موبایلی راز متان با محوریت مصرف ایمن و بهینه گازطبیعی
 • 1397/10/12 چهارشنبه تولید بازی موبایلی راز متان با محوریت مصرف ایمن و بهینه گازطبیعی
  سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی از اتمام مراحل تولید بازی موبایلی راز متان با هدف آموزش مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی برای رده های سنی مختلف توسط این شرکت خبر داد.

  سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی از اتمام مراحل تولید بازی موبایلی "راز متان" با هدف آموزش مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی برای رده های سنی مختلف توسط این شرکت خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیداحمدعلوی دراین باره گفت: بازی"راز متان" با محور آموزش راهکارهای مصرف ایمن و بهینه گاز ویژه رده‌های سنی مختلف طراحی و پیاده سازی شده است.

  وی با اشاره به فضای حاکم به داستان این بازی افزود: رازمتان با سناریوی آموزشی و معمایی طراحی شده و به گونه است که کاربران در حین بازی با خطرات احتمالی گازطبیعی آشنا شده و شیوه های مدیریت مصرف گاز را فرا می گیرند.

  علوی با بیان این مطلب که جلسات گسترده‌ای با کارشناسان مطرح حوزه جامعه شناسی و روانشناسی کودک برای پیاده سازی مطلوب این طرح برگزار شده گفت: تلاش کرده ایم تا جذابیت های گرافیکی و معمایی بازی، مطابق با سنین مختلف طراحی و تولید شود.

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی درباره دلیل نام گذاری این بازی به نام "رازمتان" اظهار کرد: نام دیگر گاز طبیعی، "متان" است و کشف حقیقت تاثیرگذاری این ماده حیاتی در زندگی انسان امروز یکی از اهداف این بازی می باشد.

  علوی افزود: بازی راز متان در بستر اندورید و IOS طراحی شده و علاقمندان می توانند برای استفاده از این برنامه، فایل نصبی را از مارکت هایی همچون "کافه بازار"، "مایکت" و "گوگل پلی" و برای نصب بر روی آیپد و تلفن های آیفون از "سیب اپ" دریافت کنند.

پرداخت بیش از ۹۵ درصد از تعهدات شرکت ملی گاز ایران به آموزش و پرورش در سال‌های اخیر
 • 1397/10/5 چهارشنبه پرداخت بیش از ۹۵ درصد از تعهدات شرکت ملی گاز ایران به آموزش و پرورش در سال‌های اخیر
  با اهتمام شرکت ملی گاز ایران، بیش از ۹۵ درصد از تعهدات این شرکت به وزارت آموزش و پرورش طی سال‌های ۹۴ تا پایان آذر ۹۷ انجام و مبلغ ۱۱۶۴ میلیارد تومان به این وزارتخانه جهت نوسازی و تجهیز مدارس به سامانه‌های گرمایشی پرداخت شده است.
  به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمدحسین حسینی، مدیر مالی و ذی‌حساب شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: مطابق با قوانین، شرکت ملی گاز ایران می بایست از محل وصول عوارض گازرسانی، نسبت به پرداخت ۲۰ درصد از این عوارض به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزات مدارس کشور اقدام نماید که تا کنون بطور کامل به این تعهدات عمل نموده است.  
  وی در ادامه، افزود: بدین ترتیب، طی سال‌های ۹۴ تاکنون از مجموع ۱۲۳۰ میلیارد تومان سهم عوارض مدارس، مبلغ ۱۱۶۴ میلیارد تومان که معادل بیش از ۹۵ درصد تعهدات می باشد به این وزارتخانه پرداخت شده است.
  حسینی با بیان این که ۵ درصد باقی‌مانده نیز عمدتاً به دلیل عدم پرداخت برخی از مطالبات شرکت توسط مشترکان عمده است، اظهار داشت: این مبالغ و مطالبات که معمولاً در هر سال مالی وجود داشته، به سال آینده موکول می‌شود که طبیعتاً مبلغ مذکور نیز پس از وصول مطالبات، به سرعت پرداخت خواهد شد.
  مدیر مالی و ذی‌حساب شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون نیز در مجموع، مبلغ ۲۱۲ میلیارد تومان به وزارت آموزش و پرورش پرداخت شده که ۱۸۶ میلیارد آن مربوط به امسال و الباقی آن، بدهی سال گذشته بوده که امسال تسویه گردید.
  وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و مالی کشور در سال جاری، تصریح کرد: موضوع کمک به آموزش و پرورش و توسعه و تعالی این سازمان که تربیت‌کننده نسل آینده است، از اولویت‌های وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران بوده و بر همین مبنا، با اتخاذ رویکردهای مالی مناسب، این شرکت به تمام تعهدات خود مطابق قانون عمل کرده است.
  حسینی در پایان با ابراز تأسف و تاثر از حادثه آتش‌سوزی کلاس درس در زاهدان و جان باختن تعدادی از فرزندان عزیز این مرز و بوم، خاطرنشان کرد: امیدواریم که وزارت آموزش و پرورش با بهره گیری از این منابع مالی و سایر منابع برنامه‌ریزی شده، بتواند زمینه تحصیل، تعلیم و تعلم بی‌دغدغه فرزندان ایران عزیز را بیش از گذشته فراهم آورده و در عین حال، ضمن رفع زمینه‌های خطر و ارایه آموزه‌های لازم به دانش‌آموزان عزیز، زمینه اعتلای فرهنگ استفاده صحیح، ایمن و بهینه از منابع و تجهیزات و وسایل نفتی و گازی و ... را ایجاد کرده تا در آینده، دیگر شاهد بروز این حوادث نباشیم.
38 درصد گاز طبیعی خراسان رضوی در بخش نیروگاهی مصرف شد
 • 1397/10/2 يكشنبه 38 درصد گاز طبیعی خراسان رضوی در بخش نیروگاهی مصرف شد
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در مدت زمان 9 ماهه نخت سال 97، سه میلیارد و 326 میلیون مترمکعب گاز تحویل بخش نیروگاهی شده که این رقم معادل 38 درصد مصرف گاز استان دراین مدت است.

   مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در مدت زمان 9 ماهه نخت سال 97، سه میلیارد و 326 میلیون مترمکعب گاز تحویل بخش نیروگاهی شده که این رقم معادل 38 درصد مصرف گاز استان دراین مدت است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی با اعلام این خبر اظهار کرد: در این مدت شش نیروگاه بزرگ تولید برق استان، سه میلیارد و 326 میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده اند که به ترتیب نیروگاه نیشابور با 951 میلیون مترمکعب و شمس با 41 میلیون مترمکعب بیشترین و کمترین آمار مصرف این بخش را به خود اختصاص داده اند.

  وی افزود: همچنین نیروگاه فردوسی با 815 میلیون مترمکعب، شریعتی 534، طوس 520 و نیروگاه مشهد با 465 میلیون مترمکعب به ترتیب در رده های بعدی قرار دارند.

  مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: در مدت زمان 9 ماهه سال گذشته، سه میلیارد و 169 میلیون مترمکعب گاز تحویل نیروگاههای استان شده است. این رقم نشان دهنده رشد 5 درصدی گازرسانی به این بخش در سال جاری است.

  فانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز فصل زمستان گفت: از ماههای گذشته، تمام پیش بینی های لازم برای تامین حداکثری انرژی گرمایشی گاز مشترکین اندیشیده شده است. امیدواریم مردم نیز با همکاری در مصرف ایمن و بهینه این نعمت الهی زمینه خدمت رسانی مطلوب و هر چه بهتر خادمان خود را فراهم کنند.

  این مقام مسئول یادآور شد؛ مصرف صحیح و ایمن گاز طبیعی راهکار بهره‌مندی آیندگان از این نعمت خدادادی است.

  استان خراسان رضوی با 31 هزار و 325 کیلومتر شبکه گاز و دو میلیون و 209 هزار و 844 مشترک به ترتیب رتبه های اول و دوم این حوزه را در کشور به خود اختصاص داده است.

   

آغاز طرح پایش ادارات دولتی استان برای رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز
 • 1397/9/25 يكشنبه آغاز طرح پایش ادارات دولتی استان برای رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از آغاز طرح پایش ادارات دولتی استان برای مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در پی صدور بخشنامه معاون اول رئیس جمهوری خبر داد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از آغاز طرح پایش ادارات دولتی استان برای مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در پی صدور بخشنامه معاون اول رئیس جمهوری خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمیدفانی با اعلام این خبر اظهار کرد: مطابق این بخشنامه، کلیه سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری تا پایان سال موظف به رعایت کامل مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی هستند.

  وی افزود: برای تحقق این بخشنامه رعایت دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد در فضاهای داخلی و بسته و دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد در راهروها و فضاهای عمومی سرپوشیده، روشن نمودن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز وقت اداری و خاموش نمودن آنها یک ساعت قبل از پایان وقت اداری، خاموش نمودن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل و استفاده از دستگاه‌های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا ( A و B) در اولویت قرار خواهد داشت.

  فانی اضافه کرد: انجام معاینه فنی کلیه موتورخانه‌ها توسط شرکت‌های تایید صلاحیت شده (بر اساس ماده ۱۷ قانون هوای پاک)، سرویس و تعمیر دوره‌ای تجهیزات گازسوز از طریق متخصصان مجاز و نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه به منظور افزایش ضریب ایمنی و بازدهی وسایل گازسوز نیز جزء وظایفی است که باید توسط ادارات با جدیت پیگیری و دنبال شود.

  وی گفت: تمام ادارات و سازمان های دولتی موظف هستند حداقل پنج درصد در مصرف گاز طبیعی چهارماهه پایانی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته صرفه جویی کنند.

  فانی تاکید کرد: در صورت عدم رعایت مفاد بخشنامه در هر مورد، شرکت گاز خراسان رضوی، پس از یک بار اخطار کتبی، مراتب را به استانداری ارسال می کند و در صورت تخطی مجدد، مطابق مقررات مربوط با دستگاه اجرایی ذی‌ربط رفتار خواهد شد.

  وی با اشاره به نقش موثر رسانه‌ها در جهت دهی به افکار عمومی، خواستار همکاری اصحاب رسانه، نسبت به اطلاع‌رسانی مناسب برای بهره‌گیری از روش‌های موثر جهت ترغیب جامعه به صرفه‌جویی و کاهش مصرف گاز طبیعی شد.

   گفتنی است؛ طرح پایش ادارات دولتی استان در راستای مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، از تاریخ 15 آذرماه امسال آغاز شده است.

هفت نکته طلایی برای استفاده ایمن از نعمت گاز
 • 1397/9/25 يكشنبه هفت نکته طلایی برای استفاده ایمن از نعمت گاز
  رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی گفت: مشترکین باید در استفاده از وسایل گرمایشی نکات نکات ایمنی را بطور جدی رعایت کنند.
  رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی گفت: مشترکین باید در استفاده از وسایل گرمایشی نکات نکات ایمنی را بطور جدی رعایت کنند. به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید احمد علوی اظهار کرد: اولین نکته ای که شهروندان در آغاز فصل سرما باید به آن توجه کنند کارکرد درست وسایل گاز سوز است. در صورت معیوب بودن وسایل باید ازطریق متخصصین و مراکز مجاز برای کنترل و رفع معایب اقدام کنند. استفاده از کلاهک اچ و اطمینان از باز بودن مسیر دودکش امری ضروری می باشد که برای این مورد افراد می توانند وزنه ای را از مسیر دودکش به پایین توسط نخ هدایت کرده و اگر وزنه در محل ورودی دودکش مشاهده شد مسیر باز می باشد،در غیر این صورت مسیر مسدود بوده و جهت باز بینی مسیر باید اقدامات لازم انجام شود. نکته بعدی استفاده از لوله های بخاری استاندارد است. لوله بخاری باید فلزی بوده و تحت هیچ شرایطی نباید از لوله های فنری یا آکاردئونی استفاده کرد. کنترل دقیق اتصالات شیلنگ به بخاری و لوله گاز نیز نکته دیگری است که باید مد نظر قرار گیرد. حداکثر طول شلنگ باید ۱ متر و ۲۰ سانتی متر باشد و دو طرف محل اتصال با بست فلزی محکم شده و از هیچ وسیله دیگری استفاده نشود. علوی افزود: نکته بعدی گرم بودن وسیله گاز سوز بعد از روشن کردن است. اگر لوله دودکش سرد باشد علامتی برای مکش معکوس گاز سمی محسوب می شود. وی ادامه داد: از تمام رسانه ها تقاضا داریم در نیمه دوم سال نکات ایمنی در مصرف گاز را به صورت مداوم به مردم گوشزد کنند. همچنین مشترکان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن های ۳۷۰۷۴ و یا ۱۹۴ تماس حاصل نمایند و از موارد ایمنی در نصب وسایل گرمایشی و استفاده از آنها اطلاع پیدا کنند.
استانداردها و دستورالعمل‌های پژوهشی گاز خراسان رضوی در ایستگاه پایانی
 • 1397/9/21 چهارشنبه استانداردها و دستورالعمل‌های پژوهشی گاز خراسان رضوی در ایستگاه پایانی
  رئیس امور تدوین استانداردهای شرکت ملی گاز ایران گفت: پروژه های تعریف شده در شرکت گاز خراسان رضوی از قابلیت خوبی برای تبدیل شدن به یک استاندارد یکپارچه برخوردار است.

  رئیس امور تدوین استانداردهای شرکت ملی گاز ایران گفت: پروژه های تعریف شده در شرکت گاز خراسان رضوی از قابلیت خوبی برای تبدیل شدن به یک استاندارد یکپارچه برخوردار است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، فرهاد پروند در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به حجم پروژه‌های پژوهشی تعریف شده در گاز خراسان رضوی اظهار کرد: این شرکت یکی از مجموعه های فعال استانی در حوزه پژوهش و فناوری است که ارتباط بسیار خوبی نیز با ستاد ملی گاز دارد. یکی از رسالت‌های امور پژوهش و فناوری ستاد، برقراری ارتباط مطلوب با امور پژوهش شرکت های گاز استانی است که این مهم به لطف پویایی و نشاط کارکنان شرکت گاز خراسان رضوی در بالاترین سطح می باشد.

  وی افزود: شرکت گاز خراسان رضوی یکی از شرکتهای فعال در مسیر تعریف پروژه برای تدوین استانداردهای جدید است. حجم تعریف شده پروژه های این شرکت در مقایسه با سایر شرکت های گاز استانی قابل توجه بوده و معتقدم این شرکت پیشرو در حوزه پژوهش و فناوری است.

  فرهاد پروند با بیان این مطلب که یکی از کارکردهای امور پژوهش و فناوری ستاد، استاندارد کردن پروژه های پژوهشی انجام شده توسط شرکت های گاز استانی است گفت: امور پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران دارای کمیته های مختلفی در حوزه تدوین استاندارد است که در بخش های مختلفی همچون مهندسی، بازرسی، اچ اس ای، انتقال و سایر حوزه های بهره برداری مشغول به فعالیت می باشد. طرح ها و پروژه های شرکت های گاز استانی در این کمیته ها مورد ارزیابی و بررسی دقیق قرار گرفته و پس از تائید به عنوان یک استاندارد در شورای استاندارد مطرح می‌شود پس از آن نیز به تصویب هیات مدیره رسیده و در سایت شرکت ملی گاز ایران منتشر می شود. این استاندارها پس از انتشار به عنوان سندلازم الاجرا در تمام پالایشگاه‌ها، خطوط انتقال و شرکت های گاز استانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

  وی اضافه کرد: در این سفر، چهار استاندارد و دستورالعمل پژوهشی شامل استانداردهای "بستر تست و آزمون نفوذ گاز در قطعات الاستومری"RGD" و مشخصات فنی صداخفه کن و دو دستورالعمل "نگهداری و پایش گرمکن های گازی" و "روش آزمون تغییر رده انرژی گرمکن های غیرمستقیم ایستگاههای تقلیل فشار" با همکاری واحد پژوهش شرکت گاز خراسان رضوی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. تلاش می کنیم تا با سرعت و دقت زمینه تبدیل این استانداردها و دستورالعمل‌ها را به یک استاندارد یکپارچه و سراسری فراهم کنیم.

  گفتنی است؛ مراحل تحقیق و بررسی استانداردها و دستورالعمل‌های پژوهشی شرکت گاز خراسان رضوی از سال 1393 آغاز گردیده و پیش از نیز برای کمیته های فنی ستاد پژوهشی شرکت ملی گاز ایران ارسال شده است.

100درصد روستاهای واجدشرایط مه ولات گازدارند
 • 1397/9/10 شنبه 100درصد روستاهای واجدشرایط مه ولات گازدارند
  رئیس بهره برداری گاز شهرستان های شرکت گاز خراسان رضوی گفت: با اقدامات انجام شده هم اکنون 100درصد جمعیت شهری و روستایی واجدشرایط مه ولات از نعمت الهی گاز برخوردار هستند.
  رئیس بهره برداری گاز شهرستان های شرکت گاز خراسان رضوی گفت: با اقدامات انجام شده هم اکنون 100درصد جمعیت شهری و روستایی واجدشرایط مه ولات از نعمت الهی گاز برخوردار هستند.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدرضاغفاریان با اعلام این خبر اظهار کرد: هم اکنون 27 روستای واجدشرایط با جمعیتی بالغ بر 9 هزار و 163 خانوار و دو شهر شادمهر و فیض آباد شهرستان مه ولات به شبکه سراسری گاز کشور متصل هستند.
  وی افزود: از مجموع 19 هزار و 90 مشترک این شهرستان، 10 هزار و 363 مشترک در بخش روستایی و هشت هزار و 727 مشترک در بخش شهری سکونت دارند. همچنین هشت هزار و 168 انشعاب روستایی و 5 هزار و 540 انشعاب شهری با 473 کیلومتر شبکه گازرسانی در سطح شهرها و روستاهای مه ولات اجرایی شده است.
  شهرستان مه ولات در خراسان رضوی است و از شمال به تربت حیدریه، از شرق به رشتخوار و خواف، از جنوب به گناباد و از غرب به شهرستان خلیل‌آباد محدود می‌گردد.
برگزاری مانور نشت اودرانت در ایستگاه TBS ملک آباد مشهد
 • 1397/9/10 شنبه برگزاری مانور نشت اودرانت در ایستگاه TBS ملک آباد مشهد
  رئیس اداره گاز منطقه شش مشهد از برگزاری مانور نشت اودرانت با هدف سنجش میزان آمادگی درون سازمانی و تعامل با سازمانی دیگر در ایستگاه TBS باغچه در ملک آباد مشهد خبر داد.
  رئیس اداره گاز منطقه شش مشهد از برگزاری مانور نشت اودرانت با هدف سنجش میزان آمادگی درون سازمانی و تعامل با سازمانی دیگر در ایستگاه TBS باغچه در ملک آباد مشهد خبر داد.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، محمدمهدی خانی در حاشیه برگزاری این مانور که پیش از ظهر امروز چهارشنبه هفتم آذرماه 97 برگزار شد، گفت: طبق سناریوی از پیش برنامه ریزی شده برای این انجام این مانور، وقوع حادثه ای در ایستگاه گاز TBS  باغچه در ملک آباد مشهد، منجر به نشت اودرانت در فضا و ایجاد نگرانی و هراس برای مردم به علت انتشار بوی شدید این ماه شیمیایی می شود. در ادامه تیم های امدادی و ستادی شرکت استان به محل اعزام شده و با ایمن سازی و اطلاع رسانی دقیق از بروز خطرات احتمالی بعدی جلوگیری و آرامش روانی منطقه را فراهم می کنند.
  وی افزود: در این مانور که در سطح B برگزار شد واحدهای درون سازمانی شامل ادرات گاز مناطق 6 ، 2، روابط عمومی، حراست و HSE شرکت گاز استان و همچنین ادارات آتش نشانی، نیروی انتظامی، اورژانس 115 و بخشداری ملک آباد نیز به عنوان واحدهای درگیر برون سازمانی حضور داشتند.
  به گفته رئیس اداره گاز منطقه شش مشهد، سنجش میزان آمادگی نیروهای امدادی در مواجهه با شرایط بحرانی، ارتقای آمادگی درون سازمانی و تعامل و هماهنگی در ابعاد برون سازمانی از دلایل برگزاری این مانور بود.
  لازم به توضیح است؛ گاز متان گازی قابل اشتعال بوده که بو و رنگ ندارد و برای بودار کردن آن از ماده‌ای شیمیایی به نام اودرانت استفاده می شود.
افتتاح منطقه عملیاتی شرکت گاز در جوار بارگاه رضوی
 • 1397/9/10 شنبه افتتاح منطقه عملیاتی شرکت گاز در جوار بارگاه رضوی
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: تسریع در خدمت رسانی و تکریم زائران و مجاورین بارگاه رضوی، دلیل اصلی افتتاح و راه اندازی اداره گاز منطقه 8(ثامن) در محدوده حرم مطهر است.
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: تسریع در خدمت رسانی و تکریم زائران و مجاورین بارگاه رضوی، دلیل اصلی افتتاح و راه اندازی اداره گاز منطقه 8(ثامن) در محدوده حرم مطهر است.
  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمیدفانی در مراسم افتتاح و بهره برداری اداره گاز منطقه 8(ثامن) این شرکت در مشهد اظهار کرد: همزمان با ولادت پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) اداره گاز منطقه ۸ (ثامن) شرکت گاز استان به عنوان منطقه‌ای جدید در شهر مشهد فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.
  وی بابیان این مطلب که در ساختار سازمانی شرکت ملی گاز ایران به ازای هر منطقه باید 100هزار مشترک وجود داشته باشد گفت: اداره گاز منطقه 8(ثامن)، وظیفه خدمت رسانی به 137 هزار مشترک را برعهده خواهد داشت.
  فانی وجود بارگاه مطهر امام رضا(ع)، فشردگی جمعیتی منطقه و روند رو به افزایش ساخت و سازها را از دلایل اصلی راه اندازی این منطقه عنوان کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم زمان طلایی(گلدن تایم) خدمت رسانی در این نقطه حساس و فشرده شهر مشهد را به حداقل برسانیم.
  مدیرعامل شرکت گاز استان ادامه داد: محدوده جغرافیایی خدمت رسانی اداره گاز منطقه 8(ثامن)، حدفاصل میدان امام حسین(ع) تا میدان شهدا، میدان شهدا تا چهارراه لشکر و میدان بسیج تا انتهای بلوار نخریسی، بلوار شهید رستمی تا تقاطع خیابان سرخس و از ابتدای بلوار شهید رستمی تا میدان عباسپور تا میدان امام حسین(ع) خواهد بود.
  وی در پایان از راه اندازی امداد موتوری شرکت گاز خراسان رضوی در منطقه ثامن مشهد خبر داد و گفت: یکی از اقدامات دیگری که بزودی شاهد انجام آن خواهیم بود بکارگیری امداد موتوری مجهز در این منطقه خواهد بود تا بتوانیم در زمان های خاص خدمات سریعتری را به مردم ارائه کنیم.
3000 دانش‌آموز مشهدی به عنوان سفیران گاز معرفی می شوند
 • 1397/8/29 سه‌شنبه 3000 دانش‌آموز مشهدی به عنوان سفیران گاز معرفی می شوند
  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی از شروع دوره های آموزشی آشنایی با مصرف صحیح و ایمن گاز طبیعی برای دانش آموزان دوره ابتدایی با هدف تربیت سفیران ایمنی گاز در مشهد طی سال 97 خبر داد.

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی از شروع دوره های آموزشی آشنایی با مصرف صحیح و ایمن گاز طبیعی برای دانش آموزان دوره ابتدایی با هدف تربیت سفیران ایمنی گاز در مشهد طی سال 97 خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیداحمدعلوی با اعلام این خبر اظهار کرد: این دوره آموزشی طی قراردادی با یک موسسه آموزشی در سطح تعدادی از مدارس شهر مشهد اجرا می شود. طبق برنامه ریزی انجام شده در پنج ماه پایانی امسال، 30 دوره آموزشی با حضور حداقل 3000 دانش آموز در مدارس سطح شهر مشهد برگزار می شود و در صورت اجرای موفق طرح توسط مجری شرایط افزایش دوره ها مورد بازبینی قرار خواهد گرفت.

  وی با اشاره به ضریب نفوذ بالای گاز در شهرها و روستاهای استان اظهار امیدواری کرد: با اجرای این طرح زمینه تربیت نسلی آشنا با موضوعات ایمنی و مصرف بهینه گاز فراهم شود.

  علوی با اشاره به لزوم بکارگیری تمام ابزارهای اطلاع رسانی برای آشنایی هر چه بیشتر مردم درباره انرژی گاز تصریح کرد: مدارس با در اختیار داشتن هزاران دانش آموز ظرفیت فرهنگ سازی خوبی برای آموزش مصرف صحیح این نعمت الهی دارند و امیدواریم با اجرای موفق این طرح در آینده ای نزدیک شاهد ارتقای شاخص میزان مصرف در جامعه باشیم.

  به گفته علوی، آموزش مباحث ایمنی گاز طبیعی، کارکرد صحیح وسائل گرمایشی همانند بخاری و آبگرمکن ، اهمیت گاز طبیعی به عنوان سرمایه ای ملی و راهکارهای کاهش مصرف گاز در روزهای سرد سال از مهمترین مطالب مطروحه در این کلاس ها خواهد بود.

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان اضافه کرد: از دیگر برنامه های این کلاس ها می توان به توزیع کتابچه های متناسب با سنین دانش آموزان دوره ابتدایی(تالیف شرکت گاز خراسان رضوی)، برگزاری مسابقه و اهدای جوایز اشاره کرد.

  گفتنی است؛ دوره های آموزشی سفیران ایمنی گاز در مشهد طرحی مشترک با همکاری امور روابط عمومی و واحد آموزش شرکت گاز استان است.

ضریب نفوذ شهری گازطبیعی در خراسان رضوی 99/9 است
 • 1397/8/26 شنبه ضریب نفوذ شهری گازطبیعی در خراسان رضوی 99/9 است
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به گازدار بودن 74 شهر از مجموع 76 شهر واجدشرایط این استان گفت: هم اکنون ضریب نفوذ شهری گازطبیعی در خراسان رضوی99/9 است

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به گازدار بودن 74 شهر از مجموع 76 شهر واجدشرایط این استان  گفت: هم اکنون ضریب نفوذ شهری گازطبیعی در خراسان رضوی 99/9 است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدحمید فانی با بیان این مطلب که پروژه گازرسانی به دو شهر باقی مانده خراسان رضوی درحال اجراست اظهار کرد: با اتصال این دو شهر، شاهد ارتقای ضریب نفوذ گازشهری به 100درصد خواهیم بود.

  وی افزود: هم اکنون 74 شهر استان با جمعیت یک میلیون و 432 هزار و 425 خانوار از نعمت گاز بهره‌مند هستند و با گازدار شدن بار و سمیع آباد نیز دو هزار و 739 خانوار دیگر به این رقم افزوده خواهد شد.

  فانی با اشاره به وجود یک میلیون و 756 هزار و 988 اشتراک پذیری در سطح شهرهای استان تصریح کرد: تاکنون برای گازرسانی به این تعداد شهر، 11 هزار و 90 کیلومتر شبکه گاز و 559 هزار و 618 مورد انشعاب اجرایی شده است.

  وی یادآور شد: تا قبل از سال 57، تنها شهر مشهد گازدار بود که این رقم طی چهار دهه فعالیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به 74 شهر رسید.

  مدیرعامل شرکت گاز استان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز فصل سرما بر لزوم مدیریت مصرف بهینه و ایمن گاز در بخش خانگی تاکید کرد و گفت: مدیریت مصرف گاز ضامن آرامش جامعه است.

  استان خراسان رضوی به ترتیب رتبه های اول و دوم شبکه گذاری و تعداد مشترکین گاز کشور را به خود اختصاص داده است
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
تعداد بازديد اين صفحه: 12371