اوقات شرعي

True

نظرسنجی

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی: لزوم افزایش راندمان کاری موتورخانه هتل‌ها در راستای مدیریت مصرف انرژی مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: نیازمند همکاری سازمانها و دستگاهای دولتی و خصوصی در راستای افزایش راندمان کاری موتورخانه هتل ها و هتل آپارتمانها به جهت مدیریت صحیح مصرف انرژی کشور هستیم.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: نیازمند همکاری سازمانها و دستگاهای دولتی و خصوصی در راستای افزایش راندمان کاری موتورخانه هتل ها و هتل آپارتمانها به جهت مدیریت صحیح مصرف انرژی کشور هستیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی پیش از ظهر امروز (15دی ماه) در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری اجرای طرح ملی "افزایش کارایی موتورخانه هتلها" که در سالن آمفی تئاتر شرکت گاز استان برگزار شد اظهار کرد: امیدوارم با امضای این توافق نامه زمینه حرکت به سمت بهینه سازی و مدیریت مطلوب مصرف انرژی علی الخصوص در بخش گاز توسط هتل‌ها و هتل آپارتمانهای سطح کشور فراهم شود.

وی با تاکید بر لزوم پایبندی همه طرفین به این تفاهم نامه گفت: هدف همه دوستان و مدیران حاضر در این توافق‌ حرکت به سمت مدیریت مصرف صحیح انرژی است.

فانی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از عدم دقت در تولید بخاری های گاز سوز با رده های انرژی غیرمنطبق با استاندارهای ملی اظهار کرد: در حال حاضرعمده بخاری های تولیدی کشور در رده‌های انرژی پایین F  و G قرار دارد. یکی از اهداف دیگر مورد پیگیری توسط کارشناسان پژوهشی گاز خراسان رضوی همکاری در زمینه تولید بخاری هایی با رده انرژی A  تا D است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی مدیریت بهینه سازی مصرف سوخت در بخش هتل آپارتمان ها را اقدام جدیدی دانست و افزود: بی شک تاثیرات شگرف اجرای این پروژه بزودی در کل کشور نمایان خواهد شد.

انتقاد از مصرف بی رویه گاز در هتلها و هتل آپارتمانهای استان

در ادامه این مراسم علی وکیلی، مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور نیز با انتقاد از مصرف بی رویه انرژی در کشور گفت: متاسفانه ساختمان به تنهایی بخش قابل ملاحظه‌ای از شاخص مصرف انرژی کل کشور را در خود جای داده است.

وی عنوان کرد: بر اساس استاندارد تدوین شده "برچسب انرژی"، تعداد زیادی از ساختمان های کشور حتی در رده مصرف انرژی G هم قرار ندارد و این موضوع در بخش هتل‌ داری خراسان رضوی و شهر مشهد بیشتر است.

سیدایمان پیش بین، رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت گاز خراسان رضوی نیز در این مراسم با اشاره به اجرای طرح ملی افزایش کارایی موتورخانه ها در سطح شهر مشهد خاطرنشان کرد: پایلوت این طرح شهر مشهد خواهد بود. این امر به دلیل آن است که بیش از 50 درصد فضای اقامتی کشور در مشهد وجود داشته و به موازات آن 30 درصد تولیدکنندگان لوازم گازسوز کشور نیز دراین شهر مستقر شد‌ه‌اند.

گفتنی است؛ تفاهم نامه همکاری طرح ملی "افزایش کارایی موتورخانه‌ها " با محوریت هتلها و هتل آپارتمانهای خراسان رضوی برای اولین بار در سطح کشور با هدف بهینه سازی انرژی و با مشارکت شرکت گاز خراسان رضوی، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، اتحادیه هتلداران

خراسان رضوی، اتحادیه هتل آپارتمان داران استان و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور منعقد شد.

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 312