اوقات شرعي

True

محاسبه گاز بهاء

           

          

نظرسنجی

پروژه گازرسانی به روستای توریستی دهنه اخلمد آغاز می شود
 • 1396/7/2 يكشنبه پروژه گازرسانی به روستای توریستی دهنه اخلمد آغاز می شود
  مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: کلنگ پروژه گازرسانی این منطقه پس از انتخاب پیمانکار و گذراندن مراحل انعقاد قرارداد، به زمین زده خواهد شد.

  مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: کلنگ پروژه گازرسانی این منطقه پس از انتخاب پیمانکار و گذراندن مراحل انعقاد قرارداد، به زمین زده خواهد شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در جمع مردم روستای دهنه اخلمد با اشاره به اخذ مجوزات لازم گازرسانی به این منطقه توریستی اظهار کرد: بنده اعتقادی به اتلاف وقت ندارم و معتقدم وعده داده شده به مردم بایستی در زمان مقرر خود انجام شود.

  وی تصریح کرد: خداوند این فرصت را در اختیار ما قرار داده تا به همراه همکاران خود در مجموعه گاز خراسان رضوی، نعمت گاز طبیعی را به منازل مردم بیاوریم.

  فانی پیرامون پروژه گازرسانی به دهنه اخلمد گفت: ان شاا... ظرف دو هفته آینده پروژه گازرسانی این منطقه در روزنامه‌های کثیر الانتشار مناقصه و طبق قانون مناقصات که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده، حداقل دو ماه پروسه انتخاب پیمانکار به طول می‌انجامد. پس از انتخاب پیمانکار، ۱۰ روز صرف انعقاد قرارداد، ارائه ضمانت نامه و تجهیز کارگاه خواهد شد؛ امیدواریم که با گذشت سه ماه از مناقصه این پروژه، کلنگ اجرای آن نیز زده شود.

  مدیر عامل شرکت گاز خراسان رضوی تاکید کرد: از نظر شرکت ملی گاز ایران و شرکت گاز خراسان رضوی این پروژه عملیاتی است چرا که طرحی آن انجام و هزینه آن نیز در نظر گرفته شده و نقشه برداری آن کامل گردیده است.

  فانی با بیان اینکه اجرای پروژه از محل اعتبارات وزارت نفت خواهد بود، تصریح کرد: خوشبختانه مسیر اجرای شبکه گازرسانی دارای وضعیت مناسبی است، بنا به توافقی که با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی داشته ایم، همکاری مردم در حین اجرای پروژه شرط مورد انتظار شرکت گاز استان است.

  دکتر محمد دهقان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز در بخش دیگری از این مراسم با بیان اینکه مسئله گازرسانی به روستای دهنه اخلمد از چندین سال گذشته مطرح بوده، اظهار کرد: طی سال‌های گذشته فرمانداران بسیاری به دنبال گازرسانی به این منطقه بودند که به لطف خدا در زمان فعلی، پروژه گازرسانی در مرحله آغاز قرار گرفته است.

  وی بیان کرد: مطالعات بسیاری پیرامون گازرسانی به این منطقه انجام شده است، مهم ترین موضوع در این منطقه گازرسانی است از همین رو تقاضا داریم پروژه با سرعت منطقی شروع و به زودی به اتمام برسد.

به روز رسانی سند استراتژیک مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز در مشهد
 • 1396/7/2 يكشنبه به روز رسانی سند استراتژیک مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز در مشهد
  رئیس برنامه ریزی شرکت گاز خراسان رضوی از برگزاری جلسه به روز رسانی سند استراتژیک مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز در مشهد خبر داد.

  رئیس برنامه ریزی شرکت گاز خراسان رضوی از برگزاری جلسه به روز رسانی سند استراتژیک مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز در مشهد خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، مهدی غلامی درباره برگزاری این جلسه که با حضور مدیران ارشد سه شرکت گاز خراسان شمالی، جنوبی و رضوی و مهندس حیدری نماینده مدیریت محترم گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در سالن کنفرانس اداره مرکزی برگزار شد توضیحاتی پیرامون شاخص های مدیریت گازرسانی بر اساس کارت امتیازی متوازن ارائه شد.

  وی در بخشی از سخنان خود به‌روزرسانی راهکارهای سند استراتژیک شرکت ملی گاز ایران را اقدامی مهم در جهت ارتقا فعالیت های سازمانی این مجموعه عنوان کرد.

  رئیس برنامه ریزی گاز خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد: این شرکت بتواند در راستای تدوین سند استراتژی شرکت ملی گاز ایران، سند استراتژی سازمانی خود را تا مرحله تدوین کارت اهداف واحدی و شخصی تهیه و به صورت اجرایی و کاربردی، آماده بهره برداری کند.

  گفتتنی است؛ در پایان جلسه فوق مقرر شد تمامی شرکت های گاز استانی سند استراتژیک و شاخص های خود را با شاخص های مطرح و تصویب شده در این جلسه همسو نمایند.

قدردانی از تلاش های مدیرعامل گاز خراسان رضوی در بحث ترویج فرهنگ قرآنی
 • 1396/7/2 يكشنبه قدردانی از تلاش های مدیرعامل گاز خراسان رضوی در بحث ترویج فرهنگ قرآنی
  مدیرتوسعه منابع انسانی و رئیس شورای فرهنگی شرکت ملی گاز ایران با ارسال لوحی از همت و تلاش مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در بحث ترویج فرهنگ قرآنی در بین کارکنان و خانواده های کارکنان این شرکت قدردانی کرد.

  مدیرتوسعه منابع انسانی و رئیس شورای فرهنگی شرکت ملی گاز ایران با ارسال لوحی از همت و تلاش مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در بحث ترویج فرهنگ قرآنی در بین کارکنان و خانواده های کارکنان این شرکت قدردانی کرد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، جعفر حیدراصفهانی نوشت: قرآن سرچشمه ای است که تمامی بندگان حضرت دوست با فهم دقیق سراپا غرق در اقیانوس معرفت آن می شوند و شاگردان شایسته قرآن هم با عمل به آیات شریفه آن زمزمه‌ی پرمعنای کلام شیرین الهی را بر زبان جاری نموده و سعادت دنیا و آخرت را نصیب خود می سازند.

  بسیار خرسندیم از اینکه با تلاش های بی ریغ تان در جهت تعمیم و تعمق فرهنگ قرآنی و عترت در بین کارکنان، همسران و فرزندان کارکنان و حضور پرشور توام با معنویت آنها در مسابقات قرآن کریم "بهار در بهار" سال (95-94) موفق به رشد بیش از 30 درصد مشارکت قرآن پژوهان عزیز در این مسابقات شده اید.

  بدینوسیله از حمایت و تلاش ارزشمند در این مسیر نورانی تقدیر و تشکر به عمل آورده و توفیقات روزافزون شما را در احیای بصیرت و معرفت قرآنی در سایه الطاف بی دریغ الهی از خداوند منان خواستارم.
  گفتنی است شرکت گاز خراسان رضوی در مسابقات قرآنی امسال "بهار در بهار"  شرکت ملی گاز ایران موفق به کسب عناوین متعددی در حوزه های قرانی شد.

بازدید مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از اداره گاز ناحیه چناران
 • 1396/6/29 چهارشنبه بازدید مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از اداره گاز ناحیه چناران
  مدیرعامل و جمعی از مسئولان شرکت گاز خراسان رضوی از ساختمان جدید اداره گاز ناحیه چناران بازدید و از نزدیک با کارکنان این اداره گفت و گو کردند.

  مدیرعامل و جمعی از مسئولان شرکت گاز خراسان رضوی از ساختمان جدید اداره گاز ناحیه چناران بازدید و از نزدیک با کارکنان این اداره گفت و گو کردند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی ظهر امروز چهارشنبه 29 شهریورماه 96 در بازدید از محل جدید اداره گاز ناحیه چناران، با تاکید بر لزوم رعایت حقوق مشترکان گاز طبیعی اظهار کرد: ارائه خدمات از سوی ادارات گاز شهرستانهای شرکت گاز خراسان رضوی باید در بین سایر دستگاههای اجرایی نمونه باشد.

  وی با اشاره به حجم بالایی پروز های گازرسانی در دولت تدبیر و امید افزود: خدمت جهادی در جهت توسعه و آبادانی مناطق کمتر برخوردار استان باید به عنوان یک هدف متعالی از سوی روسای ادارت گاز شهرستانهای شرکت گاز خراسان رضوی پیگیری و دنبال شود.

  فانی رشدخدمت گذاری به مردم را مایه افتخار و سرافرازی مدیران و مسئولان شرکت گاز استان عنوان کرد و گفت: بحمدالله امروز در جایگاهی قرار داریم که همه مدیران و مسئولان استانی اعم از استاندار و غیره رضایت بالایی از اقدامات مجموعه گاز استان دارند. این مهم محصول هماهنگی و تعامل خوب مدیران و روسای شرکت با یکدیگر است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در ادامه این بازدید به گفت و گو با کارکنان این اداره پرداخت و از نزدیک موضوعات و مشکلات مرتبط با ساختمان جدید این اداره را نیز مورد بررسی قرار داد.

  گفتنی است، مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در ادامه سفر به چناران با فرماندار و اعضای شورای اسلامی این شهر دیدار خواهد کرد.   

شرکت گاز خراسان رضوی دستگاه برتراجرایی استان
 • 1396/6/27 دوشنبه شرکت گاز خراسان رضوی دستگاه برتراجرایی استان
  رییس مجمع نمایندگان استان با قدردانی از اقدامات شرکت گاز خراسان رضوی در حوزه‌های زیربنایی گفت: مجمع نمایندگان استان این شرکت را به عنوان یک دستگاه برتر اجرایی‌می شناسد.

  رییس مجمع نمایندگان استان با قدردانی از اقدامات شرکت گاز خراسان رضوی در حوزه‌های زیربنایی گفت: مجمع نمایندگان استان این شرکت را به عنوان یک دستگاه برتر اجرایی‌می شناسد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، رضا شیران خراسانی صبح امروز در نشست سه جانبه‌ای که با حضور مدیرعامل شرکت گاز و مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در راستای هماهنگی هرچه بیشتر صدور مجوزهای حفاری برای گازرسانی به 16 روستای کلات برگزار شد اظهار کرد: تعامل خوبی از سوی مسئولان هر دو مجموعه در حوزه های کاری مشترک دیده می شود که این مهم منشا خیر و برکت است.

  نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: کلات دارای ظرفیت بسیار بالایی در حوزه گردشگری است که توسعه خدمات زیربنایی موجب ماندگاری هرچه بیشتر زائر و رونق کسب و کار این منطقه خواهد شد.

  وی هدف از برگزاری این جلسه را بررسی مشکل حفاری در حریم جاده کلات عنوان کرد و گفت: ان شاا... با احساس مسئولیت موجود و تعامل خوب مسئولان هردو مجموعه بزودی شاهد افزایش ضریب نفوذ گاز طبیعی در سطح روستاهای این منطقه خواهیم بود.

  شیران خاطرنشان کرد: شرکت گاز خراسان رضوی از منظر مجمع نمایندگان استان همواره به عنوان یک دستگاه برتر اجرایی‌ شناخته می شود.

  نهضت گازرسانی روستایی مهمترین اقدام دولت یازدهم

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی نیز در ابتدای این نشست با بیان این مطلب که تاکنون مجوز گازرسانی به کلیه روستاهای بالای 20 خانوار واجد شرایط فنی و اقتصادی استان اخذ شده گفت: به امید خدا در سال 97 پرونده گازرسانی به روستاهای واجد شرایط خراسان رضوی بسته خواهد شد.

  سید حمید فانی توسعه خطوط گاز در اقصی نقاط کشور را هدیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: به عقیده بنده یکی از مهمترین اقدامات دولت یازدهم آغاز نهضت بزرگ گازرسانی روستایی بود که این مهم در دولت دوازدهم تکمیل خواهد شد.

  ابراهیم نصری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی نیز با ارزیابی مثبت از هماهنگی مدیران شرکت گاز استان با مجموعه متبوع خود گفت: با توجه به حجم پروژه هایی اجرایی گازرسانی طی چند سال اخیر بیشترین فعالیت کارشناسان راهداری معطوف به صدور مجوزهای این حوزه بوده است.

  وی افزود: در بحث صدور مجوزهای لازم برای شبکه گذاری در حریم جاده های استان وفق مقررات کشور هیچ مشکلی از سوی اداره راهداری خراسان رضوی  وجود ندارد.

  همچنین علیرضا خجسته، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در بخشی از جلسه اظهار کرد: طبق درخواست شرکت گاز خراسان رضوی برای گازرسانی به 16 روستای کلات 4 محور مورد تقاضاست که مجوز حفاری در یک محور صادر و مجوز سه محور دیگر طی هفته آینده صادر خواهد شد.

  گفتنی است؛ در این جلسه موضوع گازرسانی به دو روستای حمام قلعه و جلیل آباد شهرستان کلات نیز که نیازمند مجوز حفاری در حریم جاده اصلی مشهد کلات است مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

قدردانی نماینده مجلس شورای اسلامی از اقدامات شرکت گاز خراسان رضوی
 • 1396/6/27 دوشنبه قدردانی نماینده مجلس شورای اسلامی از اقدامات شرکت گاز خراسان رضوی
  نماینده مردم شهرستان های تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره گاز ناحیه تایباد از زحمت و تلاش های کارکنان شرکت گاز در مسیر توسعه و آبادانی این مناطق تقدیر کرد.

  نماینده مردم شهرستان های تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره گاز ناحیه تایباد از زحمت و تلاش های کارکنان شرکت گاز در مسیر توسعه و آبادانی این مناطق تقدیر کرد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، جلیل رحیمی جهان آبادی در این دیدار ضمن قدردانی از اقدامات زیربنایی شرکت گاز استان در بحث توسعه خطوط گاز اظهار کرد: محرومیت‌زدایی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان از روستاها به شهرها یکی از مولفه های است که با رشد خدمت رسانی در مناطق محروم محقق می شود.

  وی رشد گازرسانی به روستاهای واجدشرایط کشور طی چهار سال گذشته را هدیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: بی شک رضایت خداوند متعال در گرو رضایتمندی مردم از اقدامات و فعالیت های خادمان خود در دستگاه‌های اجرایی مختلف است.

  نماینده مردم تربت جام و تایباد توسعه خطوط گاز در اقصی نقاط استان را اقدامی جهادی از سوی شرکت گاز عنوان کرد و گفت: از خداوند متعال برای شما و تمام مسئولان پرتلاش مجموعه گاز استان سلامتی و بهروزی را آرزومندم.

  در ابتدای این نشست جواد علی یاری رئیس اداره گاز ناحیه تایباد گزارشی از وضعیت گازرسانی، پروژه های در دست اجرا و برنامه ریزی های شرکت گاز در این شهرستان را به سمع و نظر نماینده مردم رساند.

کلنگ گازرسانی به سه روستای سرخس زده شد
 • 1396/6/27 دوشنبه کلنگ گازرسانی به سه روستای سرخس زده شد
  کلنگ گازرسانی به سه روستای سرخس با حضور مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی و جمعی از مقامات محلی شهرستان سرخس به زمین زده شد.

  کلنگ گازرسانی به سه روستای سرخس با حضور مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی و جمعی از مقامات محلی شهرستان سرخس به زمین زده شد.

  به گزارش روابط عمومی  شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن افتخاری پیش از ظهر امروز در آئین کلنگ زنی پروژه گازرسانی به روستاهای سرخس، توسعه خطوط گاز در نقاط مختلف استان را افتخاری برای کارکنان شرکت گاز عنوان کرد و اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده روستاهای چکودر، شورلق و زلوغال شهرستان سرخس در مدت زمان 360 روز  به شبکه سراسری گاز کشور متصل خواهند شد.

  مدیرمهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز خراسان رضوی اعتبار نهایی این پروژه را 33 میلیارد و 533 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: اجرای 120 متر شبکه فولادی، 20 هزار و 942 متر شبکه توزیع پلی اتیلن، نصب 440 انشعاب با ظرفیت بهره مندی بیش از 466 خانوار از نعمت گاز طبیعی بخشی از اقدامات شرکت گاز خراسان رضوی در تکمیل این طرح خواهد بود.

  وی گفت: در حال حاضر ازمجموع 39 روستای واجد شرایط گازرسانی در شهرستان سرخس 31 روستا با ضرب نفوذ 83 درصد گازدار هستند که به اتمام عملیات گازرسانی به هشت روستای دیگر این منطقه یکهزار و 100 خانوار گازدار و ضریب نفوذ گاز طبیعی نیز به 100 ارتقا خواهد یافت.

  گفتنی است؛ سرخس دارای 23 هزار و 553 مشترک است که از این تعداد 13 هزار و 676 مشترک شهری و 9 هزار و 877 مشترک در بخش روستایی ساکن هستند.

ضریب نفوذ گاز روستایی باخرز به 98.5 ارتقا می یابد
 • 1396/6/27 دوشنبه ضریب نفوذ گاز روستایی باخرز به 98.5 ارتقا می یابد
  رئیس اداره گاز تایباد با اشاره به حجم پروژه های در حال اجرا گفت: بزودی ضریب نفوذ گاز روستایی در منطقه باخرز به 98.5 ارتقا خواهد یافت.

  رئیس اداره گاز تایباد با اشاره به حجم پروژه های در حال اجرا گفت: بزودی ضریب نفوذ گاز روستایی در منطقه باخرز به 98.5 ارتقا خواهد یافت.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، جواد علی یاری با اعلام این خبر اظهار کرد: 56 روستا در منطقه باخرز واجد شرایط گازرسانی شناخته شده که در حال حاضر 32 روستا با جمعیتی معادل هشت هزار و 370 خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

  وی با بیان این مطلب که هم اکنون عملیات گازرسانی به 22 روستای باخرز در حال اجراست گفت: با اتمام این پروژه ها ضریب نفوذ گازروستای شهرستان به 98.5 ارتقا می‌یابد.

  علی یاری اضافه کرد: سه هزار و 341 خانوار در پروژه های گازرسانی به 22 روستای در حال اجرا باخرز وجود دارند که توسعه خطوط گاز به عنوان اقدامی رفاهی در جهت جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرهای همجوار در حال پیگیری است.

   وی درباره پروژه های گازرسانی شهرستان باخرز طی هفته دولت امسال نیز گفت: طرح گازرسانی به روستاهای بایی، سورستان و سنقرآباد با اجرای چهارهزار و 600 متر شبکه فولادی و 21 هزار و 600 متر شبکه پلی اتیلن، نصب 326 انشعاب علمک گاز با مجموع هزینه کرد 12 میلیارد و 300 میلیون ریال در این مدت به بهره برداری رسید.

  به گفته رئیس اداره گاز تایباد، در این پروژه ها روستاهای بایی با 93 خانوار، سورستان با 210 خانوار و سنقرآباد با ظرفیت 246 خانوار از نعمت الهی گاز بهره مند شدند.

تجربیات کارکنان امور مشترکین گاز خراسان رضوی به رشته تحریر در آمد
 • 1396/6/21 سه شنبه تجربیات کارکنان امور مشترکین گاز خراسان رضوی به رشته تحریر در آمد
  به همت امور پژوهش و پژوهش فناوری شرکت گاز استان خراسان رضوی، کتاب راهنمای امور مشترکین حاصل تجربیات سه دهه فعالیت حمیدرضا نارویی و تنی چند از همکاران مدیریت بهره برداری این شرکت تالیف و منتشر شد.

  به همت امور پژوهش و پژوهش فناوری شرکت گاز استان خراسان رضوی، کتاب راهنمای امور  مشترکین حاصل تجربیات سه دهه فعالیت حمیدرضا نارویی و تنی چند از همکاران مدیریت بهره برداری  این شرکت تالیف و منتشر شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید ایمان پیش بین تالیف و انتشار این کتاب را گامی مهم در جهت تحقق اهداف مدیریت دانش عنوان کرد و گفت: این کتاب حاصل تجارب چند دهه فعالیت و خدمات ارزشمند حمیدرضا ناروئی و جمعی از همکاران مدیریت بهره برداری شرکت گاز خراسان رضوی است.

  رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت گاز استان افزود: کتاب راهنمای امور مشترکین گاز طبیعی در پنج فصل به انضمام یک پیوست گردآوری شده که عناوین هر فصل پاسخگوی سوالات متعددی از کارکنان شرکت های گاز استانی در حوزه های مختلف خواهد بود.

   

  به گفته پیش بین، تشریح دستورالعمل ها، آئین نامه­ها و ابلاغیه­های مرتبط، پاسخ به پرسش­های مکرر کارکنان امور مشترکین در مشهد و نواحی استان، توضیح پیرامون شیوه کار دفاتر خدمات الکترونیک دولت و تکمیل تعهدنامه­ها و فرم­های استاندارد و همچنین روش­های اجرایی IMS در حوزه مشترکین از سرفصل های این کتاب است.

  گفتنی است، پاسخگویی به سوالاتی در زمینه مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی، تخلفات، هزینه ها و خسارات، روش­های ورود و تغییر اطلاعات مشترک در سیستم، روش اشتراک پذیری متقاضیان گاز طبیعی و مسائل حقوقی مشترکین در قسمت­هایی از این کتاب حاوی نکات کلیدی ارزشمند و کاربردی است که خواندن آن به کلیه کارکنان امور مشترکین توصیه می شود.

گازرسانی هفت و نیم میلیاردی به شهرک صنعتی بجستان
 • 1396/6/21 سه شنبه گازرسانی هفت و نیم میلیاردی به شهرک صنعتی بجستان
  رئیس اداره گاز ناحیه بجستان گفت: گازرسانی به شهرک صنعتی بجستان با اعتباری معادل هفت میلیارد و 500 میلیون ریال به انجام شده است.

  رئیس اداره گاز ناحیه بجستان گفت: گازرسانی به شهرک صنعتی بجستان با اعتباری معادل هفت میلیارد و 500 میلیون ریال به انجام شده است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، محمد علی مجیدزاده با اعلام این خبر اظهار کرد: پروژه گازرسانی به شهرک صنعتی بجستان در کمتر از 9 ماه به بهره برداری رسید.

  وی افزود: برای این پروژه 10 کیلومتر شبکه تغذیه به قطر 8 اینچ اجرا و یک ایستگاه تقلیل فشار TBS با ظرفیت 5000 متر مکعب در ساعت احداث شده است.

  مجیدزاده اعتبار هزینه شده پروژه گازرسانی به شهرک صنعتی بجستان را رقمی بالغ بر  هفت میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این رقم از محل منابع داخلی شرکت گاز استان تامین شد.

  به گفته رئیس اداره گاز ناحیه بجستان کمک به توسعه پایدار صنعت و بهینه‌سازی زیرساخت‌های اقتصادی از طریق تامین سوخت ارزان قیمت از دستورات مدیرعامل شرکت گاز استان است.

  یادآور می شود؛ جایگزینی گاز طبیعی با سایر سوخت های فسیلی مصرفی در واحدهای صنعتی موجب کاهش هزینه‌، افزایش تولید، بهره وری و رونق کسب و کار خواهد شد.

تاکید بر نقش کمیته های مشورتی در جهت نیل به تعالی سازمانی
 • 1396/6/14 سه شنبه تاکید بر نقش کمیته های مشورتی در جهت نیل به تعالی سازمانی
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با تاکید بر لزوم اهمیت به کمیته های مشورتی، خواستار حرکت این شرکت در مسیر نیل به اهداف متعالی سازمان شد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با تاکید بر لزوم اهمیت به کمیته های مشورتی، خواستار حرکت این شرکت در مسیر نیل به اهداف متعالی سازمان شد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی در اولین جلسه پروژه استقرار تعالی سازمانی که به همت امور برنامه ریزی برگزار شد اظهار کرد: باید به سمتی حرکت کنیم تا گاز خراسان رضوی به عنوان شرکت برتر کشور در حوزه تعالی سازمانی معرفی شود.

  وی با اشاره به مسئولیت خطیر امور برنامه ریزی در شیوه اجرا و کنترل این پروژه افزود: بی شک تشکیل کمیته های مشورتی در مباحث مختلف مجموعه موجب تعالی سازمانی می گردد.

  فانی همچنین خواستار همکاری کلیه کارکنان شرکت گاز استان خراسان رضوی در اجرای هرچه بهتر پروژه تعالی سازمانی شد.

  در ادامه این جلسه، مهدی غلامی رئیس برنامه ریزی شرکت گاز استان به ارائه توضیحاتی چند پیرامون پروژه تعالی سازمانی پرداخت و گفت:  طبق مصوبه جدید هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران، کلیه ارزیابی های متفرقه شرکت‌های گاز باید یکپارچه و در راستای الگوی جامع تعالی سازمانی قرار بگیرد.

  وی افزود: این پروژه شامل سه مرحله استقرار مدل تعالی سازمانی، ‌تدوین استراتژی‌های سازمان و استقرار نظام مدیریت فرآیندها خواهد بود.

  غلامی در پایان همراهی مدیران و تعهد آنان به اجرای این طرح را رمز موفقیت پروژه عنوان کرد و گفت: صرفه جویی و بهبود سازمانی از دستاوردهای پیش بینی شده در اجرای این طرح خواهد بود.

گازرسانی به 1400 خانوار مستقر در 6 روستای شهرآباد بردسکن
 • 1396/6/14 سه شنبه گازرسانی به 1400 خانوار مستقر در 6 روستای شهرآباد بردسکن
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: شش روستای رکن آباد، عظیم آباد، قوژد آباد، نصر آباد، رحمانیه و سلطان آباد از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: شش روستای رکن آباد، عظیم آباد، قوژد آباد، نصر آباد، رحمانیه و سلطان آباد از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی با اعلام این مطلب اظهار کرد: بهره برداری از پروژه گازرسانی به 6 روستای شهرآباد در شهرستان بردسکن موجب بهره مندی یک هزار و 400 خانوار از نعمت گاز طبیعی شد.

  وی افزود: با افتتاح این پروژه 6 روستای رکن آباد، عظیم آباد، قوژد آباد، نصر آباد، رحمانیه و سلطان آباد به شبکه سراسری گاز کشور متصل شدند.

  فانی با بیان اینکه اعتباری بالغ بر 35 میلیارد و 510 میلیون ریال برای افتتاح این پروژه هزینه شده گفت: هم اکنون 19 روستای بخش شهرآباد گازدار می باشد. همچنین ضریب نفوذ گاز شهری و روستایی این بخش نیز به 100 درصد ارتقا یافت.

  وی اذعان کرد: پروژه فاز سه بردسکن شامل گازرسانی به 15 روستا در بخش شهرآباد و انابد بوده که اعتباری بالغ بر 86 میلیارد ریال از محل منابع داخلی شرکت گاز برای پیشبرد آن در نظر گرفته شده است.

  به گفته مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در این پروژه سه هزار و 100 علمک، 115 هزار متر شبکه و یک ایستگاهTBS  نصب گردیده است.

بهره مندی 473 خانوار روستای همت آباد از نعمت گاز طبیعی
 • 1396/6/14 سه شنبه بهره مندی 473 خانوار روستای همت آباد از نعمت گاز طبیعی
  رئیس اداره گاز تربت حیدریه از بهره برداری پروژه گازرسانی به روستای همت آباد شهرستان مه ولات با جمعیتی بالغ بر 473 خانوار خبر داد.

  رئیس اداره گاز تربت حیدریه از بهره برداری پروژه گازرسانی به روستای همت آباد شهرستان مه ولات با جمعیتی بالغ بر 473 خانوار خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، جواد معصومی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما اظهار کرد: توسعه متوازن انرژی و برخورداری تمامی همشهریان از نعمت خدادادی گاز از جمله اقداماتی است که توانسته‌ایم در کمترین زمان ممکن و با رعایت حقوق مشترکین بدان دست یابیم.

  وی در مورد بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به روستای همت آباد گفت: افتتاح پروژه گازرسانی به روستای همت آباد از توابع شهرستان مه ولات با 473 خانوار از جمله اقداماتی است که می‌توان آن را نمونه بارزی از اقدام جهادی خدمتگذاران مردم در اداره گاز تربت حیدریه دانست.

  معصومی تصریح کرد: هزینه صرف شده برای افتتاح این پروژه 31 میلیارد و 416 میلیون ریال بوده که از محل منابع داخلی شرکت گاز استان خراسان رضوی تامین شده است.

  وی با تاکید بر اینکه توسعه خطوط گاز و رشد خدمت رسانی به مردم از تاکیدات مدیرعامل شرکت گاز استان است، گفت: تمام تلاش بنده و همکارانم سرعت بخشیدن به اجرای پروژه های گازرسانی این شهرستان می باشد.

تبادل تجربیات هدف اصلی برگزاری دوره های آموزشی مدیران
 • 1396/6/11 شنبه تبادل تجربیات هدف اصلی برگزاری دوره های آموزشی مدیران
  مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب که اگر می‌خواهیم صنعت گاز را با موفقیت چشمگیر مواجه کنیم، باید نگرش توسعه گرایانه داشته باشیم گفت: اصلی ترین هدف برگزاری دوره های آموزشی مدیران تبادل تجربیات در بین همکاران است.

  مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب که اگر می‌خواهیم صنعت گاز را با موفقیت چشمگیر مواجه کنیم، باید نگرش توسعه گرایانه داشته باشیم گفت: اصلی ترین هدف برگزاری دوره های آموزشی مدیران تبادل تجربیات در بین همکاران است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، جعفر حیدر اصفهانی صبح روز سه شنبه هفتم شهریورماه در دوره آموزشی اعضای هیات مدیره شرکت ملی گاز ایران و شرکت های تابعه  در مشهد اظهار کرد: بحث اخلاقیات و رفتار بسیار حائز اهمیت است، چرا که موفقیت تمام سازمان‌ها بر پایه اخلاق و ارزش‌ها می‌باشد؛ انسانی می‌تواند موثر واقع گردد که توسعه یافته باشد و ارزش‌های سازمان را در خود تبلور داده و هدایت کند.

  وی افزود: زمانی که از همکاران کوشش را مطالبه می‌کنیم، خود در نوک پیکان قرار داریم که تا چه اندازه در مسیر تحقق هدف و تا چه اندازه دقت نظر و تلاش داشته‌ایم، خوشبختانه موفقیت‌های چشم گیر در شرکت گاز مرهون زحماتی است که تاکنون شما متقبل شده‌اید.

  مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی گاز ایران خاطر نشان کرد: شما باید همیشه دغدغه داشته باشید که در مسائل اخلاقی، مدیریتی و کارکردی تا چه اندازه از منافع خود به نفع شرکت گذشت دارید؛ مدیران موفق افرادی هستند که در این زمینه مراعات داشته و با روی گشاده نسبت به همکاران، موجبات موفقیت سازمان را فراهم می‌آورند.

  حیدر اصفهانی با بیان اینکه باور داریم که ما با دقت بیشتر و اختلاف کمتر می‌توانیم همکاران را دلگرم  کنیم، گفت: اگرچه از تجربیات گذشته بهره‌مند هستیم ولی این بدان معنا نیست که دنباله‌رو همان اصول و مبنا باشیم، در کشورمان برنامه‌های پنج ساله، اسناد بالا دستی و طرح جامع گاز را داریم، اگر می‌خواهیم صنعت گاز را با موفقیت چشمگیر مواجه کنیم، باید نگرش توسعه گرایانه داشته باشیم.

  وی اذعان کرد: اگر در گذشته نگاهمان به صنعت نفت پیرامون تصدی گری فراوان و امکانات زیاد بود، امروز بر این عقیده هستیم که این نگاه باید تغییر کند؛ همه به اسناد بالادست احترام گذاشته و سعی کنیم انگیزه جمعی را ارتقاء دهیم؛ ما نیاز به شناسایی مشاغل و شناسایی شایستگی‌ها داریم تا کارکنانی متناسب با کار حرفه‌ای معرفی شوند.

  حیدراصفهانی افزود: شایستگی‌های شخصی و عمومی افراد باید مورد توجه جدی باشد؛ در سال‌های آتی در شرکت ملی گاز افرادی را جذب سازمان می‌کنیم که صلاحیت‌های لازم را داشته باشند.

  وی اصلی ترین هدف برگزاری دوره های آموزشی مدیران را تبادل تجربیات در بین آنان عنوان کرد و افزود: مدیران موفق کسانی هستند که به کوچکترین موضوعات سازمان اهمیت می دهند و برای آن ارزش قائل هستند.

  مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی گاز ایران لبخند را دارای کمترین هزینه و بیشترین آورده برای یک مدیر دانست و تاکید کرد: البته در این بین نباید اصول سازمان به فراموشی سپرده شود.

  وی اضافه کرد: حضور جناب آقای مهندس عراقی در راس سکان داری شرکت گاز موجب ایجاد یک آرامش و دلبستگی در بین همکاران شده است.

پروژه گازرسانی به روستای ریگان افتتاح شد
 • 1396/6/6 دوشنبه پروژه گازرسانی به روستای ریگان افتتاح شد
  پروژه گازرسانی به روستای ریگان از توابع شهرستان زاوه استان خراسان رضوی افتتاح و 190 خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

  پروژه گازرسانی به روستای ریگان از توابع شهرستان زاوه استان خراسان رضوی افتتاح و 190 خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، جواد معصومی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما اظهار کرد: همزمان با هفته دولت گازرسانی به روستا‌ی ریگان از توابع بخش سلیمان شهرستان زاوه با حضور نماینده شهرستان‌های تربت حیدریه، مه ولات و زاوه، فرماندار زاوه و جمعی از مسئولین ادارات و نهاد‌ها افتتاح شد.

  رئیس اداره گاز ناحیه تربت حیدریه با اعلام اینکه اعتبار هزینه شده برای گازرسانی به این روستا هفت میلیارد و 987 میلیون ریال و از محل منابع داخلی بوده است، گفت: روستای ریگان با 190 خانوار این پس به شبکه سراسری گاز کشور متصل می باشد.

  وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 49 روستا از توابع شهرستان زاوه با 13 هزار و 292 خانوار از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

  معصومی با اعلام اینکه هم اکنون عملیات گازرسانی به 19 روستا با ظرفیت سه هزار و 675 خانوار در حال اجراست، عنوان کرد: 78 درصد از روستا‌های شهرستان زاوه گازدارند که این میزان با اتمام 19 پروژه گازرسانی به روستا‌های در دست اجرا به 100 درصد ارتقاء خواهد یافت.

  وی گفت: شهرستان زاوه 17 هزار و 895 مشترک شهری و روستایی دارد و تاکنون 829 هزار متر شبکه گذاری گاز در این شهرستان صورت گرفته است.

  رئیس اداره گاز ناحیه تربت حیدریه تاکید کرد: گاز نعمت خدادادی و طبیعی است از همین رو تمامی همشهریان بایستی به صورت برابر از این موهبت برخوردار شوند؛ شعار شرکت گاز رفع محرومیت‌ها و جهاد در عمل است که به لطف خداوند طی چهار سال گذشته در این مسیر دستاورد‌های چشمگیری حاصل شده است.

580 میلیارد و 842 میلیون ریال اعتبار پروژه های گازرسانی خراسان رضوی در هفته دولت امسال
 • 1396/6/4 شنبه 580 میلیارد و 842 میلیون ریال اعتبار پروژه های گازرسانی خراسان رضوی در هفته دولت امسال
  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: پروژه های گازرسانی در خراسان رضوی طی هفته دولت امسال با اعتباری معادل580 میلیارد و 842 میلیون ریال انجام می شود.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: پروژه های گازرسانی در خراسان رضوی طی هفته دولت امسال با اعتباری معادل580 میلیارد و 842 میلیون ریال انجام می شود.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید حمید فانی پیش از ظهر امروز شنبه چهارم شهریور ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: در حال حاضر بیش از دو میلیون و 67 هزار و 707 مشترک در کل استان وجود دارد که از این حیث خراسان رضوی بعد از تهران در رتبه دوم کشوری قرار دارد.

  وی افزود: در بخش شبکه گذاری تاکنون 28 هزار کیلومتر شبکه گاز اجرا شده و در این بخش صاحب عنوان اول کشوری هستیم. همچنین 866 هزار انشعاب در کل استان نصب و رتبه سوم نصب انشعاب در بین سایر استانهای کشور نیز از آن خراسان رضوی است.

  فانی اضافه کرد: در سال گذشته 11 و نیم میلیارد مترمکعب گاز در بخش های مختلف استان مصرف شد که معادل 85/5 درصد گاز مصرفی کل کشور را تشکیل داد.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ضریب نفوذ گاز شهری در استان را 8/99درصد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر پروژه گازرسانی به شهر همت آباد تقریبا تمام شده و در تلاش هستیم تا طی مهرماه امسال به بهره برداری برسد.

  وی ادامه داد: در حال حاضر ضریب نفوذ گاز شهری در کشور 97 درصد است که در این بخش خراسان رضوی از میانگین متوسط کشوری بالاتری برخورردار می باشد.

  فانی با اشاره به این مطلب که ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی استان 75 درصد است گفت: هم اکنون یکهزار و 541 روستای استان گازدار هستند و با بهره برداری از روستاهای گازرسانی شده در هفته دولت امسال این رقم به76 درصد خواهد رسید. در ابتدای دولت یازدهم ضریب نفوذ گاز روستایی 56 درصد بود و تنها طی چهار سال شاهد رشد 20 درصدی ضریب نفوذ گازرسانی روستایی در خراسان رضوی بوده ایم. همچنین میانگین کشوری ضریب نفوذ گاز روستایی 72 درصد است که در این بخش هم از میانگین کل بالاتر هستیم.

  عملیات اجرایی گازرسانی به 495 روستا با پیشرفت60 درصدی

  فانی تصریح کرد: در حال حاضر عملیات گازرسانی به 495 روستا با میانگین 60 درصد پیشرفت در حال اجرا است و امیدواریم که قسمت عمده‌ای از این پروژه‌ها تا پایان امسال افتتاح و ضریب نفوذ گاز روستایی به 85 درصد ارتقا یابد.

  وی گفت: در سال جاری مجوز گازرسانی به 442 روستا با جمعیت 47 هزار خانوار اخذ و هم اکنون در مرحله پیمان سپاری است.

  مدیرعامل شرکت گاز استان اضافه کرد: با اجرای پروژه گازرسانی به 442 روستای گفته شده ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی به 95 درصد خواهد رسید.

  وی با بیان این مطلب که پرونده اجرایی گازرسانی روستایی در خراسان رضوی تا پایان امسال بسته خواهد شد افزود: ان شاا... طی سال جاری هر روز دو روستا را گازرسانی خواهیم کرد. به تعبیری هر روز یک روستا گازدار و عملیات اجرایی یک روستا نیز آغاز خواهد شد.

  فانی یادآور شد: در سال 95  هر دو روز یک روستای استان به شبکه سراسری گاز کشور متصل شد.

  مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی پیرامون پروژه‌های هفته دولت امسال گفت: بهره برداری از پروژه های گازرسانی به 30 روستا با چهار هزار و 732 خانوار و اعتباری بالغ بر 224 میلیارد و 310 میلیون ریال، کلنگ زنی پروژه های گازرسانی به 23 روستا با ظرفیت چهار هزار و 116 خانوار و اعتبار تخصیصی 262 میلیارد و 515 میلیون ریال، بهره برداری از پروژه گازرسانی به دو شهرک صنعتی بجستان و فاز 2 سبزوار با اعتبار بالغ بر 10 میلیارد و 835 میلیون ریال، بهره برداری از 3 جایگاه CNG و گازرسانی به 27 مورد صنعت از این دست برنامه ها خواهد بود. در مجموع 580 میلیارد و 842 میلیون ریال در هفته دولت امسال اجرایی می شود. طبق برنامه ریزی انجام شده کلیه این پروژه ها بطور همزمان در یکی از شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد.

  فانی تصریح کرد: در حال حاضر گروهی در شرکت گاز استان مشغول بررسی و بازنگری شبکه های فرسوده و قدیمی گاز هستند. کار بازنگری و اصلاح  در شهر مشهد طی چندین مرحله انجام و حتی در بودجه سالیانه نیز این مهم با تخصیص 21 میلیارد تومان لحاظ گردیده است. در تلاش هستیم تا افق 1404 یک رینگ تقویتی برای مشهد احداث کنیم که تاکنون طراحی آن نیز به اتمام رسیده است.

  مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر عدم فرهنگ سازی در حوزه مصرف ایمن گاز طبیعی از سوی دستگاه‌های مختلف گفت: بر اساس مقررات ملی ساختمان مسئولیت این موضوع بر عهده سازمان نظام مهندسی است. البته شرکت گاز نیز بر حسب مسئولیت اجتماعی و طرفا بر مبنای عضوی از این جامعه در بحث فرهنگ سازی همراهی های خوبی را انجام داده است. به عقیده بنده مشکلی که در این بین وجود دارد همکاری مردم و رعایت مباحث ایمنی از سوی آنان است. باید قبول کنیم که متاسفانه خود ما به عنوان مردم در رعایت مسائل ایمنی کوتاهی می کنیم.

  فانی در ادامه خواستار همکاری هر چه بیشتر رسانه‌ها در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی شد و افزود: متاسفانه در حال حاضر بخاری هایی با رده انرژی Gو F در کشور تولید می شود که راندمان بالای 60 درصد دارد. در حالی که راندمان بخاری رده A تنها 86 درصد است. این اختلاف آمار نشان دهنده هدررفت 25 درصدی گاز می باشد. باید تلاش کنیم تا کشور به سمتی حرکت کند که تولید و مصرف بخاری هایی با رده A و B در برنامه روزمره زندگی مردم قرار بگیرد.    

با حضور فرمانداران خراسان رضوی؛ شریان های حیاتی گاز طبیعی در مواقع بحران تشریح شد
 • 1396/6/1 چهارشنبه با حضور فرمانداران خراسان رضوی؛ شریان های حیاتی گاز طبیعی در مواقع بحران تشریح شد
  مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی با تاکید بر لزوم هماهنگی هر چه بیشتر دستگاههای خدمت رسان در مواقع اضطراری گفت: آشنایی مدیران با گاز طبیعی به عنوان یکی از مهمترین شریان های حیاتی ساز مدیریت اثربخش در بحران است.

  مدیر مهندسی و اجرای طرح های شرکت گاز خراسان رضوی با تاکید بر لزوم هماهنگی هر چه بیشتر دستگاههای خدمت رسان در مواقع اضطراری گفت: آشنایی مدیران با گاز طبیعی به عنوان یکی از مهمترین شریان های حیاتی ساز مدیریت اثربخش در بحران است.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، حسن افتخاری در کارگاه آموزشی و تمرین ستادی مدیریت بحران که با حضور فرمانداران و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان های خراسان رضوی برگزار شد گفت: آشنایی مدیران با شریان های حیاتی گاز طبیعی و مرور اقدامات در قبل، حین و بعد از بحران امری لازم و ضروری است.

  وی با بیان این مطلب که شرکت گاز استان آمادگی خوبی برای مواجهه با حوادث مرتبط با گاز طبیعی دارد افزود: انتظار داریم در مواقع بحرانی سایر دستگاها به وظایف ذاتی و تعاملی خود عمل کنند.

  مدرس ارشد کارگاه آموزشی و تمرین ستادی مدیریت بحران استان خراسان رضوی ادامه داد: یکی از موضوعات مهمی که در حوزه مدیریت بحران گاز نیازمند پیگیری جدی مدیران استانی است تجهیز مراکز حساس به سوخت دوم است. متاسفانه علی رغم تذکرات مکرر شرکت گاز این مهم هنوز از سوی بعضی مراکز مهم نادیده گرفته شده است.

  افتخاری ناهماهنگی بین دستگاههای اجرایی را زمینه ساز وقوع حوادث و بحران های کوچک و بزرگ عنوان کرد و گفت: حفاری های غیر مجاز و بدون هماهنگی یکی از موضوعاتی است که شرکت گاز همیشه با آن دست و پنجه نرم کرده است. در حال حاضر شبکه های گاز طبیعی در یکهزار و 536 روستا و 71 شهر خراسان رضوی وجود دارد و این مهم نیازمند استعلامات و هماهنگی قبل از حفاری توسط سازمان های خدماتی با ادارات گاز شهرستان ها است. انتظاری که ما داریم این است که کلیه ادارات و دستگاهها هماهنگی لازم با شرکت گاز داشته باشند.

  وی با بیان این مطلب که جای خالی این دوره‌ها آن هم بصورت نظام‌مند و ساختاریافته واقعا احساس می شد گفت: حضور فرمانداران و اعضای مدیریت بحران شهرستان های خراسان رضوی با یک طرح از پیش تعریف شده بی شک اثرات مثبتی با خود به همراه خواهد داشت. به سهم خود از شورای مدیریت بحران استان به دلیل اهتمام در امر اموزش تقدیر و تشکر می کنم.

  مدیر مهندسی و اجرای طرح های گاز خراسان رضوی در پایان پیشنهاد کرد: دوره های مدیریت بحران با یک ساختار علمی و فنی در بین شرکتهای گاز استانی معین برگزار شود.

آزادگان شرکت گاز خراسان رضوی تجلیل شدند
 • 1396/6/1 چهارشنبه آزادگان شرکت گاز خراسان رضوی تجلیل شدند
  هم‌زمان با سالروز ورود آزادگان به میهمن اسلامی، جمعی از کارکنان آزاده شرکت گاز خراسان رضوی مورد تجلیل قرار گرفتند.

  هم‌زمان با سالروز ورود آزادگان به میهمن اسلامی، جمعی از کارکنان آزاده شرکت گاز خراسان رضوی مورد تجلیل قرار گرفتند.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، در این بازدیدها مدیر منابع انسانی و مسئول امور ایثارگران این شرکت با تنی چند از ایثارگران دیدار و از مقام شامخ آنان تجلیل به عمل آوردند.

  محمد مهدی باقری مدیر منابع انسانی شرکت گاز خراسان رضوی در حاشیه این دیدارها ولایت‌مداری، استقامت، طاقت و بی‌ادعا بودن را از خصوصیات بارز آزادگان و خانواده رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی عنوان کرد و گفت: امروز همه ما وظیفه داریم با پیروی از ولایت، تمسک به شهدا و با انسجام و وحدت رویه، راه آنها را ادامه داده و ارزش‌های متعالی انقلاب را سینه به سینه به نسل های بعدی منتقل کنیم.

  وی آزادگان سرافراز را الگویی ارزشمند برای ملت ایران و به ویژه نسل جوان دانست و افزود: سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی برگ زرینی در تاریخ انقلاب ایران اسلامی بوده و هست که هرگز از یاد‌ها پاک نمی شود.

  فرمانده پایگاه بسیج شهید ارجمند شرکت گاز خراسان رضوی اضافه کرد: امروز ما وظیفه داریم از مجاهدت‌ها، مقاومت‌ها و ایستادگی وصف‌ناپذیر این رسولان انقلاب نسبت به ترویج فرهنگ آزادی و آزادگی تقدیر و‌ تشکر کنیم.

  لازم به ذکر است؛ در این دیدارها آقایان عسگری، علیزاده شهری، آشوری، میری و کردی با اهدا لوح و هدیه‌ای توسط مدیر منابع انسانی و مسئول امور ایثارگران شرکت گاز خراسان رضوی تجلیل شدند.

فرهنگ‌سازی مهمترین راهکار بهینه سازی مصرف انرژی
 • 1396/5/29 يكشنبه فرهنگ‌سازی مهمترین راهکار بهینه سازی مصرف انرژی
  رئیس پژوهش و فناوری شرکت گاز استان خراسان رضوی فرهنگ‌سازی را مهمترین راهکار بهینه سازی مصرف انرژی در کشور دانست.

  رئیس پژوهش و فناوری شرکت گاز استان خراسان رضوی فرهنگ‌سازی را مهمترین راهکار بهینه سازی مصرف انرژی در کشور دانست.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید ایمان پیش بین پیش در دوره آموزشی اصلاح الگوی مصرف انرژی با رویکرد ساختمان های دولتی ضمن بیان این مطلب که 48 درصد کل ذخایر نفت و 43 درصد ذخائر گاز دنیا در خاورمیانه وجود دارد اظهار کرد: ایران با مجموع نفت و گاز خود بیشترین حجم ذخائر فسیلی دنیا را در خود جای داده است.

  وی ایران را سرزمین انرژی نامید و افزود: این موضوع که ما بیشترین حجم ذخائر سوخت های فسیلی را در اختیار داریم خوشحال کننده است اما نکته نگران کننده بالا بودن شاخص شدت  مصرف انرژی در کشور ماست.

  وی با انتقاد از راندمان بالای مصرف انرژی در کشور گفت: امروزه فولاد، سیمان، بلور و شیشه حجم قابل توجهی از مصرف گاز در بخش صنعتی را به خود اختصاص داده اند.

  پیش بین ادامه داد: کشور ما بطور متوسط سالیانه 75 میلیون لیتر بنزین مصرف می کند که این رقم با هیچ خط کش و تراز جهانی قابل توجیح نیست.

  رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت گاز استان خراسان رضوی ادامه داد: مصرف انرژی در کشور همچون زنجیره ای به هم پیوسته است. از این رو شاهد افزایش مصرف گاز به موازات رشد مصرف برق در تابستان هستیم.

  وی بهینه سازی مصرف سوخت را منجر به فراهم شدن امکان صادرات عنوان کرد و افزود:  برای مثال جایگزینی CNG زمینه ساز پایین آمدن مصرف بنزین و کاهش وابستگی شد.

  پیش بین حرکت به سمت استفاده از سوخت های تجدید پذیری همچون انرژی های خورشیدی و بادی را امری لازم و ضروری برشمرد و گفت: مدیریت مصرف انرژی به معنای کنترل و بکارگیری راهکارهای درست نگهداشت سرمایه های کشور است.

  این کارشناس ارشد حوزه انرژی مناقشات و سیاست گذاری کشورهای استعماری پیرامون وقوع جنگ های مستمر در خاورمیانه را بی‌ربط به موضوعات نفت و گاز ندانست و گفت: بهره برداری درست از منابع و ذخائر انرژی در داخل یکی از راهکارهای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی در جهان است.

  راهکارهای ساده موجب جلوگیری از هدرفت گاز می شود

  رئیس پژوهش و فناوری شرکت گاز استان خراسان رضوی در ادامه با بیان این مطلب که بکارگیری راهکارهای ساده منجر به جلوگیری از هدررفت گاز می شود گفت: طبق ارزیابی های انجام شده تنها روزنه های 15 ساختمان مسکونی در متراژ 155 مترمربع به اندازه یک پنجره 1x150 خروجی انرژی دارد.

  وی ساخت و سازهای منطبق با استاندارهای روز و دقت در هنگام خرید منزل را گامی مهم در مسیر جلوگیری از تلاف انرژی برشمرد و تصریح کرد: عایق کاری دیواره ها و سقف، استفاده از شیرهای آب استاندارد، لامپ های کم مصرف و پنجره های دوجداره سهم قابل توجهی در کاهش مصرف خواهد گذاشت.

  رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت گاز خراسان رضوی بهترین راهکار بهینه سازی مصرف انرژی را فرهنگ سازی عنوان کرد و گفت: مسئولان انرژی ساختمانهای دولتی می توانند با نصب برچسب های هشدار دهنده و نظارت بر امر خرید کالاهای با کیفیت با رده های انرژی A  و B و C سهم قابل ملاحظه ای در حفظ سرمایه های ملی ایفا کنند.

  به گفته پیش بین موضوعات پیشنهادی در بحث بهینه سازی مصرف انرژی در بخش های مختلف ساختمان اداره مرکزی شرکت گاز استان اجرایی شده و امروزه اثرات ان کاملا ملموس است.

  گفتنی است؛ دوره آموزشی اصلاح الگوی مصرف انرژی با رویکرد ساختمان های دولتی طی دو روز با حضور اساتید مختلف و با رویکرد بهینه سازی مصرف انرژی، اصول احتراق، تشریح تکنولوژی‌های نوین انرژی ساختمان، آشنایی تئوری با مشعل و یک دوره کارگاه عملی آشنایی با مشعل و نحوه تنظیم آن به میزبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مرکز آموزش های تخصصی سازمان فنی حرفه ای برگزار خواهد شد.

قدردانی قائم مقام آستان قدس رضوی از تعامل خوب شرکت گاز استان
 • 1396/5/18 چهارشنبه قدردانی قائم مقام آستان قدس رضوی از تعامل خوب شرکت گاز استان
  قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از همکاری و حسن تعامل شرکت گاز استان در اتصال زائر شهر رضوی به شبکه سراسری گاز قدردانی کرد.

  قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از همکاری و حسن تعامل شرکت گاز استان در اتصال زائر شهر رضوی به شبکه سراسری گاز قدردانی کرد.

  به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سید مرتضی بختیاری با اهدا لوحی به سید حمید فانی مدیرعامل شرکت گاز استان نوشت:

  آستان قدس رضوی در اجرای تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و اوامر تولیت آستان محترم قدس رضوی، حضرت آیت الله رئیسی به ویژه در عرصه با برکت و پرثمر خدمات رسانی به زائران و مجاوران محروم و مستضعف اقدام به احداث زائر شهر رضوی نموده است. بدین وسیله از حسن تعامل، اهتمام و همکاری مجدانه جناب عالی و سایر همکاران محترمتان، صمیمانه تشکر و قدردانی می نماییم.

  امید است تلاش ها و مساعی به عمل آمده مورد قبول و مرضی خاطر حضرت ثامن الحجج، امام اباالحسن الرضا(علیه آلاف التحیه و الثناء) قرار گیرد. توفیقات روزافزون جناب عالی را از درگاه خداوند متعال آرزومندم.

  گفتنی است؛ شرکت گاز استان برای گازرسانی به پروژه زائرشهر رضوی بیش از 36 متر شبکه، یک ایستگاه گازرسانی با ظرفیت 400 مترمکعب بر ساعت احداث و راه اندازی نموده است. با افتتاح هر سه فاز این پروژه ظرفیت اسکان ۲۰ هزار زائر حضرت رضا(ع) در این مکان فراهم خواهد شد.

  زائر شهر رضوی در حاشیه شهرک طرق واقع در حاشیه اتوبان مشهد-باغچه قرار دارد.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
تعداد بازديد اين صفحه: 49707