اوقات شرعي

True

محاسبه گاز بهاء

           
          
          

نظرسنجی

پویایی شرکت گاز خراسان رضوی در مسیر تعالی
 • 1396/10/26 سه‌شنبه پویایی شرکت گاز خراسان رضوی در مسیر تعالی
  ارزیابی تیم اعزامی جایزه سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران با اعلام پویایی شرکت گاز خراسان رضوی در مسیر تعالی به ایستگاه آخر رسید.

  ارزیابی تیم اعزامی جایزه سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران با اعلام پویایی شرکت گاز خراسان رضوی در مسیر تعالی به ایستگاه آخر رسید.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در مراسم اختتامیه ارزیابی شرکت گاز استان در جایزه سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: مشارکت دو سویه و تبادل اطلاعات و تجربیات از مهمترین دستاوردهای این ارزیابی بود.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی افزود: بی شک راهنمایی ها و توضیحات ارائه شده از سوی ارزیابان گرامی نتایج بسیار مثبتی را در جهت تعالی سازمانی خواهد داشت.

  وی با قدردانی از تلاش های انجام شده در مسیر تعالی سازمانی توسط مدیران و کارکنان شرکت گاز خراسان رضوی گفت: طی چند ماه اخیر واحدهای مختلفی برای برگزاری مطلوب این ارزیابی متقبل زحمات  شدند که شایسته قدردانی و تشکر است.

  فانی با بیان این مطلب که مسیر تعالی یک راه بی پایان است افزود: فراموش نکنیم هنوز در ابتدای راه هستیم و در قدم بعدی باید برای به دست آوردن جایزه ملی تلاش کنیم.

  مدل رهبری سازمان نوید بخش حوزه سرآمدی

  در ادامه این مراسم، صادق پور ارزیاب ارشد تیم اعزامی جایزه سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران، حرکت شرکت گاز خراسان رضوی در مسیر تعالی را در سایه هدایت و پشتیبانی مدیریت ارشد آن نوید بخش نیل به اهداف سازمان در حوزه سرآمدی دانست.

  وی افزود: ارتباط چندسویه رهبران با ذینفعان زمینه مناسبی برای ایفای نقش الگو در توسعه فرهنگ تعالی، شناسایی نیازها و انتظارات این گروه کلیدی را فراهم ساخته است. در همین حوزه بکارگیری مکانیزم های ارزیابی اثربخشی رویکردها، نقش مؤثری در توسعه ارتباطات رهبران با ذینفعان سازمان خواهد داشت.

  کارشناس ارشد حوزه تعالی با بیان این مطلب که فرایندهای شرکت گاز خراسان رضوی به طور شایسته در دوره های مختلف شناسایی و در حال بازنگری  است ادامه داد: در همین راستا تکمیل مستندسازی فرایندها استفاده از روش های بهینه تر از جمله شناسنامه فرایندها و منطق هدف گذاری شاخص ها این مسیر را هموار تر می کنید.

اتمام عملیات گازرسانی به روستاهای حصارسرخ و پاباز نیشابور
 • 1396/10/26 سه‌شنبه اتمام عملیات گازرسانی به روستاهای حصارسرخ و پاباز نیشابور
  رئیس اداره گاز ناحیه نیشابور از پایان عملیات گازرسانی به دو روستای حصارسرخ و پاباز این شهرستان در هفته جاری خبر داد و گفت: با گازدار شدن این دو روستا، 198 خانوار از نعمت الهی گاز بهره مند شدند.

  رئیس اداره گاز ناحیه نیشابور از پایان عملیات گازرسانی به دو روستای حصارسرخ و پاباز این شهرستان در هفته جاری خبر داد و گفت: با گازدار شدن این دو روستا، 198 خانوار از نعمت الهی گاز بهره مند شدند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، یدالله کریمی با اعلام این خبر اظهار کرد: در ادامه نهضت عظیم گازرسانی در شهرستان نیشابور، روستاهای حصارسرخ و پاباز به ترتیب با جمعیتی بالغ بر 146 و 52 خانوار گازدار شدند.

  وی افزود: 15 هزار و 466 متر شبکه پلی اتیلن در راستای بهره مندی ساکنین این دو منطقه از نعمت الهی گاز اجرایی شده است.

  کریمی با بیان این مطلب که تاکنون 33 انشعاب در این روستاها نصب شده اظهار کرد:  روستاییان گرامی می توانند با اخذ تاییدیه از سازمان های مربوطه نسبت به دریافت اشتراک گاز اقدام کنند.

  رئیس اداره گاز ناحیه نیشابور تصریح کرد: هزینه گازرسانی به این دو روستا رقمی بالغ بر 18 میلیارد و 343 میلیون ریال بوده که از محل منابع داخلی شرکت گاز خراسان رضوی تامین شده است.

  یادآور می شود؛ در ابتدای دی ماه امسال نیز عملیات گازرسانی به 26 روستای دیگر شهرستان نیشابور با جمعیتی بالغ بر یکهزار و 732 خانوار آغاز شد.

آئین افتتاحیه ارزیابی جایزه تعالی شرکت ملی گاز ایران در مشهد
 • 1396/10/24 يكشنبه آئین افتتاحیه ارزیابی جایزه تعالی شرکت ملی گاز ایران در مشهد
  آئین افتتاحیه ارزیابی جایزه تعالی شرکت ملی گاز ایران با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، کارگروه های کمیته تعالی سازمانی شرکت گاز خراسان رضوی و ارزیابان آغاز شد.

  آئین افتتاحیه "ارزیابی جایزه تعالی شرکت ملی گاز ایران" با حضور مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، کارگروه های کمیته تعالی سازمانی شرکت گاز خراسان رضوی و ارزیابان آغاز شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی، در آیین افتتاحیه جلسه ارزیابی جایزه تعالی شرکت ملی گاز ایران که صبح امروز در سالن تلاش اداره مرکزی برگزار شد با اشاره به برگزاری جلسات متعدد این شرکت در مسیر حرکت به سمت تعالی سازمانی اظهار کرد: شرکت گاز خراسان رضوی حرکت های بسیار خوبی را در جهت بهره جویی از توانمندی های سازمان در تغییر تهدیدها به فرصتها و برآورده کردن نیازهای ذی نفعان انجام داده است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی افزود: علی رغم کسب عناوین و افتخارات متعدد در حوزه های گوناگون تصمیم گرفته ایم تا به سمت مدل تعالی سازمانی حرکت کنیم و در این مسیر تلاش کرده ایم تا بتوانیم امروز ارائه خوبی را داشته باشیم.

  وی حضور نیروهای معتعهد، متخصص، با تجریه و باتقوا را از بزرگترین سرمایه‌های شرکت گاز خراسان رضوی برشمرد و گفت: استفاده از خرد جمعی و اخذ تصمیمات بصورت گروهی یکی از مولفه های موفقیت است. معتقدم وقتی تصمیمات جمعی باشد پیاده سازی آن نیز موفق تر خواهد بود.

  فانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان گوشه ای از اقدامات و فعالیت های شرکت گاز خراسان رضوی در حوزه گازرسانی اظهار کرد: هم اکنون ضریب نفوذ گاز در بخش شهری استان 9/99 است که در مقایسه با ضریب نفوذ کشوری در جایگاه بالاتری قرار داریم. همچنین. در بخش روستایی با مجموع اقداماتی که طی سه سال اخیر انجام شده به ضریب نفوذ 3/77 رسیده ایم که در این بخش نیز در مقایسه با میانگین ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی کشور بالاتر هستیم. پیش بینی می شود تا پایان امسال به رقم 85 درصد برسیم و در پایان سال 97 نیز شاهد نفوذ 95 درصدی گاز طبیعی در بخش روستایی استان باشیم.

  مدیرعامل شرکت گاز استان ادامه داد: در بحث شبکه گذاری با 29هزار کیلومتر شبکه رتبه اول شبکه گذاری گاز کشور را در اختیار داریم. همچنین در بخش مشترکین نیز رتبه دوم از منظر تعداد مشترکین شهری و روستایی را در مقایسه با آمار کشوری داریم.

  فانی ادامه داد: استاندار پیاده سازی شده مدیریت انرژی در شرکت گاز خراسان رضوی در بین شرکتهای گاز استانی انحصاری است.

   

  در ابتدای این دیدار مهدی غلامی سجادیه مدیر تعالی شرکت گاز خراسان رضوی با بیان این مطلب که تغیرات دنیای امروز نیازمند هسمویی و حرکت سازمان‌ها در مسیر جهانی پیشرفت است اظهار کرد: باید بیاموزیم چگونه خلاقیت خود و کارکنان خود را مدیریت کنیم و از این مهم در مسیر ارزش آفرینی استفاده کنیم.

  وی افزود: در دنیای امروز گرایش به مدیریت دانش و استقرار مدیریت های دانش بنیان ایجاب می کند تا در جهت استقرار مدیریت های نوین، استاندارد و پذیرفته شده گام های اساسی برداریم.

  غلامی ادامه داد: شرکت گاز خراسان رضوی در این مسیر حرکت های بسیار خوبی را آغاز کرده و در تلاش است تا با توسعه قابلیت های سازمانی، آینده‌ای پایدار و برجسته را رقم بزند.

  حرکت به سمت مدل تعالی افتخار شرکت های گاز استانی

  صادق پور ارزیاب ارشد جایزه تعالی شرکت ملی گاز ایران نیز با تایید این جمله که بی شک مهمترین دارایی هر سازمان نیروی انسانی آن است گفت: حرکت به سمت مدل های تعالی مایه افتخار شرکت های گاز استانی است.

  وی هدف از این ارزیابی را ایجاد فضایی رقابتی برای تعالی سازمان، تبادل تجربیات و تشویق سازمان ها برای انجام خودارزیابی و حضور در بین شرکت های برتر وزارت نفت عنوان کرد و گفت: البته نباید فراموش کنیم تعالی یک مسیر بی پایان است.

  صادق پور افزود: یکی از دستاوردهای بسیار مهم و قابل ملاحظه این ارزیابی تبادل تجربیات در بین شرکت های گاز استانی و توانمند سازی آنان است.

  وی، درک بهتر از سازمان، بررسی جاری‌سازی رویکردها و تحلیل عوامل کلیدی و تهیه گزارش بازخورد سازمان را از دلایل اهداف بازدید میدانی تیم ارزیابی جایزه تعالی شرکت ملی گاز ایران عنوان کرد.

  گفتنی است؛ تیم ارزیابی جایزه تعالی شرکت ملی گاز ایران طی سه روز کاری با تشکیل کاروگروه‌های متعددی از جمله رهبری، استراتژی، مشارکت ها و منابع(HSE، امور پیمان ها، بازرگانی و حقوقی، مدیریت انرژی و کربن، فناوری اطلاعات، مدیریت دانش) و کارگروه فرایندها به ارزیابی دقیق و منسجم پرداخته و در روز سه شنبه 26 دی ماه نتیجه نهایی ارزیابی را اعلام خواهند کرد.

نصب 3700 انشعاب جدید گاز در خراسان رضوی
 • 1396/10/20 چهارشنبه نصب 3700 انشعاب جدید گاز در خراسان رضوی
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از تداوم نهضت عظیم گازرسانی در اقصی نقاط این استان خبر داد و گفت: سه هزار و 700 انشعاب جدید گاز طبیعی طی آذرماه امسال در سطح شهرها و روستاهای استان انجام شد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از تداوم نهضت عظیم گازرسانی در اقصی نقاط این استان خبر داد و گفت: سه هزار و 700 انشعاب جدید گاز طبیعی طی آذرماه امسال در سطح شهرها و روستاهای استان انجام شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی با اعلام این خبر اظهار کرد: از مجموع 3700 انشعاب جدید نصب شده گاز طبیعی در این مدت، 500 انشعاب سهم بخش شهری و سه هزار و 200 انشعاب نیز در بخش روستایی نصب و راه اندازی شده است.

  وی افزود: 886 هزار و 339 انشعاب در استان وجود دارد که از ابتدای امسال تاکنون 36 هزار و 634 انشعاب دیگر در جهت توسعه خدمات زیربنایی در مناطق کمتربرخوردار راه اندازی گردید.

  فانی با بیان این مطلب که شرکت گاز استان وظیفه تامین گاز دو میلیون و 120 هزار و 262 مشترک را برعهده دارد تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 71 هزار و 102 مشترک جدید به این آمار افزوده شده است.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در ابتدای سال جاری شعاری مبنی بر گازرسانی هر 12 ساعت به یک روستا را مطرح کردیم و خدا را شاکریم که تا به امروز شاهد تحقق 100 درصدی این شعار بوده ایم.

  فانی یادآور شد: در ابتدای ماه جاری بزرگترین پروژه گازرسانی کشور با ظرفیت دو شهر و 327 روستا آغاز و ان شاا... تا پایان امسال این عدد به 700 روستا خواهد رسید.

قدرانی فرماندار فیروزه از ارتقای ضریب نفوذ گاز در مناطق محروم
 • 1396/10/18 دوشنبه قدرانی فرماندار فیروزه از ارتقای ضریب نفوذ گاز در مناطق محروم
  فرماندار فیروزه با اشاره به توسعه قابل ملاحظه شبکه های گازرسانی روستایی طی چند سال اخیر گفت: ضریب نفوذ گاز طبیعی در مناطق محروم این شهرستان از 18 درصد در سه سال گذشته به 85 درصد ارتقا یافته است.

  فرماندار فیروزه با اشاره به توسعه قابل ملاحظه شبکه های گازرسانی روستایی طی چند سال اخیر گفت: ضریب نفوذ گاز طبیعی در مناطق محروم این شهرستان از 18 درصد در سه سال گذشته به 85 درصد ارتقا یافته است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، محمد حسین صالحی  با اعلام این خبر اظهار کرد: تا سال 93 تنها 18 درصد مناطق محروم شهرستان فیروزه گازدار بودند که این رقم طی چند سال اخیرتوسط شرکت ملی گاز ایران در دولت تدبیر و امید به 85 درصد رسید.

  وی با قدردانی از تلاش های مدیرعامل و مجموعه شرکت گاز استان در مسیر رضایتمندی مردم افزود:خدمت به مردم و کسب راضایت آنان موجبات خوشنودی خداوند متعال را فراهم می کند.

  شهرستان فیروزه نام جدید تخت جلگه در استان خراسان رضوی است که در هفته گذشته شهر همت آباد و 26 روستای این منطقه در بخش های طاغونکوه و مرکزی به شبکه سراسری گاز کشور متصل شد. 

برگزاری سمینار آشنایی با مدل تعالی جایزه ملی گاز
 • 1396/10/16 شنبه برگزاری سمینار آشنایی با مدل تعالی جایزه ملی گاز
  با هدف افزایش آمادگی کارکنان برای فرآیند ارزیابی تعالی، سمینار آشنایی با مدل تعالی جایزه ملی گاز برگزار شد.

  با هدف افزایش آمادگی کارکنان برای فرآیند ارزیابی تعالی، سمینار "آشنایی با مدل تعالی جایزه ملی گاز" برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، میراحمدحسینیون در این جلسه که هم اکنون(16 آذرماه) در سالن خیام اداره مرکزی در حال برگزاری است با اشاره به حضور تیم ارزیابی تعالی شرکت ملی گاز ایران در هفته های آینده در مشهد گفت: در این مدل ارزیابی، کلیه شرکت های گاز استانی بر اساس نوع ورودشان به بحث تعالی در سه گروه سنجیده خواهند شد.

  وی با اشاره به اهمیت بالای این ارزیابی افزود: بی شک جایگاه و تاثیرات ارزیابی هفته آینده ظهر امروز از لسان مدیرعامل در دیدار با کارکنان به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.

  حسینیون ادامه داد: در این برنامه یک تیم چهارنفره ارزیابی کامل از مجموعه اقدامات انجام شده در کلیه حوزه ها انجام، و جمع بندی نهایی در سطح شرکت های گاز استانی را طی بهمن ماه سال جاری اعلام می کنند.

  کسب جایگاه مطلوب تعالی برای گاز خراسان رضوی

  در ادامه این همایش سلیمانی مشاور تعالی امور برنامه ریزی شرکت گاز خراسان رضوی با بیان این مطلب که شرکت گاز استان همواره جزء شرکت های برتر گاز کشور بوده اظهار کرد: رسالت جلسه امروز افزایش آمادگی برای میزبانی از تیم ارزیابی و کسب جایگاه مطلوب تعالی است.

  وی با اشاره به جامع بودن مدل ارزیابی تعالی اجرایی خاطرنشان کرد:  تاریخچه شکل گیری الگوی تعالی سازمانی در سال 1951 در کشور ژاپن آغاز شد و پس از آن در امریکا، و اروپا نیز مورد استفاده قرار گرفت.

  سلیمانی هدف از اجرای مدل تعالی را توسعه سازمانی دانست و گفت: هم‌خوانی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از دلایل انتخاب این مدل ارزیابی توسعه ای در جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

  کارشناس ارشد امور تعالی سازمانی ضرورت بکارگیری مدل های موفق روز دنیا را امری لازم و ضروری برشمرد و گفت: امروزه با توحه به محدودیت منابع و زمان، سازمانها دیگر فرصت آزمون و خطا ندارند.

  وی تصریح کرد: انتظار مدیران رسیدن به تعالی در کوتاه ترین زمان ممکن است.

ارتباط مستقیم ایمنی شبکه های گاز با دریافت هزینه خدمات مستمر
 • 1396/10/16 شنبه ارتباط مستقیم ایمنی شبکه های گاز با دریافت هزینه خدمات مستمر
  سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به توسعه قابل ملاحظه شبکه های گازرسانی در اقصی نقاط شهرها و روستاهای استان گفت: دریافت هزینه خدمات مستمر یا آبونمانیک سرویس عمومی است که در راستای حفظ، نگهداری، امدادرسانی و ایمنی شبکه گاز سراسر کشور استفاده می‌شود.

  سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به توسعه قابل ملاحظه شبکه های گازرسانی در اقصی نقاط شهرها و روستاهای استان گفت: دریافت هزینه "خدمات مستمر" یا "آبونمان"یک سرویس عمومی است که در راستای حفظ، نگهداری، امدادرسانی و ایمنی شبکه گاز سراسر کشور استفاده می‌شود.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید احمد علوی با اشاره به درست بودن رای دیوان عدالت اداری در بحث "آبونمان" اظهار کرد: این موضوع باید از سوی شورای اقتصاد مطرح و تصویب می‌شد اما شورای هدفمندی با این‌که اجازه تصویب یا لغوی درباره آبونمان را نداشت درباره آن تصمیم گیری کرده بود و دیوان عدالت اداری به درستی نسبت به این موضوع معترض شد.

  وی افزود: تصمیم گیری نهایی درباره آبونمان بر عهده شورای اقتصاد است؛ بنابراین موضوع دوباره در شورا مطرح و دریافت آبونمان با عنوان "هزینه خدمات مستمر" تصویب شد.

  علوی با اشاره به رابطه مستقیم ایمنی تجهیزات و شبکه های گازرسانی کشور با دریافت خدمات مستمر"آبونمان" گفت: هزینه آبونمان یا خدمات مستمر برای حفظ، نگهداری، سرویس دهی، امدادرسانی، مقاوم سازی، پوشش، جلوگیری از خوردگی و ایمنی شبکه گاز سراسر کشور استفاده می‌شود.

  رئیس روابط عمومی و سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی اضافه کرد: بر اساس تصمیم دولت و همچنین تصویب شورای اقتصاد این مبلغ بدون هیچ گونه افزایش و با عنوان "هزینه خدمات مستمر" در قبوض درج می شود.

آموزش تخصصی احکام شرعی ویژه نیروهای خدماتی شرکت گاز در مشهد
 • 1396/10/16 شنبه آموزش تخصصی احکام شرعی ویژه نیروهای خدماتی شرکت گاز در مشهد
  با هدف افزایش آگاهی نیروهای خدماتی از انطباق فعالیت های کاری با موضوعات اسلامی، همایش تخصصی آموزش احکام شرعی ویژه نیروهای خدماتی شرکت گاز خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

  با هدف افزایش آگاهی نیروهای خدماتی از انطباق فعالیت های کاری با موضوعات اسلامی، همایش تخصصی آموزش احکام شرعی ویژه نیروهای خدماتی شرکت گاز خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین سید علی طباطبایی امام جماعت اداره مرکزی در این جلسه با تاکید بر لزوم آشنایی همه کارکنان خدماتی با موضوعات و مباحث شرعی مبتلابه اظهار کرد: آموزش و بکارگیری مهارت های دینی در موضوعات روزمره کاری همچون نظافت و پاکیزگی محیط منجر به دمیدن روح معنویت در فعالیت های سازمان می شود.

  وی با اشاره به اهمیت بحث احکام در تعالی کاری تصریح کرد: یکی از مباحث مهمی که در دین مبین اسلام مورد توجه واقع شده، لزوم یادگیری احکام دینی و شرعی است چرا که یادگیری احکام و پایبندی به آن نقش بسیار مهمی در فعالیت های روزمره اجتماعی دارد.

  حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی اضافه کرد: در فعالیت های کاری روزمره مجهولات، مسائل و مشکلاتی وجود دارد که جهت برطرف شدن آن‌ها نیاز به مدد گرفتن از احکام شرعی است، چراکه احکام شرعی یاری‌گر ما در تمامی لحظات زندگی است.

  این کارشناس مذهبی رعایت نکات دینی را نشانه‌ای از اطاعت محبوب عنوان کرد و افزود: انسان‌های مؤمن در هر جایگاه و مقامی می توانند شیرینی اطاعت از معبود را با اجرای فرامین الهی احساس کند.

  بنابراین گزارش؛ ارائه مباحث دینی پیرامون مسائلی از قبیل آموزش احکام طهارت، وضو و شیوه های رفتاری اسلامی و سوال و جواب حاضران از ویژگی های برجسته این جلسه بود.

اتصال یک شهر و 250 روستا در خراسان رضوی به شبکه سراسری گاز کشور
 • 1396/10/13 چهارشنبه اتصال یک شهر و 250 روستا در خراسان رضوی به شبکه سراسری گاز کشور
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به تلاش های انجام شده در راستای توسعه شبکه های گازرسانی در اقصی نقاط استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک شهر و 250 روستا به شبکه سراسری گاز کشور متصل شده است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به تلاش های انجام شده در راستای توسعه شبکه های گازرسانی در اقصی نقاط استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک شهر و 250 روستا به شبکه سراسری گاز کشور متصل شده است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: استان خراسان رضوی دارای دوهزار و 528 روستای واجد شرایط بهره مندی از نعمت گاز طبیعی است که در حال حاضر یکهزار و 631 روستا باضریب نفوذ 3/77 گازدار و ان شاا... با بهره برداری از پروژه های در حال اجرا این رقم به بالای 90 درصد خواهد رسید.

  وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون شهر همت آباد و  205 روستای دیگر این استان با جمعیتی بالغ بر 29هزار و 787 خانوار گازدار و در هفته گذشته نیز عملیات اجرایی گازرسانی به شهر بار به عنوان تنها شهر فاقد گاز طبیعی و 170 روستای دیگر استان آغاز شد.

  فانی ادامه داد: در بخش شهری نیز از مجموع 73 شهر واجد شرایط استان، 72 شهر گازدار و با بهره برداری از طرح گازرسانی به شهر بار شاهد بهره مندی 100 درصدی گاز طبیعی در این بخش خواهیم بود.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در حوزه گازرسانی به واحدهای صنعتی نیز هم اکنون 12 هزار و 584 واحد صنعتی استان از سوخت گاز طبیعی استفاده می کنند و عملیات گازرسانی به  یکهزار و 650 واحد صنعتی دیگر نیز در دست برنامه است.

  وی با بیان این مطلب که برنامه سال آینده شرکت گاز خراسان رضوی اتمام پروژه های در حال اجراست گفت: با خود عهد کرده ایم در سال 96 هر 12 ساعت یک روستا گازرسانی شود. امیدواریم در سایه تلاش های انجام شده طی سال آینده شاهد بسته شدن پرونده گازرسانی استان باشیم.

بازنگری مدیریت در شرکت گاز خراسان رضوی
 • 1396/10/13 چهارشنبه بازنگری مدیریت در شرکت گاز خراسان رضوی
  رئیس امور برنامه ریزی شرکت گاز خراسان رضوی از برگزاری جلسه بازنگری مدیریت این شرکت در سال 96 با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران، روسای ستادی،‌ مناطق و نواحی خبر داد.

  رئیس امور برنامه ریزی شرکت گاز خراسان رضوی از برگزاری جلسه بازنگری مدیریت این شرکت در سال 96 با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران، روسای ستادی،‌ مناطق و نواحی خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، مهدی غلامی سجادیه در این جلسه از توجه ویژه مدیرعامل به امور برنامه ریزی شرکت تقدیر کرد و گفت: حضور مداوم جناب آقای فانی در جلسات این مجموعه موجب قوت قلب و تلاش روزافزون همکاران بنده در بخش های مختلف شده است.

  وی با اشاره به لزوم اهمیت برگزاری جلسه بازنگری مدیریت افزود: حرکت رو به رشد سازمان از طریق اجرای پروژه های تعالی، استراتژی و بازنگری فرایند ها پیش رو است و لازم است کلیه همکاران در ارایه دقیق مستندات در ارزیابی های دوره ای اهتمام کافی را داشته باشند.

  ارائه گزارش واحدهای مختلف توسط آقایان ایمانی فر، علوی، شالچی، معصومی، حیدری سرشک و دکتر افشون در زمینه فعالیت های مرتبط و طرح انتقادات و پیشنهادات توسط آقایان کوچک زاده، طباطبایی، ساکنی، مرادی و سایر همکاران و همچنین ارائه گزارش عملکرد سیستم مدیریت یکپارچه در شرکت گاز خراسان رضوی توسط سرکار خانم اسحقی بخشی از این مراسم بود.

  در پایان، سید حمید فانی مدیرعامل شرکت گاز استان پس از استماع نقطه نظرات همکاران، نکاتی را در راستای بهبود فرایندهای سازمانی اعلام داشتند.

آموزش مصرف صحیح و ایمن گاز طبیعی در مناطق محروم بردسکن
 • 1396/10/13 چهارشنبه آموزش مصرف صحیح و ایمن گاز طبیعی در مناطق محروم بردسکن
  رئیس اداره گاز ناحیه بردسکن گفت: با هدف ارتقاء فرهنگ مصرف گاز در جامعه، دوره آموزشی مصریح صحیح و ایمن گاز طبیعی در بین دانش آموزان شهرستان بردسکن برگزار شد.

  رئیس اداره گاز ناحیه بردسکن گفت: با هدف ارتقاء فرهنگ مصرف گاز در جامعه، دوره آموزشی مصریح صحیح و ایمن گاز طبیعی در بین دانش آموزان شهرستان بردسکن برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، ناصر ایمانی با اعلام این مطلب اظهار کرد: این دوره آموزشی با همکاری اداره آموزش و پرورش بردسکن و در سطح مدارس مناطق محروم این شهرستان برگزارشد.

  وی با اشاره به تاثیر مثبت و ماندگار آموزش در سنین پایین افزود: نحوه اطمینان یافتن از باز بودن مسیر دودکش، شیوه های نشت یابی خانگی و رعایت دمای رفاه منازل در فصل سرما از اصلی ترین مطالب مطروحه در این جلسه بود.

  رئیس اداره گاز ناحیه بردسکن اضافه کرد: در این پایان این برنامه بسته هایی با محتوای آموزشی به دانش آموزان اهدا شد.

تاکید بر رعایت ایمنی حفاری در حریم لوله های گاز
 • 1396/10/12 سه‌شنبه تاکید بر رعایت ایمنی حفاری در حریم لوله های گاز
  رئیس اداره گازناحیه بردسکن گفت: با هدف جلوگیری از وقوع خطرات احتمالی دوره آموزشی ایمنی حفاری درحریم لوله های گاز ویژه ادارات و دستگاههای خدماتی این شهرستان برگزار شد.

  رئیس اداره گازناحیه بردسکن گفت: با هدف جلوگیری از وقوع خطرات احتمالی دوره آموزشی ایمنی حفاری درحریم لوله های گاز ویژه ادارات و دستگاههای خدماتی این شهرستان برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، ناصر ایمانی با اعلام این مطلب اظهار کرد: این دوره توجیهی آموزشی با حضور 18 نفر از کارشناسان حوزه حفاری سازمان های شهرداری، آبفار، برق و آبفای بردسکن برگزار شد.

  وی با اشاره به استقبال خوب نهادهای حاضر از طرح این موضوع افزود: رعایت نکات ایمنی حفاری در حریم شبکه های گاز و ایجاد تعامل و هماهنگی در بین ادارات شهرستان به جهت کاهش حوادث و سوانح در زمان حفاری از اصلی ترین دلایل برگزاری این دوره محسوب می شود.

  به گفته ایمانی، رشد و توسعه شبکه های گازرسانی روستایی در شهرستان بردسکن طی چند سال گذشته نیازمند هوشیاری مردم و مسئولان در بحث حفظ و نگهداشت شبکه ها است.

کیفی شدن خدمات چشم انداز آینده امور مشترکین شرکت گاز
 • 1396/10/11 دوشنبه کیفی شدن خدمات چشم انداز آینده امور مشترکین شرکت گاز
  مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: چشم انداز آینده امور مشترکین شرکت های گاز استانی حرکت به سمت کیفی شدن خدمات است.

  مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: چشم انداز آینده امور مشترکین شرکت های گاز استانی حرکت به سمت کیفی شدن خدمات است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سعید مومنی در همایش سالانه روسای هماهنگی فروش و خدمات مشترکین شرکت های گاز استانی که به میزبانی مشهد برگزار شد اظهار کرد: روسای فروش گازهای استانی باید با خلق خلاقیت، نوآوری و کسب مجوزات لازم رضایت و خوشنودی مشترکان را فراهم آورند.

  وی با بیان این مطلب که نحوه ارتباط با مردم یک هنر، و استفاده از این ظرفیت نیز علم است افزود: مدیران فروش شرکت های گاز استانی باید هنرمند باشند و عالم. برای مثال نمی توانیم یک شرکت بین المللی و برتر باشیم ولی همان مدل خدمات رسانی قدیمی را  دنبال کنیم. باید قبول کنیم تفکر قدیمی دیگر پاسخگوی نیاز مشترکان نیست.

  مومنی با تاکید بر لزوم برقراری ارتباط صحیح با مردم و جامعه گفت: اولین و بهترین وسیله ارتباطی گفتار و کردار است و این مهم بدون آموزش های صحیح ایجاد نمی شود.

  مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران با طرح این پرسش که چه کنیم تا خوشنودی در بین مشترکان ایجاد شود اظهار کرد: "شعار همیشه حق با مشتری است" بخش قابل توجهی از این سوال را حل می کند.

  وی با بیان این مطلب که همه باید تلاش کنیم تا با توسعه رفتاری ارتقای کیفی خدمات را ایجاد کنیم  گفت: مشترکین عصاره زحمات کلان مجموعه صنعت گاز کشور هستند. باید نحوه رفتار و گفتار با مشترکان مطابق با حقوق شهروندی ابلاغی رئیس جمهور باشد. در مجموع نحوه بیان از حالت منفی به سمت لحن مثبت سوق پیدا کند. جملاتی همچون "نمی توانیم" و "مشکل خودتان" است باید از سیستم پاک شود و پاسخ به گونه ای طرح شود که رضایتمندی مشترک را به همراه داشته باشد.

   

  مومنی ادامه داد: اگر کسی ناراضی از درب اداره خارج شود به 11 نفر این موضوع را منتقل می‌کند و اگر راضی باشد به سه نفر ماجرا را تعریف می کند. پس باید کاری کنیم که از نارضایتی 11نفر خودداری شود.

  مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران اضافه کرد: اگر کسی عبوس باشد نباید در امور مشترکین استفاده شود. باید افرادی در امور مشترکین مشغول شوند که با ظاهر آراسته با مردم صحبت کنند.

  وی با تاکید بر لزوم خلاقیت و نوآوری مدیران فروش گاز استانی اظهار کرد: انطباق فعالیت ها با فناوری های روز و ارائه پیشنهاد از سوی مدیران فروش در این بحث زمینه ساز رشد و توسعه فعالیت های کلان مجموعه است. باید به سمتی حرکت کنیم تا بتوانیم ظرفیت اعزام نیرو به کشورهای دیگر را در بحث تکریم هم داشته باشیم.

بررسی راهکارهای مدیریت استرس شغلی در اداره گاز تربت حیدریه
 • 1396/10/11 دوشنبه بررسی راهکارهای مدیریت استرس شغلی در اداره گاز تربت حیدریه
  رئیس اداره گاز ناحیه تربت حیدریه از برگزاری دوره آموزشی بررسی راهکارهای مدیریت استرس شغلی ویژه کارکنان این اداره خبر داد.

  رئیس اداره گاز ناحیه تربت حیدریه از برگزاری دوره آموزشی بررسی راهکارهای مدیریت استرس شغلی ویژه کارکنان این اداره خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، جواد معصومی با اعلام این خبر اظهار کرد: استرس شغلی در مجموع به عوامل و شرایطی گفته می شود که در حین کار به فرد عارض شده و در نهایت به ایجاد تنش عصبی و پاسخ های فیزیکی بعضا ناخودآگاه منجر می شود.

  وی با اشاره به برگزاری دوره آموزشی بررسی راهکارهای مدیریت استرس شغلی ویژه 35 نفر از کارکنان اداره گاز ناحیه تربت حیدریه افزود: مدیریت لحظات استرس زا و انخاب بهترین راهبرد موضوعی از اصلی ترین اهداف برگزاری دوره امروز است. 

  بنابراین گزارش؛ دوره آموزشی بررسی راهکارهای مدیریت استرس شغلی با هماهنگی امورایثارگران، روابط کار و مددکاری اجتماعی شرکت گاز استان و با تدریس استاد هاشمی کارشناس ارشد روانشناسی برگزار گردید.

نشست مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با مدیران صنعت گاز در خراسان رضوی
 • 1396/10/10 يكشنبه نشست مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با مدیران صنعت گاز در خراسان رضوی
  معاون وزیرنفت و مدیرعامل شرک ملی گاز ایران در سفر به مشهد مقدس با مدیران سه شرکت گاز استان خراسان رضوی، مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و مدیرمنطقه 4 عملیات انتقال گاز به بحث و گفتگو نشست.

  معاون وزیرنفت و مدیرعامل شرک ملی گاز ایران در سفر به مشهد مقدس با مدیران سه شرکت گاز استان خراسان رضوی، مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و مدیرمنطقه 4 عملیات انتقال گاز به بحث و گفتگو نشست.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حمیدرضا عراقی در این نشست اظهار کرد: همکاری و تعامل مدیران زمینه ساز بهره مندی و افزایش رضایت مندی جامعه از عملکرد شرکت ملی گاز ایران است.

  وی افزود: استان خراسان رضوی دارای مجموعه ای کامل از زنجیره گاز طبیعی شامل استخراج و پالایش، انتقال و توزیع است. این مهم نیازمند همکاری تنگاتنگ مدیران این سه مجموعه در جهت تامین و پایدار گاز مناطق شرقی کشور می باشد.

  عراقی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به لطف خدا و تعهد و تخصص کارکنان صنعت گاز هم اکنون شاهد رشد روافزون فعالیت های سازمانی در بخش های مختلف هستیم.

  مدیرعامل شرکت گاز ملی گاز ایران، خلاقیت و کارآیی را لازمه اصلی مدیران عنوان کرد و گفت:  برای تغییر باید ابتدا باور کنیم که هر کاری را به بهترین نحو ممکن انجام می دهیم و در ادامه نگران تغییر هم نباشیم.

  گفتنی است، در ابتدای این مراسم سیدحمید فانی مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید مجید منبتی مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و علوی شهری مدیر منطقه 4 عملیات انتقال گاز نکاتی درباره مجموعه متبوع خود را ارائه نمودند.

وظیفه مدیران خلق روش های جدید برای نگهداری تاسیسات و حفظ آمادگی نیروهای انسانی است
 • 1396/10/10 يكشنبه وظیفه مدیران خلق روش های جدید برای نگهداری تاسیسات و حفظ آمادگی نیروهای انسانی است
  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در نشست با جمعی از مدیران شرکت گاز استان خراسان رضوی اظهار کرد: وظیفه مدیران خلق روش های جدید برای نگهداری تاسیسات و حفظ آمادگی نیروهای انسانی است.

   

  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در نشست با جمعی از مدیران شرکت گاز استان خراسان رضوی اظهار کرد: وظیفه مدیران خلق روش های جدید برای نگهداری تاسیسات و حفظ آمادگی نیروهای انسانی است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حمیدرضا عراقی در این دیدار با تاکید بر لزوم توجه به موضوع نوآوری و خلاقیت اظهار کرد: آدم های خلاق، فکر نوآوری می کنند و تجسم آنان موجب تغییر و بهبود امور می شود.

  وی با بیان این مطلب که یک مهندس ساختمان ابتدا در ذهنش موضوعی را تصور و سپس برای اجرایی شدن آن اقدام می کند اظهار کرد: فرق بین بهره بری و کارآیی همین جاست. برای تغییر باید ابتدا باور کنیم که هر کاری را به بهترین نحو ممکن انجام می دهیم و در ادامه نگران تغییر هم نباشیم.

  عراقی گفت: عادت کردن به هر موضوعی اجازه تغییر، تحول و خلاقیت را از انسان سلب می کند؛ چراکه نوآوری و خلاقیت نیازمند جرات و شهامت است.

  وی با اشاره به نزدیک بودن زمان اتمام پروژه های گازرسانی روستایی و شهری کشور اضافه کرد: امروز وظیفه مدیران خلق روش های جدید برای نگهداری تاسیسات و حفظ آمادگی نیروهای انسانی در سازمان است.

  عراقی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم حل مشکلات در وهله اول توسط خود شرکت های گاز استانی اضافه کرد: برخی کارها در استان راحت تر قابلیت پیگیری دارد.

  وی ضمن بازخوانی آیه "وتین و زیتون" از قرآن مجید گفت: بهره وری باید شبیه درخت انجیر باشد به معنای این مطلب که کمترین هزینه و بیشترین محصول را بدهد. محصولی که از همه آن بتوان استفاده کرد.

   

  پیشبرد اهداف سازمانی در سایه تعامل خوب مدیران و کارکنان شرکت گاز خراسان رضوی

  مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی نیز در ابتدای این نشست با بیان این مطلب که اقدامات بسیار خوبی در حوزه گازرسانی شهری و روستایی استان انجام شده اظهار کرد: امسال عهد کرده ایم روزانه 2 روستا را گازرسانی کنیم.

  وی افزود: در سال آینده شاهد ارتقا ضریب نفوذ گاز روستایی استان به بالای 95 درصد خواهیم بود و ان شااا.. بعد از آن به سمت کیفی شدن خدمات حرکت خواهیم کرد.

  فانی با اشاره به تعامل خوب مدیران و کارکنان شرکت گاز استان در پیشبرد اهداف سازمانی گفت: در خراسان رضوی نیروهای متخصص، متعهد و باتجربه ای وجود دارد و تمام کارها بصورت جمعی انجام و از کارهای جزیره ای نیز خودداری می شود.

  مدیرعامل شرکت گاز استان، راه اندازی سامانه تلفنی بدهکاران، طراحی و پیاده سازی اتاقک خودروهای امدادی، استفاده از فناوری جی آی اس در ارائه خدمات سریع به مشترکان، واگذاری خدمات 12 گانه به  دفاتر پیشخوان، تدوین استانداردهای آموزشی، بازاریابی 3000 صنعت، اجرایی شدن جوش به سبک بادفیوژن، بکارگیری سیستم های جی اس ام و آر اف آی دی در جایگاه های سی ان جی، افزایش کمی و کیفی فعالیت های اچ اس ای، راه اندازی جی پی اس سیستم های امداد در بستر بیسیم ارتباط مستقیم با مشترکان از طریق سامانه تلفنی 37074 مرکز ارتباطات مردمی، و تدوین کتب با مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی برای دانش آموزان را از مهمترین اقدامات انجام شده توسط شرکت گاز استان خراسان رضوی در راستای افزایش رضایت مشترکان اعلام کرد.

تدبیر دولت موجب امیدبخشی به 41 هزار خانوار دیگر در خراسان رضوی شد
 • 1396/10/9 شنبه تدبیر دولت موجب امیدبخشی به 41 هزار خانوار دیگر در خراسان رضوی شد
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به حمایت های دولت تدبیر و امید از توسعه شبکه های گازرسانی در این استان گفت: با تلاش های انجام شده طی سال جاری شاهد بهره مندی 41 هزار و 750 خانوار دیگر روستایی و شهری این استان از نعمت الهی گاز هستیم.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به حمایت های دولت تدبیر و امید از توسعه شبکه های گازرسانی در این استان گفت: با تلاش های انجام شده طی سال جاری شاهد بهره مندی 41 هزار و 750 خانوار دیگر روستایی و شهری این استان از نعمت الهی گاز هستیم.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در حاشیه مراسم بهره برداری و کلنگ زنی بزرگترین پروژه گازرسانی کشور در خراسان رضوی اظهار کرد: در این پروژه دو شهر و 327 روستای این استان گازرسانی می شود.

  وی افزود: بهره برداری از طرح های گازرسانی به شهر همت آباد و 180 روستای دیگر در شهرستان های فیروزه، قوچان، تربت جام، زاوه، باخرز، گناباد، مشهد، چناران، داورزن، نیشابور و مه ولات با 25 هزار خانوار بخشی از این مراسم است.

  فانی ادامه داد: همچنین کلنگ گازرسانی به شهر بار و 147 روستای دیگر خراسان رضوی بخشی از مراسم امروز خواهد بود.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با بیان این مطلب که شعار سال جاری شرکت گاز خراسان رضوی، گازرسانی هر 12 ساعت به یک روستا است افزود: ان شاا... تا پایان سال جاری شاهد تحقق 100 درصدی این شعار به همت خادمان مردم خواهیم بود.

  وی یادآور شد: در ابتدای دولت یازدهم تنها 946 روستای استان گازرسانی شده بود که این رقم در حال حاضر به یکهزار و 631 مورد رسیده است.

  فانی از ادامه تلاش های شرکت گاز استان برای بهره مندی و توزیع متوازن این نعمت الهی در اقصی نقاط استان خبر داد و افزود: به لطف خدا و تعامل خوب مسئولان دولت تا سال 97 شاهد مختومه شدن پرونده گازرسانی در خراسان رضوی خواهیم بود.

تلاش دولت برای توزیع متوازن نعمت گاز در اقصی نقاط کشور
 • 1396/10/9 شنبه تلاش دولت برای توزیع متوازن نعمت گاز در اقصی نقاط کشور
  معاون اول رئیس جمهور گفت: تلاش دولت توزیع متوازن نعمت الهی گاز در همه شهرها و روستاهای کشور است.

  معاون اول رئیس جمهور گفت: تلاش دولت توزیع متوازن نعمت الهی گاز در همه شهرها و روستاهای کشور است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، اسحاق جهانگیری در مراسم بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه گارسانی به دوشهر و 327 روستا و سه خط انتقال گاز در استان خراسان رضوی که شامگاه روز ششم دی ماه در محل روستای نصر آباد بخش رضویه مشهد برگزار شد گفت: با افتخار اعلام می کنیم که کشوری هستیم که از نظر سوخت های فسیلی موفق شدیم با گاز که پاک ترین انرژی است، شبکه سراسری گاز ایجاد کنیم تا در دورترین روستاهای کشور و تمامی شهرها از این نعمت الهی بهره مند شوند.

  وی که در حضور مهندس حمید رضا عراقی معاون وزیر ومدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، سید احسان قاضی زاده هاشمی نماینده فریمان، علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، سیدحمید فانی مدیر عامل شرکت گاز استان و جمعی از مقامات کشوری و استانی و مردم این منطقه سخن می گفت افزود: در آغاز دولت یازدهم تعداد کل روستاهای گازرسانی شده 14 هزار روستا بوده، ولی با تلاش مجموعه شرکت ملی گاز ایران و با مدیریت مهندس عراقی 9 هزار روستا تا ابتدای دولت دوازدهم از نعمت گاز برخوردار شده اند و این روند همچنان ادامه دارد.

  جهانگیری با اشاره به تلاش دولت برای توزیع متوازن نعمت گاز در اقصی نقاط کشور ادامه افزود: در ابتدای دولت یازدهم 56 درصد روستاهای خراسان رضوی از نعمت گاز بهره مند بوده اند و این در حالی است که امروز این رقم به 77 درصد رسیده است.

  گفتنی است؛ در ادامه این مراسم مشعل گاز روستای نصر آباد به نیابت از سایر روستاهای استان از سوی دکتر جهانگیری  و مهندس عراقی روشن شد.

ارتقا ضریب نفوذ گاز روستایی در خراسان رضوی به 86 درصد تا پایان امسال
 • 1396/10/9 شنبه ارتقا ضریب نفوذ گاز روستایی در خراسان رضوی به 86 درصد تا پایان امسال
  مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به گازرسانی روزانه 2 روستا در خراسان رضوی طی سال 96 گفت: تا پایان سال جاری شاهد نفوذ 86 درصدی گاز طبیعی در بخش روستایی این استان خواهیم بود.

   مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به گازرسانی روزانه 2 روستا در خراسان رضوی طی سال 96 گفت: تا پایان سال جاری شاهد نفوذ 86 درصدی گاز طبیعی در بخش روستایی این استان خواهیم بود.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حمید رضا عراقی در مراسم افتتاح  بزرگترین پروژه های گاز رسانی کشور در در خراسان رضوی اظهار کرد: با آغاز عملیات اجرایی به 147 روستای دیگر در خراسان رضوی و آخرین شهر این استان، خراسان رضوی در سال بعد به استان سبز تبدیل خواهد شد.

  وی افزود: شهر بار از توابع شهرستان نیشابور امروز با حضور مهندس جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری عملیات اجرایی گازرسانی به این شهر به عنوان آخرین شهر استان خراسان رضوی آغاز خواهد شد.

  عراقی گفت: امروز خط انتقال گاز همت آباد – بار به طول 50 کیلومتر و با هزینه 40 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و ادامه آن به شهربار می رسد که عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد و همچنین عملیات اجرایی خط انتقال گاز تقویتی تربت حیدریه – کاشمر نیزبه طول 77 کیلومتر و با هزینه 60 میلیارد تومان آغاز می شود.

  وی تصریح کرد: خط انتقال دیگری که تزریق گاز شده و از شهر سبزوار عبور می کند خط اسفراین- نقاب- جغتای است که حدود 84 میلیارد تومان هزینه در برداشته و با افتتاح آن علاوه برمجتمع فولاد سبزوار روستاهای اطراف نیز از نعمت گاز بهره مند می شوند که مجموعه این سه خط انتقال هزینه ای بالغ بر 270 میلیارد تومان داشته است.

  به گفته عراقی، با بهره برداری از پروژه گاز رسانی به شهر همت آباد و 180 روستای خراسان رضوی حدود 25 هزار خانوار از نعمت گاز بهر ه مند می شوند.

  معاون وزیر نفت ادامه داد: شهر بار در انتهای خط انتقال همت آباد – بار قرار دارد که با افتتاح این خط انتقال علاوه بر گازدارشدن شهر همت آباد، عملیات اجرایی گاز رسانی به آن نیز آغاز می شود و با بهره برداری از آن طی 5 الی 6 ماه آینده این شهر نیز به جمع شهرهای گازدار این استان می پیوندد.

  عراقی گفت: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال جاری 700 روستای دیگر در خراسان رضوی را از نعمت گاز بهره مند سازیم.

  وی در ادامه سخنان خود با اشاره به شعار شرکت گاز استان خراسان رضوی مبنی براینکه سال گذشته هر دو روز یک روستا گاز رسانی می شد، اظهار کرد: این آمار امسال رشد سریعتری به خود گرفت و هر روز دو روستا از نعمت گاز بهره مند می شوند.

  مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: از اول دولت یازدهم درصد گاز رسانی روستایی در این استان حدود 55 درصد بوده که این رقم در حال حاضر به 77 درصد رسیده و تاپایان سال جاری به 86 درصد خواهد رسید و سال آینده این استان، استان سبز معرفی خواهد شد.

آغاز بزرگترین پروژه گازرسانی کشور در خراسان رضوی
 • 1396/10/5 سه‌شنبه آغاز بزرگترین پروژه گازرسانی کشور در خراسان رضوی
  سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی از کلنگ زنی و بهره‌برداری رسمی بزرگترین پروژه های گازرسانی کشور با حضور معاون اول رئیس جمهور، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، استاندار و جمعی از مقامات لشگری و کشوری در این استان خبر داد.

  سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی از کلنگ زنی و بهره‌برداری رسمی بزرگترین پروژه های گازرسانی کشور با حضور معاون اول رئیس جمهور، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، استاندار و جمعی از مقامات لشگری و کشوری در این استان خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید احمد علوی با اعلام این خبر اظهار کرد: این مراسم در روز چهارشنبه ششم دی ماه از ساعت 15 با روشن شدن مشعل گاز روستای نصرآباد بخش رضویه مشهد به نمایندگی از دو شهر و 327 روستای این استان آغاز خواهد شد.

  وی افزود: در ادامه مسئولان از طریق ارتباط تصویری پروژه گازرسانی به شهر همت آباد و خط انتقال گازرسانی این شهر را مورد بهره برداری قرار خواهند داد.

  به گفته علوی، آغاز عملیات اجرایی خط انتقال گاز 16 اینچ تربت حیدریه-کاشمر و افتتاح خط انتقال جغتای-سبزوار از دیگر برنامه های این مراسم خواهد بود.

  رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی با بیان این مطلب که بیش از 415 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های گازرسانی شهری و روستایی و خطوط انتقال گاز استان هزینه شده افزود: این پروژه بزرگترین طرح گازرسانی کشور است. 

  استان خراسان رضوی دارای دو میلیون و 107 هزار مشترک شهری و روستایی گاز طبیعی است.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
تعداد بازديد اين صفحه: 63501